Nevím, proč by to byl problém. Je hromada věcí kterým nijak nepomůžeš bez ohledu na to kolik peněz na ně hodíš. Původní hra se rozbila hubu na problémech s enginem, ne nedostatku peněz.
Sem jedinej kdo tomu nevěří, protože opět použily velký hollywoodský jméno? Alba je musel stát velký peníze který mohly bejt použitý smysluplnějš, možná se mýlim ale pro mě to je jednoznačně red flag.
@kristmeister (23.09.2023 11:09): Pro úplnost, patří k tomu i quest "The Prophet's Song" (stejně jako v případě toho tabletu co hledáš pro Sandru Dorsett je tam zmíněna operace Carpe Noctem a mimo jiné i Lilith a desátý kruh) a cyberpsycho mise "Bloody Ritual" (zmiňují tam Lilith a desátý kruh).
@Gordon (22.09.2023 18:08): Občas jdeš jen tak po městě a najednou slyšíš řev a někdo se rozmázne o zem. Přímo na místě k tomu není kontext, ale stane se to na několika různých místech.
Je tam jeden gig kde máš sebrat ztracený tablet pro tu ženskou kterou jsi zachránil na začátku hry. Jednoznačně ho nemáš číst, ale když si ho přečteš, tak se dozvíš že Night Corp vytvořili AI které dokáže ovlivnit osobnost lidí skrz obrazovku. Nějakému zaměstnanci to nahráli do tabletu, ten zabil pár spolupracovníků a pak vyskočil z okna. Tak jedna z teorií je, že to používají ve velkém a že Parallez má něco podobného doma na těch obrazovkách.
Tak, hejbe se to naštěstí stejně. Perky jsou větvené ve stromech. Kyberware se musí upgradovat, abyste se dostali na legendární úroveň, tudíž si nelze koupit přímo žlutý atd. Jsou zrušené healy pomocí těch inhalátorů, teď máte kyberware, který aktivováváte na hrál. Telefon prošel dobrou změnou, už to není takový myšmaš. A uvidíme dál, co objevím.
@kristmeister (21.09.2023 12:42): Podle mě ho budou dál rozšiřovat, ale ne přímo pokračovat. Na tu stejnou tématiku už je tam teď napojeno hned několik questů a i nějaké náhodné události. I třeba to jak po městě lidé vyskakují z oken.
@AlieN (21.09.2023 15:03): nevím, ale myslím si, že to tam nebude. Pochopil jsem to tak, že ten quest je takhle schválně udělaný aby jsi z toho mě právě to mrazení, což za mě funguje velmi dobře.
@kristmeister (21.09.2023 12:42): jo no. To je jeden z nejlepších questů. I ten svět je skvěle udělanej. Spousta věcí je tam sice přehnaná, ale ne moc a atmoška je top!

Takový malý offtopic. Jdu dnes na český Cyberpunk film Bod Obnovy. Tak jsem se ve svých 39 letech dočkal českého sci-fi a ještě k tomu v mém nejoblíbenějším subžánru:). Tak konečně!
@Feidias (21.09.2023 12:27): Souhlas. Včera jsem dělal questlinku s Perallezovými a za mě je to jeden z top momentů hry, vždycky mám ke konci takovou příjemnou husinu. Ač mě štve, že to zůstává nedořešené a nejdou úplně zvrátit jejich osudy i když hra si to obhájí. Tak tajemno s blackwall a kyberprostorem funguje strašně dobře.
@kristmeister (21.09.2023 11:23): uvidíme. Já jsem ale takový prazvláštní fanda sci-fi first person RPG, protože mě zas až tak nezajímají ty různé stromy, nebo vybavení. Mě hlavně baví když mě ta hra umí do toho světa vtáhnout, má zajímavý příběh, mise/questy a to se už CB 2077 povedlo za mě dost dobře, takže předpokládám, že v tom pokračují a vzhledem k tomu, že první recenze připodobňují Phantom Liberty ke spy movie alá bondovky, tak si myslím, že nebudu zklamán, protože bondovky mám hodně rád:). Nejsem si jistý jestli při opakované hře nebudu hrát stejně jako předtím, ale mě to nevadí:). Třeba mě to bude lákat, nevím. Prostě, že někdo takto velkolepě zpracoval Cyberpunk je boží.
@Feidias (21.09.2023 11:12): Já bych nejraději PL dohrál s mojí první postavou, mám tam super gear, nejlepší kyberware, odstřelovačku, co dává headshot za 15000, ale nevím jestli se mi bude chtít hrát DLC podruhé při tom třetím průchodu.

