:D Tak stane se, já si taky uvědomil podstatu klávesy alt ve skyrimu až někde... při druhém hraní. :D Ale upřímně by mě nenapadlo že to někoho nenapadne :D že když má 2 svitky může je oba používat.
edit: a teď jsem řešil jak vymazat kouzlo ze slotu. Taky záležitost, ke které je potřeba návod.. Stejně jakou s loučemi.
@SilentWolf (19.05.2014 15:04): Vcera som nahodou zistil ako si zdvojnasobit pocet nejakeho kuzla a teraz mam 26 lightning spearov.
Je to uplne jednoduche, proste si das Lightning Spear do 2 attunement slotov a mas 2-nasobok zoslani kuzla.

Kedze som ziadne kuzlo nekupoval 2-krat tak som to zistil nahodou az vcera, ked som niekde dostal/nasiel dalsi zvitok s kuzlom a pri volbe attunement mi svietil ten dalsi ze si ho mozem dat do slotu.

Do prdele, nebyt nahody tak o tom vobec neviem.
Přitom tohle byla naprosto běžná praktika v DS1. Toto video se mi hrozně líbilo. Týpek se převleče jako Shiva a pak, když ho invader nemůže najít, si sundá kalhoty :D
Jsem v bastile na soul memory cca 60000 a pokladam značku před sentinely. Řekl jsem si, že bude ekenomický a ušetřím jedno effigy. Zatím jsem nasbíral skoro 10000 duší, ale bosse jsem nezabil ještě ani jednou - host obvykle chcípne u prvního sentinulu hned při první ráně.
Asi na to seru.
@pipboy (20.05.2014 16:07): Ano, "zábava" ve stylu pořadu Nikdo není dokonalý naší další "kvalitní" televize. Ne že bych se nad takovým videem nezasmál, ale že bych něco takového aktivně vyhlédaval, nebo to dokonce prohlašoval za "the best", no proti gustu... ;-)
Dneska vážně někdo sleduje let's play? Já myslel, že je to už přežitek.
@Kentaky (20.05.2014 11:53): O to je to smutnější, že spousta těchto lidí jsou v reálu legitimně vtipní a mají velmi dobrý smysl pro humor. Přijde mi, že trendem let's playů je hrát něco a chovat se při tom jako debil. Na druhou stranu můžeme být rádi, že nejvíce odběratelů má jeden z lidí kteří propagují indie hry, ne Elelctronic Arts nebo Ubisoft.

Jinak obecně celá kultura let's playů (a když jsem u toho i streamování) je mimo mě. Pochopím třeba výstřih zajímavých momentů z hraní s komentářem. Pochopím taky třeba sledování záznamu profesionálních hráčů (ze způsobu jejich hry se dá dost naučit). Třeba u videí od BirgirPall se opravdu zasměju.
@Kentaky (20.05.2014 11:53): Tím, že má tolik odběratelů (a tím pádem za to bere šílený love), je značně horší.

Na YT je to vůbec marný, dobré to bylo na Twitch. Ten teďka taky google odkoupil, takže počítám, že to marný bude conevidět všude. :)
@Kentaky (20.05.2014 09:20): No jo no, v zemi kde Blesk je nejprodávanějším deníkem a TV Nova nejsledovanější televizí, mě to až tak nepřekvapuje. Bohužel žijeme v časech kdy lidem k zábavě stačí, aby na ně z TV dělali budliky budliky.
@Kentaky (20.05.2014 08:58): Ono taky natočit kvalitní a zajímavý let's play není žádná legrace. Tu hru musíš znát, musíš o ní vědět dostatek zajímavostí, který k tomu musíš podat nějakou logickou navazující formou a ne tlachat co tě napadne. Mít příjemný hlas, dobrou slovní zásobu i dobrou vyřídilku, atd. Prostě to nejde jen tak si bez přípravy k tomu sednout a začít hrát a něco do toho kecat. Takže ani to, že dotyčnému je více než 12 a nemá IQ houpacího koně ještě není záruka, že to bude koukatelný. A pokud to ještě natáčí live tak to platí dvojnásob.
@SilentWolf (19.05.2014 22:08): Neni problém v češtině, ale v lidech. Navíc tu neni žádné publikum pro nějaké pořádné walkthrough/tutoriál videa. A při obyčejných letsplayích slyšíš hodně sprostých slov a pubertálního humoru, protože je převážně točí děcka, které mají nulovou slovní zásobu, a proto každých pár sekund ve svém slovníku pátrají po nějaké píčovině.
Tak mě napadá, je nějaký český let's player, nebo v podstatě kdokoliv, kdo by tvořil videa s tak příjemným nerušivým hlasem jako Vaati? (A mnoho jiných, co sleduju, on je tu ale zmíněn, tak ho uvedu jako ukázku). A pokud možno bez cool puberťáckých vulgarit? Mě se totiž chce ve 100% případů českých videí opravdu zvracet, a to i včetně nějakých xzone promo videí, které by měly být na profi úrovni. I různé podcasty. Přemýšlím jestli je problém v lidech, nebo v češtině jako takové.
Edit: Jo je to ta věž no. Teď mě až napadlo koupit nějaké bomby.. :D

