Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dota Underlords

25.02.2020
66
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Dota Underlords je online strategie, vycházející z neoficiálního modu pro Dota 2 s názvem Dota Auto Chess. Jak už název původního modu napovídá, jedná se o velmi volnou variaci na šachy, v níž však mezi sebou namísto šachových figurek bojují hrdinové ze světa Dota.

Na herní desce rozestavíte svoje jednotky a následně proběhne souboj s protivníkem, do kterého už nemůžete zasahovat. Záleží na tom, jak svoje jednotky rozestavíte, nebo jakým předmětem je vybavíte. Velmi důležité jsou typy jednotek, jaké máte na ploše, jelikož každá patří do určité skupiny a má svou speciální schopnost, ať už pasivní či aktivní. Díky tomu se vytváří komba a takzvané aliance, která poskytují výhody v boji. Postupem hrou získáváte mince, za které nakupujete jednotky nebo zvyšujete maximální počet jednotek na desce. Zápasů se účastní osm hráčů, kteří mezi sebou střídavě bojují, až zůstane jen vítěz.


Poslední diskuzní příspěvek

Znova upraveno hodnoceni, tentokrate nahoru :) Dal jsem tomu zase sanci. Po asi 20 hrach jsem se tomu novemu UI trochu prizpusobil. Ale jsem schopen odehrat, jen ten kratkej mod.... klasickou hru nevydrzim :D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Okouzlení Autochess žánrem u mě pominulo stejně rychle, jako zpočátku přišlo. Musím říct, že jsem od toho čekal trochu víc. Vytváření jednotlivých "aliancí" je vcelku zábavný prvek, bohužel je to však hodně ovlivněno prvkem náhody podle toho, co vám zrovna nabízí v obchůdku. No a abych byl schopen tak nějak dynamicky měnit strategii podle toho, co mi zrovna přišlo do ruky, bych musel přece jen znát trochu hlouběji jednotlivé potvůrky a jejich schopnosti.

A v tom je asi hlavní kámen úrazu pro mě. V jednotlivých fantasy stvořeních, jejich schopnostech, odolnostech a typech útoků se totálně ztrácím a nikdy jsem nepřišel na chuť do toho nějak hlouběji proniknout. Ostatně proto mě ani nikdy nenadchly Moba hry. Navíc celý ten svět Doty je mi esteticky docela nepříjemný (jako teď už tak nějak většina oldschoolových fantasy). Hru jsem dokázal vyhrát asi třikrát, vždy se strategií Warriors + Hunters a do ničeho dalšího jsem se pouštět nechtěl.

Po technické stránce mi však přijde hra celkem vymazlená, a to je teprve v betě. Věřím, že si tady Valve nenechá ujet vlak, ostatně nové updaty přicházejí jeden za druhým. Takže si myslím, že tato hra má budoucnost, jen se toho nebudu účastnit. Zřejmě nejsem ta správná cílovka, ač jsem si to myslel.
+14