@rikuhahl (05.09.2022 08:24): Jde mi i o to role play hledisko. Dragon Age tady obecně hodně selhává i když hraješ za Human Noble, který by měl být nejvíce zapojen do dění ve Fereldenu. Není a až na vyloženě pár krátkých reakcí je každému osud jeho rodiny buřt. Tady se pak hodí, že ten role play jde doplnit rodinným štítem či později štítem se znakem Grey Wardens nebo předtím i "spojeneckého" Redcliffu. U Awakeningu to pak doplňují ty volitelné heraldry "nálepky" na štíty. Landsmeet štít je na to jak/přímo dělaný. Podobně u zbroje, že existuje nějaká s Grey Wardens znakem (resp. znakem Grey Warden Commandera) je plus.
@Jab (05.09.2022 07:38): To víš, já tu realističnost ve fantasy moc neřeším. Když má domina sukýnka lepší statistiky než plátová zbroj, tak tomu prostě věřím, protože je to “pohádka”. Ve sci-fi, nebo hrách z reálu bych se nad tím ale pozastavil, to zas jo ;)
@Malignus (05.09.2022 07:53): Ono moc to dělení tank, dps neplatí. Hlavní postava s mečem a štítem u mě má v partě i tak kolem 40% killů tuším. V DA:O beru jako první specializaci Championa přitom, který partu dál zlepšuje. V DA:A pak mám taky nejraději Spirit Warriora. Ten je super. Naposledy jsem měl jako třetí specializaci Guardiana místo Berserkera, páč s Berserkerem mi často nezbývalo dost staminy. Ale snad žádný skill Guardiana jsem celý Awakening nevyužil. Čili je to asi jedno. Templar asi lepší než oba. Alespoň situačně má platné využití.
@Jab (04.09.2022 22:21): V Dragon Age černí elfové jsou a nevadí mi. Trpaslíci jsou všichni logicky bílí, protože žijí v podzemí a tolika melaninu nepotřebují. :-D Jj, plátových zbrojí je dost a vypadají hezky, ale čtyři z těch na obrázku jsou dodaný DLC. :-D Upřímně řečeno, hra za tanka mě moc nebavila. To už spíš kombinace tank (meč a štít) s DPS (obouručák) - konkrétně v provedení Templar + Berserk + Spirit Warrior. Jinak jsem si ještě užil lidskou rogue šlechtičnu romancující Lelianu, která si občas užije se Zevranem a nakonec se vdá za Alistaira. :-D
@Jab (04.09.2022 21:50): Mě naopak bavili mágové a lotři. Dohráno za elementála, léčitele, zaklínače, krvavého mága, lučištníka a vraha s dýkami - oboje specializace v jedech. Z originů sem si projela všechny, ale dohrála jsem pouze Dála, městskou elfku i elfa, lidského mága, elfskou mágyni a lidskou šlechtičnu (ta byla jediná meč a štít, tank). Konce jsem taky projela snad všechny.
Hru jsem dohrál asi dvakrát... Možná i třikrát. A vždy jen za válečníka. Zkoušel jsem i další classy, ale prostě ten výběr plátovek je těžko překonatelný (jakkoliv je jich asi jen šest sedm a pak se obměnují jen barvy). Vlastně... Dohrál to někdy někdo i za neválečníka? Mně to vzhledem k tomu, že má přístup k nejhezčímu vybavení (i ty štíty jsou super), nějak nešlo. :)
U DA:I se můžete připravit na 125 hodin bez DLC, pokud budete využívat možností na 100% (crafting, grind materiálů pro crafting, upgrade potionů). Teď jsem koukal, že po dokončení Wicked Eyes and Wicked Hearts a Here Lies the Abyss mám přes 100 hodin, ale už mám otevřenou možnost jít rovnou do finále. :-D
@veselykralicek (09.08.2022 18:59): DA série je fajne a takhle komplet run je super. Docela závidím, že budeš mít Inkvizici rovnou s posledním DLC, protože to je dle mě ofiko konec toho dílu. Konec základní hry mu nesahá ani po kolena.
@Malignus (09.08.2022 10:51): Jo, to si říkám už několik let.:-D Od tý doby, co vyšla čeština na Inquisition. Zatím jsem v Ostagaru.:-D

Takhle jsem si chtěl dát maraton Zaklínače v roce 2020 v době kovidu, nakonec jsem dal všechny knížky, komplet první díl se všemi zakončeními, ten polskej seriál z 2002, první sérii toho seriálu od Netflixu a pak jsem se zadřel ve dvojce hned v tom prvním velkým městě po tutoriálu. A upřímně se mi do ní moc nechce.:-D
@veselykralicek (15.07.2022 08:47): Pokud mám