Otázkou samozřejmě zůstává, jak se ten kyberware promítne do toho nového systému, protože prej oblečení už nebude dávat Armor a veškeré statistiky právě půjdou skrz kyberware. Ale to se nejspíše dozvím po dnešním updatu.
@kristmeister (21.09.2023 08:20): tak jsem na tom o jeden lépe. Mám jen jednou dohrány všechny hlavní, vedlejší a nejvedlejší úkoly a druhý, kde jsem tak v 1/3. Phantom Liberty pojedu s tím prvním nejprve. Poté, bude určitě nějaká pauza než se rozhodnu hrát tu drouho postavu s two point ou.
@J_K (21.09.2023 09:52): Zdá se že všechny gampelay změny budou už v tom free patchi a nové DLC opravdu obsahuje "jen" nové lokace a nový příběh, takže asi ano. Předpokládám tedy že DLC přidá i nějaké subquesty, ale ty snad taky nebudou nijak early game.
Až vyjde ten patch 2.0, tak můžu v klidu rozehrát novou hru dřív než vyjde tohle DLC?
Kvůli novým abilitám, vývoji postavy a překopanému gameplay je začít nový průchod dnes po patchi snad úplný no brainer.

Jen se rozhodnout za jaký build bych teď chtěl hrát, to je těžké... :D Plánoval jsem dát si celý Cyberpunk čistě stealth no-kills, ale Phantom Liberty se mi takhle poprvé hrát nechce.
@Cobot (18.09.2023 14:30): K tomuhle se zatím nikdo konkrétně nevyjádřil. Uvidíme až to vyjde jak to pojede. Myslím si, že část jejich požadavků počítá s hustotou NPC na max. Osobní teorie - čekal bych, že například starší Ryzeny s více jak 6 jádry nebudou tak pokulhávat oproti novějším šestijádrům. Nároky sice teoreticky stouply, ale upřímně ne o moc. Minimum je pořád staré čtyřjádro.
Moc to nesleduju, ale v čem je benefit, že po aplikaci patche dokáže hra využít 100% všechny jádra cpu co bude mít k dispozici, když hw náročnost stoupne? Aspoň tedy nechápu jak je to prezentované. Neměla by optimalizace na všechny jádra spíš způsobit hladší běh?

Samozřejmě je asi normální, že při zlepšení grafiky a ostatního může hw náročnost stoupnout. Jen nechápu proč se na to mám těšit :)
Mrknul jsem na ty nový perky…

A vypadá to použitelně a vlastně i dost zábavně, nepřehledná žumpa vzala za svý, místo ní tu jsou stromy, přičemž každá z větví mě láká, odemyká nový schopnosti a umim si představit, že i celkem promění herní styl. Že by konečně po člověku chtěli, aby u toho musel přemejšlet??

No, možná si na to koncem roku přeci jen udělám čas.
@SilentWolf (12.09.2023 13:50): " Now, instead of trying to overheat the player all the time, they tried to disable weapons and cyberware, among other things. "

Ty vole, konečně! Na toto jsem remcal celou dobu. Doufám, že podobně to bude vypadat i u ostatních nepřátel, tj. že začnou pořádně využívat cyberware.
More on netrunning changes: Hacks are divided into two categories: ones that expose your position to the enemy (all the combat hacks) and the ones that don't. When you get detected after using combat hack, but you are not found yet, you will notice a progress bar showing the time needed for an enemies to find your position via network and during that period every detectable hack will speed up this progress by certain amount of time. So if you want to take everyone down via hacks without being found, you need to queque them up in the right way.

Enemy netrunners have been buffed. Now, instead of trying to overheat the player all the time, they tried to disable weapons and cyberware, among other things.

YES YES YES!

By the way je to přesně to co jsem od toho chtěl když jsem krátce po vydání doufal v "No Man Sky" úroveň updatu. Pokud to vše klapne, bude to jasné kilo. :D