Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Ten bug kvůli kterém to nejde dohrát popisuju i v komentáři. Mám pocit, že jsem to vyřešil stažením savu s následující misí. Každopádně to se dogooglíš a nebo se tam vůbec nedostaneš, protože ta hra nestojí za to dneska už.

Na Steamu to mimochodem bývá za nějakych 70 centů či kolik a letní slevy budou snad tenhle nebo příští týden, takže bych počkal. A ovládat se to dá.
Jenom bych chtěl ohlásit světu, že jsem kompletně přepsal komentář, takže kdyby to někoho zajímalo, prosím.
Akhera: Tak třeba by to nějaký student astrofyziky ocenil jako školu hrou. :-)
Freeware hra "Babylon 5: I've Found Her" (která mimochodem není v databázi... možná bych ji měla přidat) se drží fyzikálních zákonů stejně jako seriál, na kterém je založena. Kvůli tomu je neuvěřitelně těžká - nikdy jsem se nedostala přes první misi :) Neustále počítat se setrvačností je fakt vopruz...
Xka jsou na tom relativně dobře, pokud ti nevadí statický vesmír, nereálné rychlosti (ehm, ve vesmíru už jenom pohyb po oběžné dráze v rozumném čase vyžaduje obrovské rychlosti, ne ty řádově desítky a možná stovky kilometrů za hodinu ve hrách/filmech) a nutnost udržet maximální rychlost pohonem (jinak pro standardní rychlosti platí očekávané fyzikální zákony :D)...
A ja jsem neco takovyho hral. Nebylo to nahodou X? Vim, ze tam clovek musetl pro zastaveni pouzivat zpetne motory (tedy ty, co jsou pridelany vepredu) atd.
Pamatuji si, že jsem onehdy (max rok dva zpět) o něčem četl...

Tul - netřeba být tak hardcore, stačilo by mi něco s akceptováním všech tří Newtonových zákonů a zákon zachování hybnosti jako bombónek navrch.
Povedal by som, že niektoré tie staré, kde máš manuál na týždeň čítania a interface na 90% obrazovky určite. Pamätám sa, ako som kedysi dávno čosi vesmírne skúšal a hneď pri štarte som sa zabudol zapnúť v sedadle a pri naštartovaní som začal chaoticky poletovať po kabíne. :D
Tak mě napadlo, existuje nějaký vesmírný "simulátor", který bere v potaz alespoň středoškolskou fyziku?
Na GOGu teď se slevou spolu s Sacred, každá pouze sedm a půl dolaru...
Já jenom nevím, kde na mapě najdu kam mám letět nebo tak. Mohli to udělat stylem jako byl aquanox, ale tady mi to nějak nejde do hlavy, kde je mise.

Zatím to nechávám v compu, kdyby se objevila dobrá duše a vysvětlila základní princip a na zbytek už bych přišel sám.
Kurnik, tak tenhle typ her asi nemusím. Nevím kde mám letět na misi, vůbec nic nevím :-)
instaluju, časem na to přijdu, co dělat, snad mě to i začne bavit
tož doporučil bych třeba nějaký místo s misí nebo tak něco...
Na tenhle typ her moc nejsem, ale tak asi to zkusím. Raz jsem to instaloval a nevěděl jsem kam mám letět.