Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dragonfire

Imagic •  PSI Software Designers (C64) •  Barking Lizards Technologies (PC) •  Code Mystics (Android, iOS)
1982
leden 1983
červen 1984
říjen 2003
29.08.2012
30.08.2012
50
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Na království zaútočí horda draků, ukradne královské poklady a ukryjí se s nimi do dobytých hradů. Bez peněz nemůže král zaplatit armádu, takže je situace bezvýchodná. Naštěstí se najde odvážný princ, který hodlá všechny poklady posbírat a vrátit do královské pokladnice. Musí však dbát na královo varování: "Jsi statečný chlapec, ale střež se strašlivého dračího ohně!"

V akční arkádě Dragonfire se tedy vydáváme v roli prince sbírat poklady do draky střežených hradů. Každý hrad je rozdělen na dvě části. Tou první je most, kde se musí hráč vyhnout dračím ohnivým koulím, a to skrčením či přeskočením. Druhou částí je samotná komnata hradu, kde již číhá drak v celé své kráse. Zde je nutné posbírat všechny poklady a u toho se vyhýbat dračímu ohni, který po princi plive rozzuřený drak. Východ do dalšího hradu se otevře až po posbírání všech pokladů. Existuje devět druhů draků, které lze rozeznat podle barvy, každý má trošku jinou taktiku a chování.

Hra je nekonečná, lokace se opakují stále dokola, mění se jen barvy a zrychluje se nebezpečí v podobě ohnivé koule na mostě. Ve hře jde tedy o získání co nejvyššího skóre, konec znamená pouze ztráta všech sedmi životů.

Dragonfire lze hrát i ve dvou hráčích, kteří se střídají a soutěží který z nich získá vyšší skóre.

Hra vyšla původně na Atari 2600 a později byla portována na další platformy. V některých verzích obtěžuje hráče lučištník ve věži nad mostem, jinak je hra v jádru na všech zařízeních stejná.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.