Dragon Age Origins - Ultimate Edition
Dragon Age 2 + DLC Bundle
Dragon Age Inquisition GOTY

tak bych měl mít veškerý obsah, ne? Steam mi nic víc v DLC nezobrazuje a Origin se mi kvůli tomu nechce instalovat. Teda akorát to ukazuje, že nemám Dragon Age Awakening v knihovně, ale to by mělo být zahrnuto v tý Ultimate edici, ne? Minimálně tam píšou, že to obsahuje veškery obsah a je to i v náhledu hry na tom hlavním obrázku..
Tedy ty texty ve hře jsou debilne prťavý. Hrozně blbě se to čte. Ještě jak jsou dialogy dole i nahoře. A to se bavím o 1080. Ve 4k to musí být na lupu.

Nejde to nějak zvětšit? Mod jsem žádnej nenašel.
@Atreides (14.07.2022 20:47): Jj, je to od nich hezký. :-D Já jsem právě v průběhu minulýho týdne koukal do jejich obchodu a všiml si, že mají ME2 a DA2 v Ultimate Edicích s komplet všema DLC co kdy vyšly, ale tuhle informaci jsem nenašel. :-)
Házel jsem to i do akcí, ale kdyby to někdo minul.
EA bude v řijnu rušit někdejší Bioware points pro nákup DLC. Proto do té doby běží akce, že všichni majitelé základních her, které je využívaly (Mass Effect 2/3, Dragon Age: Origins/2), si mohou zdarma claimnout všechny DLC v knihovničce v sekci "extra content" u daných her.
@Marles (01.08.2021 16:56): Tak já to mám na Win 10 na Steamu a taky mi to nespadlo ani jednou. Na tržišti v Denerimu jsem teda ještě nebyl, to je pravda..

Spíš si říkám, jestli je třeba dodatečně možné nějak změnit jméno psa (ideálne tak, aby se změnilo i u záznamu v deníku).
@Žlučník (31.07.2021 21:28): Hrál jsem na začátku roku ve stejné kombinaci jako ty (GOG + Win10) a co si pamatuju tak problémové je "jenom" tržiště v Denerimu, padalo mi to tam dost často. A radši tam ani neukládat, protože to může rozbít save.
Tak momentálně hraju asi 3 dny.Hra mě vážně baví.Ale takový množství bugů a crashů na plochu jsem snad ještě nezažil.No a ve finále ani nejde načíst save.
@Ria Kon (28.07.2021 15:31): Já se musím přiznat, že se mi nejvíc líbilo Rozštěpení, Císařství masek a Ukradený trůn. Jinak si nemyslím, že by se uchýlili k menším příběhům, když mají takovou značku a dali do toho hromadu peněz. Bylo by to zajímavý, ale podle mě na něco takového nedojde.

@veselykralicek (28.07.2021 17:20): Právě, když si vzpomenu na Zaklínače, děsím se. :-D
To já z knížek zhltnulcjen úplně tu první, jinak mi to přišlo celkem nic moc. A to Císařství Mašek byl úplnej brak.

Snad to nedopadne jak Zaklínač, i když u DA asi nebudou moc vycházet z nějaké knižní předlohy..
@Malignus (28.07.2021 15:25): Jenže já myslela prostě obyčejný world building menších příběhů z Fereldenu, jak ho známe z DAO bez té Nákazy. Čtvrtá Nákaza je příběh sám o sobě. Knížka byla mimochodem skvělá. Zhltla sem ji jako nic :)
@Ria Kon (28.07.2021 15:16): Před Pátou nákazou už máš Poslední let. Ten je dokonce během Čtvrtý. :-D Hm... Ohledně První nákazy by tu nějaký potenciál možná byl, ale otázkou je, jestli by do toho někdo šel. Přeci jen to bylo dost brutální.

@pajmič (28.07.2021 13:45): To je otázka. DA4 je taky plánovanej na 2023. Možná bude seriál doplňovat hru, podobně jako komiksy. Jak znám filmové adaptace her, už teď se děsím.
Víte, ale co by byla pecka? Kdyby by to byl hraný seriál na motivy Thedasu (svět DA) bez nějakého přímého spojení s herním děním. Takový příběh z Fereldenu před Pátou Nákazou, nebo naopak zobrazení První Nákazy a založení řádu Šedých strážců. To by byla pecka, konečně vidět strážčí letku na gryfech *-*

Ale to se nikdy nestane :D
@Malignus (28.07.2021 12:27): Sítflix už dělá na interaktivním seriálu ME ala Black Mirror, takže proč ne i ty draky, ale to datum mě docela děsí, pokud je tam spojení s hrou, tak si DA4 ještě dva roky nikdo nezahraje :D