Mám ten mečík bleskový, od bílého rytíře. Nejsem úplně bezbranný, jen prostě to nutkání vystřílet všechny speary než dojdu k bossům :D to kouzlo je úplně božsky efektivní a vždycky si představuju Gwyna a intro k DS1 :D wuíí. No jo nikdy nehraju za mágy, tak jsem trochu unešený.. těším se na kletby ale spíš.

A ano pursuera mi bylo tentokrát líto.. :D
@SilentWolf (19.05.2014 15:04): Myslis asi tu vezicku kde je ich 9 ci kolko takmer naraz ako sa ide k bossovi?

Mne to s Clericom islo celkom dobre, daju sa postupne vylakat von po jednotlivych skupinkach 2-3 vojaci naraz. Neviem ako mas silne kuzla, ale Clericky Lightning Spear ich daval na jednu ranu takze nez pribehli ku mne tak boli bud mrtvi alebo to stihol max. 1 a toho som lahko umlatil palcatom.
Na Sentinelov sa oplati privolat niekoho, uplne staci ten erarny mag (in-game fantom) v jednej cele na zemi ma znacku.

Mne naopak odkedy som sa zameral na kuzla utocne (a nie ako som hlupo od zaciatku isiel ako melee+healing) tak je to ovela lahsie. Takeho Pursurera som ako melee vobec nedaval, ale akonahle som si kupil Lightning Spear (a zvysil FTH na 22 ci kolko treba) tak som so odpalil bez skrabnutia s prstom v nose.
Jako mág mi některé situace přijdou lehčí než za řezniče ale jiné naopak.. teď opravdu proklínám v lost bastille ty kobky plné vojáků. :D Prostě na sentinely mi nevyjdou kouzla. A farmit bylinky, to taky asi není to pravé ořechové. Vím že se pak magie stane fakt silnou, ale zatím trpím.. :D
@SilentWolf (19.05.2014 12:33): Tiez sa mi zda ze mi stupol o 1 pocet lightning spearov z 11 na 12, ale ostatne kuzla nic zatial a mam ATN 30, stuplo mi to nedavno. Ale rozhodne to ide straaaaaasne pomaly takze na zvysenie je asi najlepsie pouzit prsten, nejaky aj uz mam ale este som ho neskusal lebo tusim znizuje HP.
Zkouším mága, co zvyšuje počet kouzel? Nemyslím tím ty sloty, ale třeba z 21 uses na 22 uses. Zdá se mi totiž že mi nějaké kouzlo právě o 1 použití vzrostlo. To dělá ta samá vlastnost to zvyšuje ty sloty?
@InfidelBro (19.05.2014 09:20): SM 55M? Holy shit!

Vetsina problemu jsou veci, ktere pujdou snadno spravit. Poise break pujde snadno snizit. Nejvetsi problem poise je fakt, ze se tento stat regeneruje 16 vterin.
V jednicce se s balancovanim hybalo opravdu hodne, dvojka nebude jina. Chce to akorat par mesicu, nez budou mit dost informaci.
@LIUWIL (18.05.2014 22:30): wtf, k hranici 10M soul memory ? Tak to bych asi měl přestat hrát na mém SL155, kde mám 55M (hooodně sunbro coopu) :D Já teda nevím, mě se zdá že dost lidí jede SL150, jen málokdy se mi stane, že potkám fastroll Smeltera/Havela co mě dává na jednu ránu s resonant soulem. Každopádně čekám, kdy se někomu podaří, nezabít mě na jednu ránu s WotG.

