Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

DOTA je zkratka názvu Defense of the Ancients což byla velmi populární fanouškovská multiplayerová modifikace hry Warcraft III: Reign of Chaos. Jeden z vývojářů této modifikace s přezdívkou IceFrog později začal pracovat pro Valve právě na pokračování Dota 2. Ve chvíli kdy si ovšem Valve chtěli zaregistrovat značku Dota 2 u patentového úřadu, zablokovala tuto registraci firma Blizzard, s tím že značka DOTA je pevně spojena s produktem jejich firmy. Blizzard totiž ve stejné době pracoval na obdobné hře, která nesla pracovní název Blizzard DOTA.

Schylovalo se ke složitému a pravděpodobně velmi dlouhému právnímu souboji. Nicméně nakonec došlo k mimosoudní dohodě, na základě které Valve získalo právo komerčně použít značku DOTA, ale Blizzard si vymohl pro své fanoušky právo používat tuto značku nekomerčně. Připravovaná hra Blizzard DOTA byla přejmenována na Blizzard All-Stars a spor byl smírně ukončen.

Tvůrci

Nováčkové mohou být ostatními zkušenějšími hráči zaskočeni určitými názvy itemů a jmen hrdinů. Je to z toho důvodu, že Valve nemohla z důvodu autorských práv náležící Blizzardu zachovat původní názvy a jména, které si Icefrog (lead-designer a člověk stojící za dnešní Dotou) převzal z Warcraft III kampaně.
Např. Karroch - Rexxar, Ostarion - Leoric (Diablo), Carl - Kael, Furion - Tequoia

Easter eggy

Ostatní

V červenci 2014 se uspořádal turnaj International 2014, který nemá v E-Sportu obdoby. Turnaj trval 2 týdny (play-off se konalo od 8.7. do 14.7.), hlavní část trvala 3 dny od 18.7. do 21.7. Celkově se hrálo o 10,930,423$, přičemž clan, který vyhraje celý turnaj získá 5,028,018$. Tím clanem byl čínský Newbee, na druhém skončil rovněž čínský clan Vici Gaming, který si celkově odnesl 1,475,614$. Třetí clan, američtí Evil Geniuses si odnesli 1,038,395$. Clan Na'Vi (který vyhrál v roce 2011) skončil až na sedmém místě, kde si odnesl "pouze" 519,197$.