@Wulfgar (16.01.2021 14:25): No nevim, proste mi prijde strasne diviny jak jim zalezelo na immersion a to tak, ze v podstate zavrhli 3d person cutsceny a moznost 3rd person hrani (nakonec slo imo ale o ulehceni si prace, nic proti tomu, samozrejme), ale zaroven tam nechaji veci, ktere tu immersion alespon pro me hodne zasadne narusuje. Prvni Zaklinac ma ty denni cinnosti postav. V noci si jdou lehnout, kdyz prsi jdou se schovat apod. Tedy alespon myslim, ze to bylo v prvnim Zaklinaci. Nevim do jake miry byli limitovani rozpoctem nebo nedostatkem lidi, ale treba animaci NPCcek mohlo byt urcite vic, stejne tak jejich reakci na vas apod. Ano, GTA s tim asi srovnavat nelze, tam nejspis meli hned nekolik lidi, kteri psali jen dialogy kolemjdoucich nebo animatory, kteri je animovali a nedelali po celou dobu vyvoje nic jineho. To asi asi nemuze CDPR dovolit, takze ano, urcite jde v tomto smeru o prehnana ocekavani, ale nektere do oci bijici veci by se resit mely.

@AlieN (16.01.2021 13:46): V nekterych pripadech vam hra da na vyber. Rekne vam v popisku ukolu pockej az to a to. Jestli pockas skrz wait system, vyuzijes zidlicky nebo zabradli, kterou vam pro to opodal pripravili a nebo proste pujdete zamordovat par skupinek scavegeru k ukraceni chvile, to uz by melo byt na vas. Ale to, ze vam nekdy daji primo do popisu ukolu "opri se o zabradli a pockej" proste nepusobi dobre.
@marwel (16.01.2021 13:35): No a co konkrétně bylo líp vyřešený v prvnim Zaklínači (maximálně systém voleb a následků mi obecně v Zaklínačích přišel lepší než v Cyberpunku)? Tam si jako hráč neměl tu možnost v reálnym čase přerušit určitý chování NPCček tak aby na to musely reagovat (příklad vjedeš autem na chodník a čekáš co se stane).

Jako nejsem žádnej vývojář, ale přesně tyhle pro tebe základní věci jsou podle mě extrémně komplikovaný podchytit a naskriptovat, aby AI všech náhodnejch NPCček reagovala na hráčem vytvořený neplánovaný situace. A jasně, na jednu stranu to je škoda a vypadá to blbě, ale tohle jsou spíš věci nad kterejma se při hraní spíš zasměju, než že by to bylo nasírací, měl bych kvůli tomu chuť mlátit do klávesnice a aktivně se podílet na review bombingu.

Je možný že na tohle neměli šikovný a schopný lidi, nebo je měli, ale trvalo by rok tohle odladit, tak se na to vykašlali, možná na tohle nemaj přizpůsobenej engine a kdyby tam ty AI skripty byly, tak by to rozesíralo něco jinýho, nebo to třeba celkově nebylo prioritní to v tý hře mít, možností proč to tam neni máš spoustu. Jak to fakt bylo se asi nikdy nedozvíme.

Každopádně jak řikám, tyhle pro tebe základní věci nejsou vůbec důležitý pro celkovou hratelnost tý hry. Třeba se to v budoucnu nějak opatchuje, třeba ne.
@BUMTARATA (16.01.2021 14:01): Hele nejsem - ony stojí dost za hovno v tom že v nich jsou nepřátelé opravdu hodně "bulletspoge" oproti tomu kolik vydrží normální nepřátelé ve hře... což v podstatě platí o všech bossech ve hře.

Ale ani trochu mi nevadí že ty souboje implantáty ulehčí a že bez nich má netrénovaná postava jen velmi malou šanci je udělat, a ani s nimi to nemá jednoduché - přesně tak by to mělo být. Vlastně by mi nevadilo kdyby ty pěstní souboje bez slušné investice do brawler buildu nešly vyhrát vůbec.
@AlieN (16.01.2021 13:46): No, dobře. Nevím, jestli jsme si porozuměli. V kontextu toho, co ti hra nabízí, mi přijde ricochet zbytečný, paradoxně ne proto, že bych o něm nic nevěděl, ale protože jsem ho zkoušel, obzvlášť je-li na úkor chytrých zbraní, ale zpětně jsem přeci jen uznal, že se s tím asi nějak vyhrát dá, style over substance.

Ohledně fist fightů mi naopak přijde, že to ty jsi k té hře příliš shovívavý. :)
@AlieN (16.01.2021 13:14): Tys to ale vubec nepochopil. Mne nevadi, ze ti daji moznost pockat na miste, vadi mi, ze ti to napisou jak trotlovi "opri se o tamhleto zabradli a cekej".

