@Maximus (19.04.2016 23:02): Já mám pocit že to je solo nemožné... a to v recenzích psali že Anor Londorské duo špekatý a dlouhatý se nekoná.. ale ono koná. Ale je to tak krásný souboj a oblast že je mi líto na to přivolávat někoho..
Doufam ze budou min 3 dlc jako u dvojky. A bloodborne 2. Ja se tak netesim az to dohraju.. :D pocit prazdnoty bude a nic ho nedokaze zaplnit :D
Inak najhoršie čo v hre bolo, boli screamery, čo ležali pri dušiach. Pekne kľudne si idem zobrať duše a zrazu taký hlasný škrekot, to som pravidelne dostával infarkt :D
Teda ale tie levely sú riadne obrovské, včera som už tretí deň hral tú katedrálu a ešte som nešiel na Bossa. Stále je niekde nejaká cesta niekam.... napr. celá tá oblasť na streche, tam som definitívne zistil, že AI je tu značne dementná, všetkých veľkých rytierov som tam zabil tak, že som ich z diaľky strelil z tých stropných lávok a oni majú tak dementný pathfinding, že vždy a každý sa zabil sám lebo spadol dole ako sa snažil bežať ku mne :-D.
Tento kamikadze pathfinding sa dá normálne cielene používať na istotu.

Ale škoda, že som nemal zapnuté nahrávanie videa, jeden veľký rytier vo vnútri katedrály ma naháňal, ja som vybehol na také tie tunelové (akože sú zo všetkých strán steny a strop) schody a ja som sa otočil a preskočil som pod neho a zdrhal som dole a on sa otočil a snažil sa o nejaký power-útok ale ho to vyhodilo mimo textúru a spadol niekam doprdele a skapal, len som videl ako ho vcuclo do steny a za chvíľu mi naskočili duše :-D To som sa fakt krásne pobavil.

Dnes pôjdem na toho Bossa, už to mám celé prejdené/vyzbierané a save pred hmlou k bossovi.
@GrungeChild (18.04.2016 15:25): Dá sa tam nastaviť aj úplne, že OFFLINE ale to nemôžeš ani vyvolávať aj keď pravdepodobne počítačové NPC asi hej (v DS2 to tak išlo keď si bol offline)

Potom je tam ten region matchmaking, to by malo umožňovať napojenie hráčom zo vzdialenejších regiónov než je priamo tvoj takže to rozšíri počet potenciálne sa pripájajúcich hráčov, ale zase riskuješ že tam bude niekto LAGovať s vysokým pingom a podobné problémy.

A potom password summoning, to nevplýva na invázie ale ti to umožňuje hrať s konkrétnym človekom/kamarátom, ktorý si nastaví rovnaký password ako máš ty a potom ti ponúka na vyvolanie iba hráčov s rovnakým passwordom a žiadnych cudzích.
Ovšem hra nie je dementná a žiadny exploit s povolaním priateľa o 500 levelov vyššie s mega +100 zbraňou sa nekoná, lebo hra ho síáce povolá ale mu surovo zredukuje hodnotu DMG podľa tvojej takže ak ty máš nejaký trápny mečík čo dáva za 80 DMG a on má nejaký mega-ultra-sword s 1000 DMg tak aj tak on bude dávať iba 80 DMG (nie presne, ale nejako vypočíta percentuálne rozdiely a zredukuje mu primerane DMG k tvojej postave).
@GrungeChild (18.04.2016 14:29): Hraješ to na PC nebo jinde? Nebál bych se tipnout, že někde prostě není dost invaderů pro všechny :)

Ono můžeš ještě v setting nastavit jak moc online chceš být (nebo jít offline)
Takže mi chcete říct, že mám jen tak ohromný štěstí, že mě nikdo zatím nenapadl, tím to je, jo? Protože s aktivovaným embrem hraju prakticky neustále.
Jediné dva vpády cizích hráčů (krom těch NPC, které jsou i v offline vždy) jsem zažil, když mi někdo pomáhal s bossem, a museli jsme k němu doběhnout skrz půl mapy, a to (dle mého názoru) proto, že ten můj pomocník měl zvolený covenant (já ne, hraju stále bez něj). Schválně si teď nějaký zkusím vybrat, jestli mě začnou napadat, nebo ne.
@Bodkin (18.04.2016 14:00): Je to ako v jedničke, ak máš Ember môžeš privolávať/byť prepadnutý ak nemáš Ember (v DS1 máš/nemáš Humanity) si mimo privolávanie/prepadávania...

To v akom si Covenante určuje iba to, aký predmet získavaš pri úspechu, pri určitom počte nazbieraných Covenant predmetov postúpiš na vyšší rank v Covenante a dostaneš nejakú špeciálnu odmenu, ktorá sa nedá v celej hre získať iným spôsobom - prstene, zbrane, kúzla.......
@GrungeChild (18.04.2016 13:43): Podle mého je to jen tím Emberem (hraju bez emberu, nikdo mě neinvaduje, kovenant mám pořád), kovenant ti může 'jen' vypomoct.

