Destination: Treasure Island

Návrat na Ostrov pokladů

21.08.2007
09.12.2010

Destination: Treasure Island je pirátská adventura od Kheops Studia inspirovaná klasickou novelou Ostrov pokladů od Roberta Stevensona.

Hráč se ujímá role Jima Hawkinse, chlapce z knihy, jenž uprchl se svým dílem pokladu Longa Johna Silvera před čtyřmi lety. Nyní jsou jeho pirátské časy pryč. Jim je váženým občanem a kapitánem své vlastní lodi. Minulost však Jima záhy dostihne, když dorazí zpráva od Silvera doručená nejvěrnějším Silverovým společníkem - kapitánem Flintem. Silver chce po Jimovi, aby našel jeho kořist ukrytou na Emerald Isle. Je však zároveň varován, že k ostrovu míří i ostatní piráti!

Destination: Treasure Island je vzhledem i hratelností velice podobná titulu Return to Mysterious Island. Velký důraz je tedy kladen na puzzly a kombinování předmětů v inventáři. Akční vložky zde zcela chybí.

Asi takhle: ona to neni spatna hra. Ona je vlastne i docela dobra, ale bohuzel zustala ve stinu svych sourozencu jako Return to Mysterious Island, Voyage nebo Secrets of Da Vinci. Nebo je to jen muj problem a i kdyz jsem Ostrov pokladu jako dite cetl nekolikrat a rad, zde jsem tolik do deje zatazen nebyl. Mozna na tom nese vinu i nemecky dabing, ale v pripade Secrets of Da Vinci mi nevadil ani ten.

Hratky s chemii a vsemoznymi pristroji tu ustupuji stranou, daleko vice prichazi ke slovu kladka, kanon a jehla s niti. Slevarnu vyuzijete jednou na uliti delove koule ze zlata tedy vlastne z medi, tu je potreba opravit ponicenou lodku nebo se za pomoci improvizovaneho potapecskeho skafandru potopit k vraku lodi. Kdo ma rad vazani vsemoznych uzlu, tady si prijde na sve - je to ta nejcastejsi (a vlastne i jedina) minihra. Dojde i na stridani vlny z nepratelskeho berana a cestovani po ostrove vam ulehci konecne zase jednou pritomna klikaci mapa.

Nakonec bych zminil zaverecne puzzle, ktere si se svou vypecenosti muze podat ruce s malovanim jeskyne a malovanim Mony Lisy: lusteni mayskeho kalendare, natukavani vyslednych udaju za pomoci sesti rukou do pocitaciho stroje a nakonec upravovani lunarniho kalendare. Toceni koly ala Broken Sword 2 je jen zacatek...

Yo-Ho-Ho and the bottle of rum - nejlepsi byl stejne papousek. No a pro priznivce romance v adventurach je tu pak moznost libat se s dcerou Long John Silvera.