vyser se na verze neverze a sosni si to. aplikuješ nejnovější patch i češtinu bez problémů. když si představím, že bych podobné problémy řešil s hrami já, tak bych s celým hraním už dávno praštil a šel raději pěstovat kaktusy. máš originál? máš.
Popkec: Zkoušel jsem všechny, které se kde dají najít na všech možných i nemožných stránkách bohužel nic. Předpokládám, že Tys zvolil asi taky KK, že?

Caelos: Ta verze vypadá a asi skutečně je nejnovější, aspoň mi ty hlášky se to snaží naznačit, ale že by tím byla naopak i nejblbější, už začarovaně opravdu zní. Spíš to vypadá fakt na smůlu, protože ať už tu češtinu hledám kdekoliv, všude upozorňují, že je jen pro 2 verze a samozřejmě, že mezi nimi ta moje není. Výjimku by snad mohla tvořit ta z Gamestar, která ale zase není stažitelná, jen na CD, takže opět na prd.

Bodkin: Ta Kolekce klasiky z cenového hlediska dobrá volba určitě je, protože obsahuje 3 hry zhruba za konečných 230 - 240 Kč, jenže já chtěl na zkoušku jen ten díl, který tu měl tak fenomenální úspěch, tedy úvodní, protože ty další už zřejmě tak špičkové nejsou. Kdo mohl asi tak tušit, že v případě češtiny bude tolik záležet na tom, jakou pořídím verzi. Z jakých důvodů kolega, který mi hru prodal, se chtěl hry zbavit, nevím, nějak jsem to nezkoumal, předpokládal jsem, že hru hrál a nezamlouvala se mu, ale že by to bylo kvůli chybějící češtině, o které věděl, že se nedá sehnat? No nevím, vyloučit to samozřejmě nemůžu.

Drolin: Jo, Bodkin určitě pravdu má, ale je to opravdu jen čistokrevná teorie. :-/
Caleos: Tak teď je už asi jasné, proč to dotyčný kolega prodával :-D ---> Dát 250 za kolekci klasiky teď už nezní jako blbý nápad.

Chuck: Popřemýšlím o tom, ale mám pocit že už to říkalo tolik lidí tolikrát (ne tobě, obecně), že by to bylo už jen blbé.
Bodkin má pravdu. Tím, že si zahraješ DE v angličtině, se ji nepřímo (trochu) naučíš :)
Chuck: Takže žádná z češtin co je třeba na abecedaher.cz na to nejde?
Tak se začni učit anglicky. Ať nemusíš fňukat u každé nefungující češtiny.
Koukám, že jen v úvodní kapitole, ve které by mi pro začátek vše objasnili, jsou desítky rozhovorů, takže bez češtiny to opravdu nejde. Takže odkládám na naurčito.
NateLogan: Díky, ale píše mi to "Tato verze hry není podporována." Takže mám asi doopravdy smůlu. :-(
Tedy mezi "češtinou" a "Mrazíkovou češtinou" povětšinou bývají značné rozdíly.
Chuck: Já mam právě nějakou starší verzi, protože čeština mi funguje bezproblémově. Nějakou 1.002 f (to je ta verze pro češtinu ne?)

Každopádně kdyby to tedy nějak nešlo, tak kup tu kolekci klasiky, Deus ex 2 a Project Snowblind nemusíš zatím hned hrát, ale bude to alespoň dobrá záloha v obdobích "sucha" :) (a cenově je to docela dobré)
Takže to vypadá, že mám s Isairem nejnovější verzi, do které ovšem čeština, zdá se, není. Kvůli tomu to sice nepohřbím, ale docela mě to štve.

No nic, zítra jdu bráchovi (43) na svatbu (druhou), takže se tu objevím až večer.
Na Gamestar jsem zatím objevil češtinu jen do Invisible War, na Cestiny.cz ji mají, ale jen pro verzi 1.002f nebo 1.014f a tu já nemám. Proto jsem se pokoušel hru opatchovat na 1.014f, který jsem si stáhl, ale nějak mi tam nejde narvat.
chuck: No, v tom případě asi češtinu mám :-)
A když je na cd, není náhodou i na jejich stránkách? www.gamestar.cz? Já bych řekl, že je to pravděpodobné.
Natelogan: Ta čeština je blbá celá, Kubulus nekecá. Nejde o videa, jde o to, že je to asi jako kdyby ji překládal Google translator. Tedy ne doslova (no, v některých částech možná jo), ale dialogy jsou prostě jiné a jsou dále od originálu. Asi jako kdybys daboval film a vůberc neprovedl úpravu, přeložené by to bylo dobře, ale jak by to vypadalo. Ale to je možná proto, že jsem prvně hrál původní Deus Ex s první češtinou.
Kubulus: Takže čeština je horší jenom proto, že nejsou přeložená videa? Zrovna v DE moc videí tedy není :) (a já mám za to, že je vše čistě ingame). Mě donutíte najít DE, nainstalovat a vyzkoušet všechny češtiny, co tu mám.
Mrazík uvádí, že nejlepší čeština je na CD v Gamestaru, takže opět utírám nos. :-/
V té edici klasiky je zas blbá čeština. Vždyť v ní nejsou počeštěný ani videa :D
Isair: Já chtěl pro jistotu jen první díl, který byl tím veleúspěšným a o kterém si myslím, že by mohl zabodovat i u mně, ty další jsem nechtěl riskovat, přestože finančně se to určitě vyplatí.

