Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dead Secret

62
5 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
2016 Android
28.03.2016 PC
Vývojáři:
Robot Invader
Oficiální stránky:
http://robotinvader.com/deadsecret/
Dead Secret nás zavádí do prostředí Kansasu roku 1965. Hráč se ujímá role novinářky, které se nezdají okolnosti na první pohled přirozené smrti místního badatele. Hlavním dějištěm je prázdný rodinný dům uprostřed samoty. Samoty, která zastírá nejedno tajemství.

Náplň hry tvoří prozkoumávání tohoto sídla a rozkrývání událostí, které se na tomto místě odehrály. Přestože původní motivací novinářky je získat prestiž a opustit neatraktivní pracovní místo, velmi brzy si hlavní protagonistka uvědomí, že má co dočinění se smrtelným nebezpečím čehosi nebo kohosi, kdo si nepřeje, aby událost byla vysvětlena.

Hra sází nejen na tajemnou atmosféru a hororové prvky, ale i na řešení drobných hádanek včetně několika alternativních zakončení.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Dead Secret je dalším přírůstkem do kategorie investigativních pátraček s tajuplným pozadím a místy hororovými prvky. Hráč se ujímá role novinářky, která se rozhodne pátrat v domě kdesi na samotě po skutečné příčině smrti místního vědce (neboť oficiální verze příčiny smrti poněkud nedává smysl). Celé vše je to zpočátku velmi líbivé a svým způsobem působivé.

Naprostá většina hry spočívá v pátrání a prozkoumávání domu, dělání si poznámek a vytváření souvislostí k rozkrytí toho, co se tu vlastně stalo. Nelze říci, že by mi to vysloveně vadilo, nicméně celý průběh hrou je striktně lineární a vždy tak víte, že od dalšího postupu vás odděluje nějaká akce či nalezení předmětu, který vás posune o kus dál. Může se tak stát, že zpočátku budete bloudit ve dvou místnostech a pátrat po tom, co jste kde přehlédli.

Líbilo se mi, že hra obsahuje momenty, které vám dokážou pořádně rozpumpovat srdce (pokud hru hrajete v noci se sluchátky na uších a nemáte žádné ponětí o tom, co vás čeká). Těch momentů je málo, nicméně díky nim bych hře částečně prominul i tu striktní linearitu.

Po značnou část hraní mě postupné sestavování příběhu a souvislostí bavilo. Toto neplatilo až do konce, protože v určité fázi před koncem mě vývoj toho všeho upřímně trochu zklamal. Netvrdím, že by se jednalo o nějakou hloupost nebo klišé, ale prostě mně finální část hry (příběhu) nesedla, čímž netvrdím, že by hra nestála za zahrání.

Pokud máte rádi rozkrývání tajemných příběhů, máte rádi určitou hororovou tenzi, rachot z vedlejších místností, které jsou jinak prázdné, pak se vám Dead Secret pravděpodobně bude líbit. Je zde soundtrack šitý na míru a během hraní se hráč určitě nudit nebude. Někomu může vadit ona výše zmíněná striktní linearita, dopředu naskriptované mechanismy nebo nulová motivace se ke hře vrátit, pokud už jste ji jednou dohráli. Z mé strany jde o relativně pěkný zážitek a pár momentů, kdy jsem se přistihl, že se opravdu, ale opravdu bojím. A proto mám tento typ her tak rád!
+11