Na druhou stranu, pokud jsi pod vlivem emberu tak máš víc života a můžeš si přivolávat borce pro coop proti bossům (což se může hodit)
Hele, když jste tu tak zkušení, tak ještě jeden dotaz:
Já tuhle mechaniku ze dvojky neznám, ale chápu to správně, že mě cizí hráči můžou napadat, jen když mám zvolený nějaký z covenantů (a aktivovaný ember)? Četl jsem pár stížností od hráčů, že je pořád někdo napadá v "nevhodných chvílích", ale za celou dobu hry (jsem zhruba v půlce příběhové linie) se mi ani jednou nestalo, že by mě někdo napadl, krom dvou NPC invaderů, o kterých vím. Proč teda hrát s covenantem, když nechci aby mě napadali? Jsou tam vůbec nějaké výhody pro běžnou PvE?
@Bodkin (18.04.2016 09:57): Jj, ja kickovanie vôbec nepoužívam, lebo sa mi reálne podarí tak max. 1-2 krát z 5 pokusov (XBOX gaypad).

Ak niekto náhodou nevie, tak podržaním "dole" na D-pade sa prehodí na prvý item v zozname, čože ak je tam estus a máte veľa predmetov na opasku tak takto si viete rýchlo hodiť estup bez mnohonásobného stláčania "dole" v snahe preklikať sa celým opaskom na začiatok.
Štve mě kapánek kickování, myslím, že se mi podařilo jen jednou nebo dvakrát úmyslně. Vtipné na tom je, že mnohem víckrát se mi povedlo neúmyslně, když jsem kickovat opravdu nechtěl. (Dualshock 4)

A kamera mě štve, občas se prudkém pohybu nepřítele v locku (hlavně bosů) dostane úlně doprdele, kde nic nevidím.
Ti bossové jsou v druhé půlce opravdu hardcore, mám tam teď na výběr tři a všichni mi dávají klepec :D Takový Pontiff.. tam jsem mu neubral ani 10% HP ze třech pokusů. To samé Demon King. Jediné co jsem jakž takž pocuchal byla ta tanečnice. Té zbylo tak 20%. Ale je to fakt drsné. V bloodbornu bych měl tik na ty jejich útoky a perfekně dashoval skrz útoky a blokoval pistolí, tady je to prostě Dark Souls - kotouly a management staminy. Občas tam prostě není ani příležitost seknout.
Jaké jsou výhody/nevýhody využití toho hollow (teda krom pěti levelů zadarmo, jestli to dobře chápu), víte někdo?
@SilentWolf (17.04.2016 21:57): no da sa to odstranit aj lacnejsie pomocou toho Uncurse/Unhollow predmetu co ma na predaj, ale ma tusim iba jeden jediny kus, takze zase potom moze byt problem s odstranovanim curse, ktore sa niekde urcite vyskytuje.
Na druhej strane urcite to nebude jediny predmet/sposob v celej hre takze je to asi lepsie ako davat 55000 ci kolko to chce ta krava.
Já do toho podruhé asi nepůjdu protože cena léčby byla snad vyšší než když bych těch 5 levelů navýšil klasicky..
Ohledne mrtvého Yoela Když s nim promluvite v undead settlementu presune se do firelink shrine, krome toho ze ma věci na prodej nabízí zvyseni levelu ale za cenu ze vam do invenare strci dark sigil. Ten zpusobuje to ze se z vas postupne stava hollow když umrete (1 sigil 1 bod hollow,) Level vam muze zvýšit celkem 5x a tudíž pak amte v invu 5 sigilu. Po patem zvyseni zemre a jeho místo nahradi jiné npc které ma take věci na prodej a prodava i item na odstraneni hollow statutu. Yoel umre také ve chvili kdy poprvé navstivite Catacombs of Carthus, a pokud jste nevyuzily jeho služeb zvyseni levelu tak se neobjevi ani druhé NPC které ho ma nahradit.Dark sigilu se zbavite když predate Firekeeper Soul Firekeeperovi co vam zvysuje level, pote ma v menu novou položku na odstraneni sigilu, ale pokud to udelate druhé NPC co nahradilo Yoela zmizi.
@Bodkin (17.04.2016 16:21): Jo tak proto tam byla ta bariéra... já ji už naštěstí měl. Každopádně lokace jsou furt takové o ničem. Asi už to lepší nebude. Ona asi ani jednička v tom nebyla nejlepší.. ale takové zatopené New Londo nebo krystalové jeskyně se asi nekonají. Uvidím. Ale cítím že už jsem hodně za půlkou.