Darkness and Flame: Enemy in Reflection

Darkness and Flame 4, Darkness and Flame: Enemy in Reflection Collector's Edition, Zrozena z ohně 4: Pohled Medúzy

24.12.2019
14.09.2020
15.10.2021
02.05.2022

Ve čtvrtém díle série Darness and Flame se Alice s přáteli vylodí ze své vzducholodě na tajuplném ostrově. Dotkne zvláštního portálu, který jí přenese do jejího domu, ale netuší, že je v jiné dimenzi a svým lehkovážným počinem vypustila zakletou Medúsu.

Jedná se o klasickou hidden object adventuru, v níž Alice musí vyřešit všechny hádanky a najít vše potřebné k tomu, aby se dostala zpět. Následně zjistí, že její dva přátelé byli proměněni v kámen a je jen na ní, aby vše napravila.

• Android 80
Když jsem pouštěla Darkness and Flame 4, moc jsem od hry neočekávala. Proto mě dost překvapilo, jak moc mě to bavilo.

Jde sice o klasickou hledačku, ale musím říct, že mě vtáhnul příběh, a to tak, že jsem hru hrála každou chvíli. Dokonce jsem před spaním přemýšlela, kde bych mohla ještě něco najít, abych se posunula dál. Místy šlo všechno jako po másle a místy jsem se zasekla a musela jsem se vracet a prozkoumávat okolí co nejpodrobněji, abych našla co jsem potřebovala.

Samozřejmě jako skoro v každé hledačce, i tady bylo pár řekněme úsměvných věcí, třeba že člověk sám unese těžké kolo od vozu nebo si vezme do kapsy jen tak žebřík… Mimo hlavní příběhové linky jsem hledala ještě další skryté předměty a obrázky, za které byly úspěchy navíc.

Jako důkaz, že mě hra opravdu bavila, jsem dohrála i bonusové kolo, které se také moc povedlo. Hru můžu jedině doporučit a pravděpodobně si zahraju i další díly.

Pro: náročnost, zábava

Proti: žebřík v kapse

Herní výzva 2023 - 5. Báje a legendy

Vcelku povedená hledačka, kde je hlavním padouchem medúza. Největší devizou je jednoznačně grafické zpracování a také povedené namluvení. Grafika je opravdu krásná, veškeré lokace jsou patřičně detailní a hlavně rozmanité.

Bohužel jako většina podobných her trpí na krátkou herní dobu (něco přes pět hodin včetně bonusové kapitoly, která se odemkne po dohrání hlavního příběhu), nízkou obtížnost a občas nelogické puzzly.

Vzhledem k tomu, že se jedná o čtvrtý (a v tuto chvíli zatím poslední) díl ságy, je příběh trochu vytržený z kontextu a abych se přiznal, vlastně mě ani tolik nezajímal. I tak jsem se ale bavil a pokud máte podobné hry rádi, za těch pár korun ve slevě to stojí.

Pro: Krásná grafika; rozmanité lokace.

Proti: Krátká herní doba; nízká obtížnost.