Caelos: A odkaz by nebyl? Zkusím se po tom poohlédnout.
Chuck: Koukám, že mám také ver. 1.002 f.

Mel sis koupit kolekci klasiky, ta je bezproblemova:). Navic za ty 2 kila je to docela dobrá koupě, když obsahuje ještě Deus Ex 2 a Project Snowblind.
Ta co je v kolekci klasiky je ta horší, jenže jiná tam nepasuje. Takže jestli ti to Chucku půjde, dej si tam tu od Mrazíka, to by měla být ta dobrá.
Popravdě ani netuším, která to vlastně byla. Možná za ten downgrade může CZ patch 1.02 od Cenegy, který se mi válí na disku vedle obou češtin (jedna od Mrazíka, jedna od Denotnů na verzi 1.10).
Chuck: No jako původně je ta verze jakoby v angličtině (pouze s CZ manuálem), ale neoficialní čeština je přiložena na cd, takže si jí do hry stačí doinstalovat a jde to v pohodě:). Ovšem musím říct, že čeština není nic moc (je tam několik překlepů, pravopisných chyb a něco je přeloženo celkem podivně), ale je to pořád lepší než nic:).
Tak to je divné. V mé momentální verzi, co jsem hrál naposled, se patch s češtinou nesnesl. Nejlepší verze je myslím tahle, ale nesmíš instalovat patch!
Isair: Teď už funguje, ale dřív než příští týden se k němu nedostanu. Proto bych si ho dneska zatím rád připravil se vším všudy. A Tys koupil verzi s češtinou? Na tu češtinu, kterou bych si mohl stáhnout, je ovšem potřebný patch, který mi ale pro změnu nějak nejde do hry nacpat a bez češtiny se mi to fakt hrát nechce. To je dneska den!
Chuck: Celkem se mi osvědčila metoda (u jakékoliv hry), že když nějakým způsobem blbne kvůli grafice (špatné zobrazování, pomalejší fps atp.) snížit všechno grafické nastavení na minimum a nastavit nejjednodušší zobrazování, včetně nejnižšího rozlišení, pokud to potom jde jak má, tak postupně vše zapínat (zvyšovat). Ale jsem rád, že už ti Deus Ex funguje, rozhodně za to stojí:).
Chuck: Češtinu si tam určitě dej, na tuhle hru musíš umět výborně anglicky. Respektive nemusíš, ale absolutně nepochopíš:)

Ale Sold Out verze musí být na nic, raději bych šel za dvě kila do kolekce klasiky.
Garion: Nevím. :-)

A ještě jeden dotaz, please. Nějaký odkaz na patch, který se vám ke hře osvědčil, by se nenašel (pokud jej tedy mám do hry dávat, ale přišlo mi, že nejspíš jo)? S tím zároveň souvisí i nějaký odkaz na češtinu. Našel bych ho samozřejmě sám, ale lepší by byl takový, který jste sami použili a osvědčil se vám. Ta stránka, co sem do diskuze dával PavelU, je mimo provoz, takže něco podobného.
PavelU: Díky moc, restart pomohl, teď už DE jede jak má v rozlišení 1280x1024, tedy na moje možné maximum a vše je v pohodě. Předpokládám, že ta změna, kterou jsem udělal, má souvislost jen se hrou a že nic dalšího mi to v compu neovlivnilo. Ptám se v souvislosti s tím "zblednutím" obrazovky, ale jak jsem tak cvičně zkoušel spustit jiné hry, např. Doom 3, tak se zdá, že vše ostatní šlape jako předtím. Ještě jednou díky Pavle i ostatním a promiňte mi moji nervozitu, kterou jste se naštěstí nenechali ovlivnit.
Ještě že mám DH!! :-)