@Wulfgar (16.01.2021 12:01): Problem je, ze spoustu takovych veci meli poreseny uz v prvnim Zaklinaci. Ok, jde o mensi svet, mene postav, tak je mnohem snazsi jim ten denni rezim naprogramovat, ale stejne, uplne blind do toho nesli, to je nesmysl. Ve srovnani s GTA slo treba o takove zakladni veci jako ze NPCcko obejde prekazku na chodniku, ne ze se otoci a jde zase doprdele zpatky. Stejne tak zastavene auto. V CP staci, ze do silnice couha par centimetru a NPCcko se v aute nepohne ani o pid (pritom jde o dvouproudovou silnici, vetsinou). Podle me jsou to tak zasadni veci, ze kdyz tu hru ve studiu hrali, muselo je to primo bit do oci a tudiz muselo nekdy v prubehu vyvoje dojit k rozhodnuti "sereme na to".
@BUMTARATA (16.01.2021 12:47): Jo, já chápu moc dobře proč se to tak děje. Jen je fakt pitomé když se hře vyčítají věci nesmyslné - viz to marwelovo kritizování že hra ti nabídne rovnou počkat když už přijdeš na místo srazu dřív, nebo vyčítání jí věcí z čisté neznalosti, což děláš často třeba ty. Já jsem všemi pro kritiku, a že na Cyberpunku se k ní nabízí věcí docela dost, ale ta kritika by měla být férová.

@Bursoft (16.01.2021 12:36): Vidím dost velký rozdíl v tom že přijdeš na místo schůzky, zjistíš že jsi tam moc brzo, a tak čekat musíš pokud nechceš marnit další cestu - a tím že se ti někdo časem chce ozvat, a mezi tím si máš žít dál svým vlastním životem, nijak tě to neomezuje.
Já třeba ve hře takhle přetáčel čas snad jenom jednou na konci kdy už mi moc věcí k dělání nezbývalo (a fungovalo mi to bez problémů), jinak bych to prostě nedělal, připadalo mi to špatně - to je právě to okamžité navazování věcí které by okamžitě navazovat neměly, které zmiňuje marwel dost trefně.
@AlieN (16.01.2021 12:14): Což je v pořádku, ne? Však dává smysl, že se lidé vyjadřují ke hře, kterou hrají. Konec konců tvůrci chtěli, abychom ji hráli, tak moc, že se nám o ní odvažovali i lhát. Není to vina hráčů, že Cyberpunk dělá tolik věcí polovičatě. Nemluvě o tom, že mnozí měli příliš velká očekávání vyvolaná několikaletou masáží. Souhlasím, že srovnávání s městskými sandboxy není úplně férové, ale z mnoha důvodů se nabízí, lze mu, myslím, rozumět.
@AlieN (16.01.2021 11:44): Jo, tak co potom jsou questy "počkej jeden den než ti xy zavolá". Tam do menu lezeš a čas přetáčíš. S tím, že to zafunguje tak jeden ze 4 pokusů, takže jednou jsem přetáčel snad týden, než mě někdo zavolal zpět.
@AlieN (16.01.2021 12:14): souhlas. Mě to též přijde přehnané. Není to prostě hardcore RPG a já jsem to od toho ani neočekával. Bugy beru, to je pravda. Pokud to člověk bere jako interaktivní film tak rozhodně není zklamán! Možnost volby a rozvětvení příběhu není takové jak se zdálo z toho jak byla hra prezentována, ale něco tam taky je.
@Wulfgar (16.01.2021 12:01): Těch městských AAA her bylo mnohem víc, však jen pár měsíců před C2077 vyšlo Watch Dogs: Legion - ale nikoho nezajímaly zdaleka tak moc jako tohle. A nevzbuzovaly zdaleka takové emoce, takže zatímco ty ostatní každý přejde s pokrčením ramen, tak na Cyberpunku je potřeba strhat úplně všechno jak je vidět i v této diskuzi, ať už za chyby skutečné nebo domnělé :D
@marwel (16.01.2021 09:24): Obecně mi všechny ty srovnávačky s GTA5 přijdou úplně mimo. Rockstar tenhle typ městskejch akcí dělá už skoro 20 let od GTAIII a jediná věc, která se zlepšuje (když nepočítám samozřejmosti typu grafika) jsou právě ty náhodný drobný interakce s prostředím a částečně AI. Jinak je ten celej koncept naroubovanej na jiný město s jinym příběhem, hratelnost je dost podobná.

