Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Doctor Who: The Eternity Clock

23.05.2012
10.10.2012
15.11.2012
72
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Původní britský televizní seriál o osudech postavy jménem Doktor, který je zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejdéle běžící sci-fi seriál na světě, se rozhodla BBC znovu oživit a uvést zpět na výsluní v roce 2005. Spolu s touto reinkarnací bylo učiněno rozhodnutí vydat na motivy seriálu i několik videoher. Po epizodické minisérii Doctor Who: The Adventure Games, která čítala celkem pět dílů, následoval další přídavek k dobrodružstvím kultovního zástupce mimozemské rasy pánů času s podtitulem The Eternity Clock.

Hlavní změnou oproti již zmíněné adventurní minisérii je změna žánru. The Eternity Clock není adventurou, nýbrž arkádovou plošinovkou. Kamera tedy dění zabírá z profilu a pohybovat se můžete pouze doleva a doprava. Co se však nezměnilo, je možnost hraní za dvě postavy – Doktora a jeho sličnou společnici, tentokrát jeho přítelkyni River Song. Jejich příběh se zde odvíjí od zjištění, že existuje jistý tajemný předmět, tzv. Eternity Clock, který je roztříštěn napříč časovými epochami. Díky své lodi, která má podobu britské modré policejní budky z 50. let minulého století, se do těchto časů musíte vydat a kousky hodinového přístroje sesbírat, aby v celém vesmíru nastala rovnováha.

Časové roviny jsou celkem čtyři (roky 1561, 1892, 2012 a 2106) a místo určení vždy stejné, Londýn. V minulosti, současnosti i budoucnosti je nutné se probojovat řadami nepřátel daného období, proskákat lokacemi a vyřešit hádanky zpřístupňující další postup. Hráč má možnost po cestě sbírat poschovávané collectibles, v tomto případě klobouky a stránky z deníku River Song.

Hra nabízí kooperativní multiplayer pro dva hráče na jedné platformě.


Poslední diskuzní příspěvek

Ale jo, příběhově a audiovizuálně dobrý. Občas to dokázalo dobře navodit napětí, i když to bylo spíš věcmi převzatými ze seriálu (hlavně "countdown" momenty, kterým na pozadí hraje The Majestic Tale nebo I Am The Doctor - tam je to ryzí Doktořina). Co mně ale brutálně kazilo zážitek, bylo ovládání a s ním spojené bugy. Že nejde sebrat pomalu čtvrtina collectibles bych (po půlhodině zoufalého zkoušení) překousl, ale že se kvůli nim nejde dostat dál (VÝTAHY), to už hru solidně rozbíjí. Osobně mi pak navíc nesedla samotná podstata gameplaye - 3D plošinovka s pohledem z profilu a pohybem jen doprava-doleva-skok je prostě strašně divná, takový mutant, na kterého si nejde zvyknout. Taky kvůli tomu pak vzniká několik solidně frustrujících částí, které by s volností pohybu byly jinak mnohem lepší (předháněčka s kyberlidmi, plížení se kolem silentů, finále s Císařem daleků). Podávám to teda trošku moc vážně, ona to vlastně není vůbec špatná hra, dokáže být chvilkami i zábavná, má několik výborných chvilek (utíkání ze stormcage za River, části v TARDIS, atmoška Země ovládané Daleky, "tetrisové" procházení časovým koridorem) a trochu doladěnější pokračování bych si vlastně i klidně zahrál. Ale bohužel, mínusy hry tu alespoň pro mě dost ovlivňují zážitek.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Žánr přiměřeně snadné plošinovky je pro mě celkem nedostatkovým zbožím. S naprostou většinou plošinovek, se kterými jsem se setkal, mám ten problém, že jsou strašně těžké. Tohle je plošinovka spíše pro casual hráče, takže se to dá. Ale zároveň to není úplně trapné, v některých místech se dá umřít celkem často.

Doctor Who: The Eternity Clock je trochu nástupcem poněkud rozporuplných akčních adventur na téma Doctora Who, které epizodicky vycházely v předchozích letech. Z nich si bere zejména zaměření na jednoduché logické či postřehové minihry. Nutno podotknout, že zde jsou mnohem podařenější a zábavnější. Jinak je to ale celkem dost jiná hra.

Příběhově je to velmi zajímavé a není to jen kaše, která by v seriálu nikdy neobstála. Tématika cestování v čase se využívá do mrtě, a to je dobře. Samozřejmě je to neuvěřitelná splácanina, aby se tam všechno vešlo, ale ono to v samotném seriálu mnohdy nebývá jiné.

Během příběhu potkáte téměř všechny klíčové Doctorovy (ne)přátele, nebo je o nich minimálně zmínka či narážka (Dalekové, Cybermani, Silent, Siluriani přímo a pak taky trošičku Andělé, Oddi, Vashta Nerada ve vtipných narážkách.).

Opravdu mě to bavilo, je to přiměřeně dlouhé (ale ani krátké), má to samozřejmě výbornou hudbu a originální dabing (hlavní postavy jsou Doctor v podání Matta Smithe a River Song v podání Alex Kingston).

Sbírání "utajených" předmětů mě bavilo asi nejvíc. Číst si v Riverině deníku je jistě sen mnoha fanoušků.

Fakt, že minimálně půlku času ovládáte obě postavy (respektive ovládáte jednu a ta druhá za vámi běhá) si ale nese řadu problémů a bugů. Druhá, neovládaná postava, se často ztrácí někde v časoprostoru, zasekne se, není schopna se někam dostat. Zvlášť na konci, kdy běží časový limit (který není problém normálně stihnout), je vtipné, když ho nesplníte kvůli tomu, že kolem vás váš parťák běhá jako pominutý a jde vždycky tam, kde vy nejste.

A samozřejmě jsou k nalezení i bugy jiného charakteru v podobě nereakce na některé objekty, na které reakce být má, nebo, že se postava neudrží někde, kde má. Ale většinou jsou to jen chvilky a pak se to dá do pořádku.

Jinak je to ale i celkem pěkné, má to velmi pestré prostředí. Je to jednoduchá žánrová jednohubka, ale takovéhle hry podle seriálových prostředí bych si nechal líbit více.
+4