@pajmič (04.11.2014 10:53): To sice ano, ale je trochu rozdíl mezi celosvětově známým projektem, který některým z herců udělal jméno, se hrou se sakra velkým rozpočtem a navíc pouze pro krátké DLC, takže ne moc práce.... a relativně neznámou hrou z Norska, která už ani nemá zastřešení velké společnosti a jejíž vývoj a s ním spojená spolupráce může zabrat i několik let...
A navíc taková Weaver dělá dneska jeden film za pár let, takže si dovedu představit, že má "dost času" přijímat zakázky...
O Ellie Conrad-Leigh toho nemůžu moc najít a působí to, že od Dreamfall v ničem moc známém nehrála/nedabovala... takže kdo ví, jestli nemá dayjob, který by pro dabing musela opustit.... (pouze teorie a nedostatek infa)...
@Marcusss (04.11.2014 10:06): Jak píše Matt. Možná do vyznělo trochu divně :D Ale pointu chápeš. Podívej se na herce z originálního vetřelce. Po 35 letech se sešla snad celá původní crew aby nadabovali své postavy v tom DLC. Navíc, pokud je to dobře placené, tak nevidím důvod proč by se herečka nemohla vrátit. Snad jen kůly kvalitě scénáře, což nás opět vede na začátek :D
@M.a.t.t. (04.11.2014 09:39): Ok, ok, beru pointu.
V ostatních komentářích mi to přišlo jako zmínění nečeho "nešťastného, ale pochopitelného" zatímco v případě pajmiče to na mě působilo jako čistá kritika, takže mi to trochu lezlo na nervy a komentář, že "mimo by to bylo jen kdyby byla dabérka mrtvá a že osm let není z hlediska dabingu dlouhá doba" tomu moc nepomohl.

Uznávám, že jsem z pajmičovy reakce na změnu dabérky možná přečetl víc než tam bylo, ale stojím si za tím, že osm let je z hlediska dabingu sakra dlouhá doba...
@Marcusss (04.11.2014 09:25): Akokoľvek je to pochopiteľné, nerozumiem prečo by malo byť mimo, keď niekomu viac sedeli predošlé hlasy a dáva to najavo. Prakticky to isté zaznelo v komentári od Megastar, takže potom sú mimo všetci, ktorí si na to nevedia zvyknúť :)
@pajmič (04.11.2014 01:11): Víš o tom, že lidé mají své životy, že ano? A že během osmi let se tyto životy mohou docela změnit? Že původní dabérka mohla mít své důvody proč by nepřijala danou zakázku = třeba se jí nelíbil plat, nebo se nechtěla tahat do Osla, měla jinou práci, něco se stalo v její rodině, onemocněla... nebo spousta dalších možností, ke kterým mohlo dojít a které zamezily vývojářům ji najmout.
Dabéři jsou totiž externisti, ne zaměstnanci studia (a už vůbec ne tak malého). K ním se nemůže jen tak přijít a zadat jim práci. A už vůbec ne po osmileté mezeře...

Tohle není případ Hayter-Sutherland (ať už jde o skutečné rozvázání kontaktu s Hayterem nebo Kojima trolling). Osm let je dost dlouhà doba aby byla změna dabérů omluvitelná...
@Marcusss (04.11.2014 00:31): Mimo by to bylo pouze a jen kdyby dabérka byla mrtvá. Lidi jako Warden, a ten co odsudil Kiana (zapoměl jsem jeho jméno) mají stejnej hlas. 8 let není žádná dlouhá doba z hlediska dabingu. A proč u svatýho španěláka vždy když řeknu něco s čím daná osoba nesouhlasí musím být podle ní mimo?
@TeriiTerii (komentář): CowCrown (kraví koruna?)... myslíš CrowBoy, že ano?

A taky samozřejmě že to je dům Lady Alvine... a ještě větší sranda je, kdo je Saga... (nápověda: první scéna hry v kombinaci s názvem epizody... a spousta dalších indicií)
Můžu potvrdit, že ten patch tomu pomohl vcelku výrazně. Nicméně v tom městě se to furt trhá dosti přemrštěně. Ale hratelný už to jakž takž je.
@pajmič (01.11.2014 10:49): Ja uz ted presne nevim jak Reza dopadne v Dreamfall. Kazdopadne pokud by Reza byl nastrceny "Reza", tak to jedine je logicke vysvetleni. Ale to uz me prijde moc konspiracni. Ani nevim duvody nadrogovani od jeji mati. Hodne mi vadi to, ze hrac si pamatuje ale hrdinka ne. Takto by se podle me pribeh vyvijet nemel, protoze na hrace neceka zadny zvrat (maximalne pro Zoe :)
@Marty34 (01.11.2014 09:01): To mě na tom dost iritovalo celá ta věc s amnésií se mi zdá dost směšná. Z mého pohledu to vypadá jako bych se měl starat o mentála. Navíc Reza má bejt se zloduchama nebo to neni Reza? Nevim. Tak či onak se mi to zdá děsně nucený a nelogický.
Tak shrnujici video trochu pomohlo. Jen pokud Reza vysetroval tu spolecnost v Dreamfallu a Zoe mu pomahala, proc kdyz si vlivem vymyti mozku v Chapters nemuze vzpomenout a pritom s Rezou, ktery toho byl primo ucastnikem chodi? To ji to nemuze vse rict a nechat ji tak si vzpomenout?
@TeriiTerii (29.10.2014 13:06): Ja mam na kickstarteru a na humblu jiny email a v pohode vse probehlo. Necetl jsem tady vsechny tvoje komenty, ale tohle byl muj postup.