Dává tim pádem logicky smysl, že Cyberpunk (kterej je navíc ještě primárně RPG a ne městská akce) v tom nebude možná úplně vynikat. Což je třeba pro mě úplně v pohodě, každopádně chápu, že to vadí běžnýmu hráči kterej si zahraje jednu až dvě hry ročně a nepotřebuje řešit který studio tu hru vyvíjí, jakej žánr to vlastně hraje a co by od toho mohl očekávat, chce akorát vypnout hlavu a pařit. A každá takováhle nedokonalost je pak hroznej problém.

Bohužel se to irrelevantní srovnávání s GTA5 nabízí, jelikož to je snad poslední velká mainstream hra před Cyberpunkem, která se odehrává (většinu času) ve městě.
Jinak ted jak to hraji podruhe, jak jsem se musel vratit k pribehovym misim (protoze kolem uz nemam co delat), tak me neskutecne serou postavy ve hre. Panam bych nakopal, u Maiko me sere, ze ji nemuzu oddelat uz pri tom prvnim stretnuti i treba za cenu failnuteho questu, resp. cele quest line, atd. Sakra ja chci dalsi "kill everything if you want" rpgcko, ja chci druhy Fallout New Vegas.

@AlieN (16.01.2021 11:44): Ano a obchody maji otevreno 24/7... A po misich dostavate rovnou zpravu co nasledovalo i kdyz jste ukol sotva ukoncili. Inteligentni indeed.
@marwel (16.01.2021 11:12): No kéž by takhle inteligentní design měly všechny hry kde jsou věci závislé na denní době - jistě že můžeš jít do menu a počkat v něm, ale tohle je rychlejší, smysluplnější, a odklikávání času v menu je poněkud immersion breaking.
Však pokud nepůjdete hned za Takemurou, tak jste najednou s Johnnym zničehonic kámoši (Delamain quest) a vlastně k tomu nemáte tu prvotní scénu. To pak působí děsně trapně.
@MrBlack (16.01.2021 05:39): Jn, tak ono to na starych konzolich nepujde... A GTA5 jelo na cem? Xbox 360!

To jsem tak koukal na dalsi srovnavaci video s GTA5. Znovu z toho vyslo presne to, co jsem rikal - AI a skripty NPCcek muzou za nejvetsi porci problemu ve hre. Kazdopadne to nakonec dopadne tak, ze zatimco GTA5 nebo RDR2 si budou pamatovat lide dlouho, u Cyberpunku si lide budou pamatovat hlavne ten podelanej launch hry. I presto, ze jsem ve hre uz utopil pres 150 hodin, tak mam pocit, ze kdyz se me na neco ohledne hry nekdo zepta za pul roku, budu vedet pendrek jak v pripade Outer Worlds. Skoda. No, jdu jeste hrat. :)

To jsem ted vybojoval ten posledni pestni souboj. A co z toho? 3000 eddies a konec questu beze slova protoze jsem se vzdalil tri metry od trenera. xD Epic!---- Fail.
Tak tuhle zajímavost jsem si zamiloval: "Hra byla oficiálně oznámena již roku 2011 nicméně aktivní práce na vývoji byly odloženy prakticky až do roku 2016 protože v CD Projekt RED se obávali že tehdejší konzole by měli problém hru zvládnout a také kvůli náročnosti práce na hře The Witcher 3: Wild Hunt" :DDD

[cynicism] Tak nějak jejich obavy byly oprávněné XD[/cynicism]
@SilentWolf (15.01.2021 11:49): To mi připomnělo ten quest s Bobem (a ledvinou):

[přivezeš ledvinu a po nějaké době se Bob zase ozve]
Bob: Přijeď, je to naléhavé.
[přijedeš]
Bob: Tak to dopadlo dobře.

Ale v tomhle případě, co zmiňuješ ty, to samozřejmě zabolí více.
@BUMTARATA (15.01.2021 11:22): však ta linka s kyberpsychoušema se tím mohla zabývat. Ale nakonec to usekli.

Regina: V, děkuji, přijeď prosím, musíme si promluvit z očí do očí.

osobně
V: Tak jsem tady.
Regina: Ještě jednou děkuji, udělala jsi velkou věc. Měj se.
:D
@SilentWolf (15.01.2021 10:49): Začínám ti v tomhle rozumět. Při prvním průchodu měla moje V Mantis Blades (dokud je nevyměnila za Gorilla Arms) a musím říct, že jsem se docela bál o Judy! Teď má můj V Gorilla Arms a vlastně se Panam ani nedivím, že je studená jak psí čumák.

