@Rapier (16.03.2022 23:10): jo, kdyby si tak Soňáci vytáhli hlavu z prdele (pokolikáté už) a domluvili se s Codemasters (kde většina bývalých Evolution ztrácí čas blbostma typu Onrush a DIRT5) na portu complete verze Driveclubu (včetně motorek) na PC a PS5...
Strašně rád bych si to zahrál na 4K/60..
Tak jsem se stal čerstvým majitelem bazarové placky. :) Hra si ukousla okolo 35GB na SSD. Musím uznat, že grafika předběhla dobu, ano na Tebe mířím Gran Turismo 7, styď se!
Ze začátku jsem byl trochu skeptický k nabídce zemí. Moc jich není, ale po rozkliknutí (tfuj termín na konzoli :) ) jsem překvapivě zjistil, že každá země nabízí okolo 17-19 tratí. MP pochopitelně nefunguje, ale auta se dají odemknou ve stále funkčním SP.
Jízdní model je +/- slušný na arkádu. Není problém dostat auto do smyku, eventuelně hodin. Taktéž každé vyjetí z tratě významně sníží rychlost, tudíž o nějakém řezání zatáček nemůže být příliš řeč.

Ovšem co mě dostalo je zcela nepochybně grafická prezentace. Na to jak je hra stará, nemá 4k textury a rozlišení, hra vypadá fantasticky. @Paul: videa jsou fajn, ale není nad to zajezdit si to na své mašině. :)
Už jen jak hráč nastupuje do auta, kdy si otevírá dveře a sedá si do auta je zážitek. Překvapivě fantasticky vypadá zpracování vody a různých speciálních efektů, včetně odrazů na vodní hladině, nebo samotných autech. Právě v této chvíli člověku dojde jak zastaralé GT7 je. Nebýt 4k rozlišení, textur a RT v replay mode nevím, nevím zdali bych byl z grafiky GT7 tak odvařený.
V čem GT7 exceluje je jízdní model. Driveclub je arkáda jak řemen (ovšem zdaleka ne jako novější díly NFS), GT7 je naproti tomu regulérní simulátor.
Znovu se vrátím ke grafice. Střídání počasí v samotném závodě je vizuálně úchvatné. Je fakt, že na ty kapky deště není zatím skutečně nikdo. I samotná jízda v noci vypadá působivě.

Snad jen škoda, že nelze na store koupit DLC  Driveclub: Bikes, klidně bych těch 500kč obětoval.
@Rapier (07.04.2019 20:04): Co čtu tak Kenwright paradoxně z Evolution odešel ještě než vývoj Driveclubu vůbec začal. Ale faktem je, že v Evolution měli skvělý programátory a umělce, jejich hry byly obecně vždy audiovizuálně na výši.

@Red (08.04.2019 00:01): zrovna na PS4 je to easy, zmáčkneš tlačítko a už to nahrává :) Driveclub umí být velmi fotogenickej.

@Garret (08.04.2019 00:05): jo, dali si na tom záležet :)
Forza Motorsport 7 má také skvělé nasvícení (HDR), nicméně to co jsi nahrál vypadá opravdu skvěle. BTW nelze se divit že Driveclub je top v grafice, makal totiž na něm i Martin Kenwright z Digital Image Design a jejich hry patřily vždy mezi absolutní TOP v žánru (nejen v grafice).
@Paul (07.04.2019 16:08): Mě se nelíbí hlavně ta přepálená svítivě zelená vegetace. Tam je vidět, že je to slabé. Všechno tmavší a v šeru vypadá dobře. Nestěžuju si.

Zkoušel jsem na PC FH4 a ta se mi líbila dost. Řekl bych že PC verze vypadá určitě líp. I když komp mi jí už celkem nedával.

btw: hrál jsi Bikes? Má to smysl kupovat?
@Cobot (07.04.2019 12:19): prvních pár závodů tý kampaně mi grafika přišla podivně slabá, ale pak jsem si tam dal nějakej custom závod s jinou tratí, počasím a rychlou změnou doby a...líp vypadající závodní hra (stále) neexistuje :)
Tak jsem koupil když to končí. Mulťák hrát sice stejně nebudu, ale koukal jsem po tomu už dýl. Alktuálně v CZC za dvě kila a možná koupim i bikes a season pass, který jsou teď na PS storu dohromady za 245,- Kč. Po vypnutí asistentů je to příjemné poježdění. Grafika je trochu slabší, ale gut.
Tak KONEČNĚ koupeno, čekal jsem na nějakou normální cenu, nebudu dávat za závody 800, - . Stahuju update, ale zítra snad konečně prubnu.
@leco77 (05.11.2017 02:01): zuby jsou vidět při stání na startu, ale při pohybu se aktivuje temporal AA a už tak výrazný nejsou. A z hlediska zpracování modelu osvětlení, dne a noci a počasí nemá DC dodnes konkurenci. Ani Forza Motorsport 7 nevypadá tak impresivně.

@Fg (05.11.2017 02:18): Tak DC taky není nijak extra unikátní věc, ale proč FH3 hodnotím výš než DC je znatelně lepší fyzika a celková struktura kampaně. Nicméně jsem rád že mám PC i PS4 a můžu hrát obojí :)
Mohu potvrdit. Mám jak FH2, tak FH3. Trojka je prakticky jako dvojka, o chlup s lepší grafikou, jinak mezi nimi není rozdíl. Osobně preferuji dvojku, kvůli Evrope.
@Paul (04.11.2017 21:52): Horizon je zřejmně dokonalá v tom co dělá v otevřeném světě, jen je to to samé jako skvělá dvojka z X360 v jiném prostředí, ale už to tu bylo.

Codies je nechají dělat další břečkové Motorstorm like, asi si ty lepší hry nechávají pro svá dlouhodobá studia, škoda...

@leco77 (05.11.2017 02:01): při vydání to zklamáni bylo, to jo...Sony ji bohužel už podporovat nebude, samotřejmě že XOX je s výkonem někde jinde.
@Fg (04.11.2017 21:18): za mě jedna z nejhorších závodních her této generace... A grafika už neplatí. Možná kdyby udělali update na PS4 Pro, tak možná, ale uzavřené tratě, pár aut, 30FPS... Dnes máš GTS, Forzu 7, 4K/60fps. Úplně jiná liga, než zubaté DC
@Fg (04.11.2017 21:18): Forza Horizon 3 je lepší (a to i ve smyslu "staré dobré NFS zlatého věku), ale souhlas že Driveclub má dodnes nejlepší grafiku a je to supr hra. Škoda že Evolutioni dělají tu arkádu místo něčeho jako Driveclub.
Nejlepší závodní hra této generace. Je vtipné, že hra stále vypadá lépe jak letošní GT, PC2 a Forza. 3 roky od vydání! A simulace deště je perfektní. Od vydání hru vyšperkovali k dokonalosti. Škoda, že to hráči nedocenili a studio bylo rozpuštěno. Nikdo totiž doteď neudělal lepší arkádovou, která se hrála jako staré dobré NFS zlatého věku.