Disney•Pixar's Monsters, Inc.: Scare Island

Disney•Pixar's Příšerky s.r.o. Strašidelný ostrov, Disney•Pixar's Monsters, Inc.: Scream Team

říjen 2001
25.01.2002
01.02.2002
08.03.2011
29.08.2012

Příšerky s.r.o. Strašidelný ostrov je první hra podle známého animovaného filmu Příšerky s.r.o (Monsters, Inc). Ve hře se dostanete na strašidelný ostrov, kde je vaším úkolem trénovat strašení v 15 různých oblastech (do každé se navíc dostanete celkem 3x a otevře se vám vždy další cesta). V každé úrovni musíte vystrašit určitý počet dětí (zde jsou ale nahrazeny figurínami). K dispozici máte několik typů strašení a jejich kombinací dosáhnete cíle. Po tom, co všechny roboty vystrašíte, můžete zhlédnout část filmu a vydat se do další lokace.

Hra navíc obsahuje několik bonusových levelů, jako je například závod s vaším největším rivalem. Před každou úrovní si můžete vybrat postavu - Sulleyho (ten velký chlupatý) či Mika (malé zelené "oko"). Liší se především svými bojovými schopnostmi. Samotné strašení se provádí mačkáním kombo tlačítek před svým cílem.

Jak bych nemohl této hře dát méně než 100% když je to pro mne přímo klasika - jedna z mých prvních her které jsem hrál. Ano vizuálně hra vypadá s prominutím příšerně, ale nedokonalá grafika jenž se dá prominout stářím dodává hře kouzlo. Příběh není nijak originální, opakující se úrovně můžou někoho přestat bavit, od tohoto pocitu mi pomohla nostalgická atmosféra. Dát méně procent by mi rvalo srdce. Pro moderního hráče doporučuji aby se vyhnul této hře. Těm co mají rádi staré hry a chtějí si zavzpomínat na dětství, těm Příšerky s.r.o. Strašidelný ostrov doporučím nýbrž hra má kouzelnou atmosféru.