A k tomu, co jsi psal předtím. Kdyby o tom rozjařeně nemluvili, tak by udělali líp. Snad si to už taky uvědomili. Protože právě v předloze má na tebe kyberware vliv v tom smyslu, že když ho máš hodně, tak propadneš kyberpsychóze a game over. O tom bohužel taky JENOM mluvili.

@S4TW (15.01.2021 10:44): Viz předchozí diskuzi. Nevím, o tom. Ale AlieN psal, že je to přece logický! :))
@S4TW (15.01.2021 10:44): ale vůbec nepřemýšlíš nad následky. Mě to přijde jako neadekvátní oběť udělat si takový sajrajt z ruk jen abych vyhrál boxerské zápasy.. :D :D chudáci naši V. :D

A na druhou stranu jsem docela pissed, že se tam žádné jiné augmentace vizuálně na postavě nepromítají.. jsem ambivalentní, já vím. :D
To s tím in-game cheatem byla nadsázka, samozřejmě, omlouvám se, že jsem to lépe nezvýraznil. Nicméně se jedná o velmi silné ulehčení souboje, což je samozřejmě logika většiny her, najít si nějakou takovou cestičku... Tady je možná jen silnější to, že hra to hráči (pokud jsem si dobře vědom), nijak nenaznačí, ale nečetl jsem všechny střepy a nemám úplně sloní paměť na rozhovory, tak se to tam třeba někde i zmiňuje, nevíte někdo?
@AlieN (15.01.2021 02:14): už tak je to na můj vkus docela Borderlandovské. :D Ten systém lootu a živelných poškození jsem popravdě vůbec nečekal. Ale nevadí mi.

@BUMTARATA (14.01.2021 22:55): No mě tam právě vadí tohle nejvíc. Stříhalo se stříhalo, ale nezametalo. Pak má člověk pocit, že hraje polotovar. Ta moje osmička nezohledňuje technický stav. Kdyby jo, je to sedmička. Ale právě to, že to působí jako slepenec všeho možného na poslední chvíli a ne nějaký souvislý zážitek. Hlavně jsem se těšil třeba na Voodoo Boys a za hodinu bylo hotovo. Jednalo se o "hlavní" misi. A člověk jim těžko věří, že to mělo být tak suché když je vše okolo okleštěné, i když třeba zde žádný důkaz, že tam toho mělo být víc, nemám. Ale prostě hráč už sám neví.

Kdybych aspoň na tu hru zvládl přestat myslet. Chci ji furt hrát. :D Každý den u práce soundtrack apod.. :D
@BUMTARATA (14.01.2021 21:19): Takto ma nenapadlo sa na to pozerať, kľudne to tak mohlo byť :)
Teraz, už na vysokom leveli mi ten hacking príde cool a silný, ale to, čo by som určite vypiloval, je stealth - ako som už písal, narazil som na misiu, kde ukladanie tiel do na to pripravených boxov sa počítalo ako smrť (aj keď to bude skôr chyba questu než stealthu), a úplne bežnéí je, že nepriatelia si zrazu "uvedomia" omráčené telo niekde, kde ho nijako nemohli vidieť a nájsť.
@Tarhiel (14.01.2021 20:42): Jak teď hraju za netrunnera, tak mě ten hacking hodně trápí, ne že by nebyl sám o sobě zábavný, byť overpowered, ale ten nenaplněný potenciál, co tam vidím.

Představa: nepřátelská základna, najdu přístupový bod, prolomím ho pomocí hackovací minihry, ve které usmažím nepřátelského netrunnera, všechny zquickhackuju k nepoznání.

Realita: přístupové body jsou jen truhly s pokladem, které se odemykají hackovcí křížovkou, prolomení sítě není nutnou podmínkou, jen přidává bonusy, netrunner je panák, co umí jen dva slowhacky, všechny lze normálně zquickhackovat přes scanner, nebo dokonce přes kameru.

Přijde mi, že jejich původní plány musely být jiné, třeba právě ta monostruna, ze které nakonec udělali jen takové fancy švihadlo, odpovídal by tomu i narativ v misi, kdy navštívíme Clouds a přijde řeč na Evelyn:

V: Sounds crazy, but… she could've been remotely hacked.
Johnny: Weird.
Já: Really?? Synapse tu vypaluju bezdrátově přes kamery posledních 40 hodin.
@AlieN (14.01.2021 15:01): Ani mne to nepríde logické - napr. ja som špeciálne zainvestoval do monofibre + je z toho coolový bičík, lebo podľa videa z roku 2018 sa ním malo dať hackovať na diaľku - až potom, čo som si ho kúpil a nevedl to aktivovať, som na internete zistil, že je to jedna z neimplementovaných fičúr :(