Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dead Rising 3

Dead Rising 3: Apocalypse Edition

22.11.2013
05.09.2014
kompatibilní
69
26 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Rozšíření portfolia série Dead Rising, v tomto případě s pořadovým číslem 3. Originálně bylo vydáno jen pro Xbox One jako launch title, ale po roce přišla i na PC. Ve hře se ujímáte role automechanika Nicka Ramose, který se musí dostat z Los Perdidos (uzavřeného armádou z důvodu zombie epidemie) dříve, než dojde ke konečnému řešení za pomocí bomby. Postižené město se rozprostírá na téměř dvojnásobné rozloze oproti předchozímu dílu a je rozděleno do čtyř čtvrtí.

V celkových sedmi kapitolách (zakončených lidskými boss fighty) máte šest dní na to, abyste unikli z Los Perdidos. Krom hlavní příběhové linie, ve které je poodhalováno pozadí zkázy, je cestou nutné tu a tam vypomoci jinému přeživšímu nebo shánět předměty nutné k opravě modifikovatelných vozítek (auto, motocykl, motocykl s válcem, vozidlo technických služeb s kulometnou střílnou aj.).

K likvidaci početného zástupu věčně hladových zombie (různého druhu) a nepřátel z řad přeživších anarchistů a členů armádního sboru je vám k dispozici rozmanitý arzenál. Tak jako v předešlých dílech je možné i zde skládat si bizarně se tvářící smrtící předměty, nyní už ale k jejich kompletaci není nutné nalézat pracovní stoly. Stačí objevit plány zbraní a Nick jako zkušený fachman svého oboru si daný smrtonosný nástroj (hořící kosa, laserový meč, pistole s mačetou, provizorní granátomet, ostnaté rukavice, kyselinová bomba, dračí oblek, plyšový medvěd se samopaly nebo kladivo s kotoučovou pilou) s omezenou životností sestaví na koleni.

Hra nabízí také kooperativní multiplayer, jenž umožňuje připojení druhého hráče kdykoliv během hry.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak dohráno. Fps se dají v pohodě odemknout a jede to naprosto v pořádku. Měl jsem jen problém s poslední části hry, konkrétně s boss fighty. Na můj jsou vkus otřesně provedený - všude oheň, výbuchy, zombíci, žoldáci a minimum prostoru pro pohyb ... docela frustrující, ale jinak mě to hodně bavilo, taková no brain odreagovačka.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Na vyblbnutí rozsekat dav zobmíků, to je bežná věc ve hrách. Jen Dead Rising 3 přináší ten dav v nekončící vlně. Ať už je budete střílet, mlátit, sekat nebo drtit pod vozidly, nikdy nedojdou a nikdy se nestane, že by se nějaká část města od nich vyčistila.

Město je zkrátka plně zamořeno a přeživších je pár. Nick Ramos náš hrdina, coby automechanik dokáže ale sestrojit pomalu zázraky. Na šílených kombinacích a plánech taky stojí hratelnost. Hledat nové plánky pro sestrojení nových zbraní nebo výrobu vozidel je zkrátka nutnost, a ty kombinace jsou často šílené. Ale je sranda drtit zombíky kladivem s motorovkou na druhém konci.

Los Perditos je rozdělené na čtyři městské oblasti. Rozloha tohoto města je docela slušná, a svojí volností trochu připomene GTA. Zde ale zapomeňte na nějaký fast travel. Jestli někam chcete dojet, tak hezky postaru. Hráče i tlačí trochu čas. Mění se cyklus dne a noci, kdy v období tmy jsou nemrtví agresivnější. Navíc je zde hrozba toho že po uplynutí 6 dnů, má být zlikvidován veškerý organický život ve městě.

Příběh a postavy působí děsně vážně, což trochu nejde dohromady s možností vtipně upravovat oblečení a věci co bude hrdina nosit, a odlehčenější atmosféře zbraní které se nebojí použít cokoliv pro zabíjení a vtipných kombinací a šílených nápadů. Zajímavé jsou i vedlejší úkoly, které kromě zkušeností nabídnou i třeba nějakého parťáka k ruce. S nepovinnými bossy je pak taky sranda. Celkově ty vedlejší úkoly obsahují více srandy a šílenější situace než hlavní dějová linie.

