Dead Secret je dalším přírůstkem do kategorie investigativních pátraček s tajuplným pozadím a místy hororovými prvky. Hráč se ujímá role novinářky, která se rozhodne pátrat v domě kdesi na samotě po skutečné příčině smrti místního vědce (neboť oficiální verze příčiny smrti poněkud nedává smysl). Celé vše je to zpočátku velmi líbivé a svým způsobem působivé.

Naprostá většina hry spočívá v pátrání a prozkoumávání domu, dělání si poznámek a vytváření souvislostí k rozkrytí toho, co se tu vlastně stalo. Nelze říci, že by mi to vysloveně vadilo, nicméně celý průběh hrou je striktně lineární a vždy tak víte, že od dalšího postupu vás odděluje nějaká akce či nalezení předmětu, který vás posune o kus dál. Může se tak stát, že zpočátku budete bloudit ve dvou místnostech a pátrat po tom, co jste kde přehlédli.

Líbilo se mi, že hra obsahuje momenty, které vám dokážou pořádně rozpumpovat srdce (pokud hru hrajete v noci se sluchátky na uších a nemáte žádné ponětí o tom, co vás čeká). Těch momentů je málo, nicméně díky nim bych hře částečně prominul i tu striktní linearitu.

Po značnou část hraní mě postupné sestavování příběhu a souvislostí bavilo. Toto neplatilo až do konce, protože v určité fázi před koncem mě vývoj toho všeho upřímně trochu zklamal. Netvrdím, že by se jednalo o nějakou hloupost nebo klišé, ale prostě mně finální část hry (příběhu) nesedla, čímž netvrdím, že by hra nestála za zahrání.

Pokud máte rádi rozkrývání tajemných příběhů, máte rádi určitou hororovou tenzi, rachot z vedlejších místností, které jsou jinak prázdné, pak se vám Dead Secret pravděpodobně bude líbit. Je zde soundtrack šitý na míru a během hraní se hráč určitě nudit nebude. Někomu může vadit ona výše zmíněná striktní linearita, dopředu naskriptované mechanismy nebo nulová motivace se ke hře vrátit, pokud už jste ji jednou dohráli. Z mé strany jde o relativně pěkný zážitek a pár momentů, kdy jsem se přistihl, že se opravdu, ale opravdu bojím. A proto mám tento typ her tak rád!