Tady klikni na Key Resender, zadej mail z Kickstarteru. Prijde ti prehled objednavek z Humblu a mezitim Dreamfall. Na claim strance das email, ktery mas na Humblu a hotovka.
@TeriiTerii (29.10.2014 13:06): Vím, že se to nemá, že se za to budu smažit v pekle, ale když ti nejsou schopni poslat klíč, tak jsi to stáhni z torrentu. Peníze jsi jim dala, čekala jsi...marně. Tvé svědomí zůstane čistě, počítač možná také :D Ušetříš si tím čas a nervy.
Skvělý, napsali mi, že mi ho poslali včera-není to pravda. Ten den tam nemám vůbec žádný mail, ani ve spamu. Tak hlavně, že shrábli prachy.. Chtěla jsem si hru zahrát, ale nejspíš mi jí prostě nedaj bez opětovnýho zaplacení.
@TeriiTerii (26.10.2014 21:40): Ešte stále si ho nedostala? Skús napísať ešte raz., poprípade postnúť na fórum.
A daj vedieť, či Ti prišiel.

Osobne som hru už redeemol, ale prv, než vyjde posledná kapitola (piata kniha), ju ani hrať nebudem.
Ok, toz asi takhle:
- jako samostatny kus je to proste kratky/neuzavreny
- priserny lens flare efekty
Jinak ok.
@TeriiTerii (24.10.2014 20:52): Co dělat pro získání hry a bonusů psali už v dřívějších updatech:

If you haven't done so yet, please register for a BackerKit account (http://dreamfall.backerkit.com). This makes it easier to change your information and to add extra rewards to your pledge. This is not mandatory, but highly recommended.
We're using the Humble Store to distribute the digital rewards. Please visit the following link: https://www.humblebundle.com/store/keyresender
Enter the email associated with your Dreamfall Chapters pledge to redeem your digital rewards. If you have a BackerKit account, please use the email associated with that account. If you have never created a BackerKit account, or created one within the last ten days, please use your Kickstarter account email.

Na Humble Bundle by pak měla být hra k dispozici.
Zdravím, je tu někdo kdo tuto hru podpořil v kampani? Já ano a stále jsem si hru nezahrála! Kde si jí mám stáhnout? Měla bych to mít zdarma :-(
Tak taky dohrano, musim rict, ze pokud clovek hned vim kam jit a rebusy mu nedelaji problem, tak delka se muze dostat na klidne 3 hodiny. Kazdopadne se pridavam k tem, co jim rozhodnuti ala WD vadi a od teto adventury to necekali. Spis bych si predstavoval ucelenejsi pribeh a zadne vetveni. Tento chapter mi navic neprisel nijak zasadni. Mam pocit, ze jsem se nic nedozvedel, naopak mam jeste vice otazek :) Pokud delka i dalsich dvou bude tak kratka, nevim zda muzeme cekat nejake zasadni zvraty.
@Megastar (24.10.2014 06:44): Stejně jako u filmů, i u her u závěrečných titulků sedím a čumím až do konce, pakliže mě už nevolá přiroda. A opravdu pochybuju, že to zrychlení je natolik vysoké, že by to ty titulky zkrátilo z 30ti minut na 30 vteřin. :)

@M.a.t.t. (24.10.2014 10:44): Patrně. Nebýt tam ty děkovačky, titulky by vydaly na nějaký 2 minutky max, v podstatě si z nich pamatuju jenom divný jména s divnýma přezdívkama. :D
Jsem šokovám, že jsem se zapomněl zmínit - má to půlhodinové závěrečné titulky. :) .......
U mě sice framerate taky klesal, ale nic tragického. Město jsem prozkoumala si myslím docela důkladně, herní doba dle Steamu 5 hodin.
@Marty34 (23.10.2014 20:24): To je mi taky jasný, nicméně bejt to tam hratelný, já bych to tam rád prošmejdil už jenom proto, abych všechno viděl a slyšel. Snad jen u toho "bílýho týpka s akustickou kytarou" bych se dlouho nepozastavoval. :)
@Marty34 (23.10.2014 20:12): +- 5hod, kdyby to v tom městě bylo hratelné a já měl chuť jej řádně prozkoumat, s klidem by se to mohlo vyšplhat na 6-7hod.

Ačkoliv jak tak o tom teď přemýšlím, ten framerate tý hrací době asi taky moc nepomáhal...