Město je i celkem rozsáhlé, lze zde najít spoustu míst k prozkoumávání, a je vidět smysl pro detail. Hra ale bohužel trpěla a možná i trpí ještě problémy co se týče hardwarové výkonnosti a někteří hráči ani vůbec hru nespustili. Mě se naštěstí většina těchto problémů vyhnula, a tak jsem si mohl vychutnat netradiční zombií sandbox, kdy prostě člověk vypne a rozseká tisíce zombíků.

Po 27 hodinách se číslo mrtvých zastavilo na 48 362.
+14
  • PC 70
Studio Capcom je známé hned dvěma věcmi, především nám přináší vcelku dobré herní série - to je ta lepší část. Ta druhá věc je maličko horší a to je velmi odfláklá optimalizace PC verzí. Oboje nám přináší i Dead Rising 3, který se původně objevil jako startovací titul pro konzole Xbox One. Netrvalo však dlouho a titul se podíval i na naše nadupaná PC - proč říkám nadupaná? Protože pokud podobný stroj nemáte, raději se ani nepokoušejte hru zkoušet. Framerate se totiž i na velmi silných mašinách pohybuje mezi 20-30 FPS, což je velmi smutné! Zvláště když si vzpomenu na to, jak nám nová generace konzolí měla přinášet pouze kvalitní porty. Ovšem vše se může změnit a já pevně věřím, že se jedná jen o opravdu zfušovanou konverzi, která se časem dá opravit. Začal jsem sice negativně, ale věřím že pokud budete číst dál, dozvíte se i pozitiva.

Po vzoru předchozích dílů vás bude čekat časově omezená herní nirvána, která kromě spousty a spousty mrtvol už dávno mrtvých, přinese i mnoho zbraní, aut, sběratelských předmětů, oblečků či třeba schémat na vytvoření vlastních zbraní z materiálu, které najdete kolem. No a samozřejmě se dočkáte i města, která se zde jmenuje Los Peridos. Do něj se podíváte s hlavním hrdinou Nickem Ramosem, který je sice obyčejný mechanik, ale když se rozhodne z tohohle místa dostat, neváhá k tomu přizvat partu přátel, kteří mu pomohou postavit letadlo, kterým toto bohem zapomenuté místo opustí. V tom bude Nickovi bránit všudypřítomná armáda se svými vlastními plány. To je tak v kostce všechno, co lze k příběhu říci. Kromě hlavní dějové linky nacpané vtipem a ironií se dočkáte i vedlejších misí, které jsou sice naprosto tupé, ale proč je neudělat, když máte příslib nové úrovně. Počítejte s tím, že se jedná o sandbox typu Saints Row - tedy bláznivou komedii s prvky všech možných úchyláren co vás jen napadnou. Namátkou zmíním vedlejší misi, kde je třeba ukázat místnímu dělníkovi, že se lze vypořádat se zombie apokalypsou ručně. Vlezete tedy na ulici a pod jeho dozorným pohledem masakrujete zombies na všechny možné způsoby avšak pouze za použití rukou a nohou. Jindy potkáte bláznivého borce, co shání do svého porna partu mrtvol. Zkrátka nalaďte se na vtipnou vlnu, která se bude místy prolínat s vážností hlavní příběhové linky. Chvilku mi tak přišlo, že vývojáři vlastně nevědí, co chtějí.

Kromě plnění misí se doporučuji vrhnout na sbírání různých předmětů, kterých je rozseto po čtyřech částích města doslova stovky. Nalézt můžete desítky zbraní, které lze po vzoru Dead Rising patřičně vytunit. Například když vezmete hrábě na listí a spojíte je s autobaterkou dostanete skvělý elektrický nástroj. Kromě všedních věcí lze spojit i ty nevšední. Co třeba plyšový medvěd a kulomety? Nebo boxerské rukavice s kupou nožů? Představivosti se meze nekladou a plánků, jak si vylepšit zbraň, která vám sedne, je tu nad hlavu. Pokud vás přestane bavit tuning ručních zbraní, zkuste vyparádit některá auta! Není nad to mít dodávku ze které stisknutím tlačítka lítají čepele nožů, které vám čistí strany a vy se tak můžete věnovat jen tomu, co je před vámi. Pakliže už vás tohle všechno nudí, začněte hledat tzv. úkryty, ve kterých lze po vyčištění chodit pro zbraně, oblečení a jídlo - a taky trošku toho klidu.

