Keby sem skopírujem tento komentár, tak by som nič nepokazil. Stále zvažujem, ako pristupujú v Artifex Mundi ku hrám. Či je to len vypočítavosť a preto robia stále to isté, alebo majú taký vrúcny vzťah ku adventúram pre casual hráčov s HOG minihrami, že chŕlia tieto hry ako na bežiacom páse.

Tentokrát ale dali niečo trošku iné a priznám sa, že pri šnúre šiestich rovnakých hier po sebe som nečakal, že by ma mohli ešte zaujať. Zapracovali na svete, na ktorý ponúkli 2 pohľady (klasický a pohľad v inej dimenzii). Mne sa to spracovanie páčilo (iná dimenzia mi veľmi pripomínala atmosféru z geniálneho Sanitária), konečne to malo úplne inú atmosféru. Stále ale platí, že by pomohlo trošku popracovať na príbehu, lebo je taký, ehm, nemastný, neslaný.
Tak ako každý iný príbeh od Artifex Mundi, aj tento sa ku koncu otočí a odhalí niečo iné, ako to pôvodne vyzeralo.

Ku koncu som sa v tom už začal strácať. Veľa prístupných obrazoviek je problém hocijakej adventúry, ale tu je našťastie nápoveda v 2 formách. Buď si hráč klikne na mapu a zistí, na ktorej obrazovke má niečo spraviť (tentoraz je nutné preklikávať medzi mapou reálneho sveta a sveta v inej dimenzii), alebo klikne na hint, ktorý presne odhalí ďalšie miesto akcie. Na casual obtiažnosti je hráč veľmi rýchlo navigovaný na správnu obrazovku. Dosť to kazí herný zážitok, preto casual obtiažnosť neodporúčam.

Tentoraz sa niektoré HOG minihry opakovali, niektoré predmety boli ťažšie odkliknuteľné a niektoré názvy (v druhej dimenzii) ma donútili preklikať celú obrazovku, lebo som netušil, čo mám hľadať.