To stunlockování je fakt bída, hlavně je hrozná prasárna dualwildění třeba kopí + rapír, kopím stunlockneš, dáš 2 hity a rapírem přidáš ještě 2 navrch. Nechápu proč tu nenechali ten posraný poise, nebo aspoň kdyby nechali toggle escape.

Když to teď tak nějak pozoruju, to PvP zas tak skvělé neni :D Byl jsem zaslepen instantím přivoláváním a skoro instantím invadováním, žádné čekání, prostě nic. Ale teď se mé oči začínají otevírat a zjištui, že je to oproti jedničce docela sračkózní (ale to neznamená, že to neni zábavné).
@InfidelBro (18.05.2014 19:51): Jo, tanky vůbec nefungujou v této hře a to ani v PvP, ani v PvE. Už jsem si jich pár zkoušel, ale vždycky jsem se radši oblékl do něčeho lehčího co má dobrou obranu proti magii a elementům. Celý stun systém mi přijde až přehnaný a to nejen u malých zbraní, ale globálně. Jsou zbraně (hlavně ultra great sword), které jsou schopné dát 5 a víc ran ve stunlocku. Jinými slovy, jestli tě trefí jednou, trefí tě ještě minimálně čtyřikrát, což u většiny těchto zbraní znamená smrt bez jakékoli možnosti něco udělat.

Posunul jsem se na LVL 200, protože téměř nikdo nehraje na metě 150. I když se dívám na různá videa, spousta lidí má lvl 170 a výš. A hlavně už se s postavu dostávám k hranici soul memory 10 milionů. Hráči, kteří neustále zakládají nové postavy aby se drželi na co nejnižší SM hře zrovna moc nepomáhají :/ V tuto chvíli je celé PvP takové pomícháné. Soul Memory je podle mě dobrý nápad, ale ve výsledku strašně špatně provedený.

Jinak dneska jsem v Iron Keep narazil na čtyři gankery. Várazně si pamatuji dva - první totální prasata, stáli u mě ještě než jsem se mohl hýbat Utekl jsem jim na druhou stranu Iron Keep kde jednoho z nich sejmuli ti lučištníci. Druhý týpek pak za mnou vlezl do té prostřední místnosti, kde ho rozsekali dva Alonne phantomové, druzí gankeří to brali sportovně, oba byli na té druhé straně iron keepu a stáli tam s těma obrovskýma lukama a stříleli do nás kdykoli jsem vykoukli. No ale host zas udělal to kravinu že za náma vlezl do té prostřední místnosti, kde nevydržel ani pět vteřin.
@LIUWIL (18.05.2014 19:22): Ježiš hlavně se nestaň fagotem s Mundane Santier's s Resonant Weaponem. Každopádně já při PvP zůstanu pořád na 150, na 200 už ty postavy umí prostě moc, ale né že by na tom zas tak záleželo.

Docela mě mrzí, že se ve dvojce nedá vůbec hrát za nějakou hrozně tanky postavu typu Giantdad, když člověk dostane stagger ve full Havel's jen z lehkého vánku.
@InfidelBro (18.05.2014 17:18): Jenomže já to nechtěl udělat naschvál. Jsem uviděl značku na zemi, tak jsem se rychle vrátil, že bude jolly cooperation, ale on si tak nějak nevšimnul toho draka a prostě tam vběhnul.

Jo, taky jsem to začal mixovat. První jsem zkusil sorcery build, ale to mě přestalo hrozně rychle bavit. Magie je taková nějaká divná.
Začal jsem používat Force a Great Magic barrier a taky jsem si tam hodil Emit Force, což je naprosto parádní když si nepřítel řekne že si kousek odběhne aby se napil Estusu. A jelikož už jsem kvůli GMB dal FTH na 28, používám Great Heal pro coop.

Říkám si však, že bych na SL200 mohl upéct nějakou prasárnu s Hexama a mundane zbraněma.
@LIUWIL (18.05.2014 14:46): if u do dys ur liek hitlr.

Už mě pčestali bavit čistě physical buildy. Dnes jsem si uvědomil, že jsou prostě uplně nahovno. Týpek s Berserker Blade a resonant weapon mi ubírá na jeden hit skoro stejně jak já jemu s Demon Greathammer +10, 50 STR + gold pine resin, GG. Takže jsi du rozjet Faith build :(