Ve hře vás bude čekat celkem 8 kapitol, které - pokud budete poctivě plnit všechny vedlejší mise - lze projít během 8-10 hodin. Není to moc, ale ono se to stejně nedá hrát v kuse. Ideální je tak jedna, dvě mise za den a máte o zábavu postaráno. Jakmile to budete drtit jak o závod, budete se snažit všude rychle být a všechno mít, brzy vás začnou vytáčet zombies, které se nikde a nikdy nevyčerpají. Můžete jich tak zabít kolik chcete, ale nakonec se na daných místech objeví znovu. A věřte, že zabíjení jde do tisíců! Sám jsem po dohrání uzřel tabulku, která mi říkala, že jsem zabil přes dvacet tisíc nebožtíků a to už je panečku náramné číslo - ač jsem narazil i na borce, který jich zabil jednou tolik. Málem bych zapomněl - do téměř každého domu se dá vlézt a pátrat uvnitř a to je na vcelku otevřený svět docela maso. Proč? Protože tohle se ve hrách moc nevidí, stojí to totiž opravdu hodně výkonu, kterým není zapotřebí mrhat, ale jelikož se tento titul objevil na generaci nových konzolí, musel ukázat, zač je toho loket a musím říct, že tohle a skutečně nekonečné zástupy zombies jsou dvěma prvky, které dělají z této hry Dead Rising.

Co se týče zvukové stránky, jedná se o naprostý průměr. Soundtrack si poslechnete a zapomenete tak rychle, jak to jen jde - možná vám v hlavě uvázne song z hlavního menu a to je tak vše. Co si však určitě zapamatujete je opravdu zprzněná optimalizace a to je opravdu velká škoda. Capcom se tedy zřejmě nehodlá vymanit ze svých dřívějších chyba a tak nám bez mrknutí oka servíruje místy naprosto nehratelný patos. Jako omluvenku však přináší vyladěné ovládání, které velmi dobře koresponduje se spokojeností, kterou při hrání PC verze dostanete - jinak řečeno, hraní na klávesnici je parádní. Kromě základní kampaně dostanete i apokalyptickou obtížnost, kde jsou časy, mezi kterými se máte dostat z mise na misi velmi šibeniční a obtížnost roste mílovými kroky. Apocalypse Edition - jaký tato hra nese podnadpis - která přistála na Steamu nám však přináší ještě jedno překvapení a to je kupa DLC za které nedáte ani korunu.

Jak tedy hru finálně zhodnotit? Jako simulátor kosení zombies na sto a jeden způsob se jedná o naprostou špičku a může vás to dokonce připravit i na nadcházející apokalypsu! Kooperativní multiplayer též potěší a vlna humoru, která se na vás snese jako déšť , tu lze též kvitovat s povděkem. Co však nelze přehlížet je cena (doporučím počkat na slevu), za kterou dostanete polotovar, se kterým budete muset ještě hodně hýbat v nastavení abyste se dočkali skutečně hratelné verze. Pokud máte opravdu nabušenou strojovnu a milujete cokoliv se zombie tématikou, máte ode mě doporučení. Pokud však o zombies nestojíte a už vůbec nemáte náladu si upgradovat PC, raději si počkejte, zase o tak velkou revoluci je nejedná. Hra je to na jednu hodinku denně velmi zábavná a tak nevidím důvod, proč ji nedoporučit, ale zároveň není důvod spěchat s koupí, protože tenhle titul nikam neuteče a časem na tom může být jedině lépe, jak cenově, tak optimalizací.

Pro: - Otevřený svět plný možností - Craftování zbraní a jejich typy - Humor a nadsázka

Proti: - Nepovedená optimalizace - Nudný příběh a postavy - Po čase velmi stereotypní

+10