Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Die Hard Trilogy

31.08.1996
31.12.1996
21.01.1997
69
31 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jedná se o akční hru, jak už název napovídá, inspirovanou stejnojmennou filmovou trilogií Die Hard (Smrtonosná past).

Hra je rozdělena na tři samostatné části inspirované jednotlivými filmy. První lokace je klasická third-person akce z prostředí prvního filmu, která se tedy odehrává v mrakodrapu Nakatomi Plaza a na hlavní postavu, Johna McClanea čeká 20 pater plných nepřátel.

Druhá část hry je potom on-rail střílečka z prostředí druhého filmu, který se odehrával na letišti Washington Dulles a McClane zde musí zastavit jihoamerického diktátora. Jako každá on-rail střílečka hráč vidí vše z first person perspektivy a ovládá pouze střelbu ze zbraně, postava chodí sama po předem určené trase.

Třetí část hry si bere inspiraci v posledním dílu původní trilogie a jde o závodně akční hru ve stylu Crazy Taxi. McClane zde musí za volantem auta jezdit po městě, zneškodňovat nastražené bomby (ve formě minihry) a likvidovat nepřátele.

Die Hard Trilogy se také dočkala pokračování s podtitulem Viva Las Vegas, které převzalo principy hry, ale již obsahuje originální vlastní příběh i lokace.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS1 80
Svého času geniálně jednoduchý koncept, který dokázal poměrně nápaditě využít "charakter" jednotlivých Smrtonosných pastí. Jasně, žádná hra nebyla extra nápaditá nebo výjimečná. Ale situace "3v1", kdy se navíc každý kousek těší vlastní hratelnosti, to by i dnes byla sakra výhodná koupě. Dvakrát tolik, když byly jednotlivé hry i ve své jednoduchosti velmi zábavné. Pokud tedy člověk zrovna nemrsknul ve vzteku ovladačem na zem, protože i v době "tuhých devadesátek" platila Die Hard Trilogy za výzvu. To jediné, co fanouška předlohy mrzelo, bylo nevyužití scén z filmu (místo toho jsme dostali trapně krátké animované sekvence) a hlasů hlavních hrdinů. Jinak jasná arkádová radost, která by se zasloužila oprášit jako hra pro mobilní telefony. Její pojetí i ovládání k tomu paradoxně přímo vybízí.
+4