Okouzlení Autochess žánrem u mě pominulo stejně rychle, jako zpočátku přišlo. Musím říct, že jsem od toho čekal trochu víc. Vytváření jednotlivých "aliancí" je vcelku zábavný prvek, bohužel je to však hodně ovlivněno prvkem náhody podle toho, co vám zrovna nabízí v obchůdku. No a abych byl schopen tak nějak dynamicky měnit strategii podle toho, co mi zrovna přišlo do ruky, bych musel přece jen znát trochu hlouběji jednotlivé potvůrky a jejich schopnosti.

A v tom je asi hlavní kámen úrazu pro mě. V jednotlivých fantasy stvořeních, jejich schopnostech, odolnostech a typech útoků se totálně ztrácím a nikdy jsem nepřišel na chuť do toho nějak hlouběji proniknout. Ostatně proto mě ani nikdy nenadchly Moba hry. Navíc celý ten svět Doty je mi esteticky docela nepříjemný (jako teď už tak nějak většina oldschoolových fantasy). Hru jsem dokázal vyhrát asi třikrát, vždy se strategií Warriors + Hunters a do ničeho dalšího jsem se pouštět nechtěl.

Po technické stránce mi však přijde hra celkem vymazlená, a to je teprve v betě. Věřím, že si tady Valve nenechá ujet vlak, ostatně nové updaty přicházejí jeden za druhým. Takže si myslím, že tato hra má budoucnost, jen se toho nebudu účastnit. Zřejmě nejsem ta správná cílovka, ač jsem si to myslel.