Crime Wave

Access Software •  The Code Monkeys (Amiga, AtST)

Když neznámí padouši unesou jedinou dceru prezidenta, musí zoufalá policie povolat toho nejlepšího. Pistolníka na volné noze, vyzbrojeného nejen brokovnicí a raketometem, ale i fotoaparátem a obřími slunečními brýlemi. Pro tuto práci je Luke McCabe přímo stvořený.

Crime Wave je krvavá 2D akční střílečka se scrollingem do strany. Jako v každé hře tohoto žánru je hlavní náplní střílení do nekonečného zástupu nepřátel, kteří se vám připletou do cesty, dokud prakticky nevystřílíte celou zločineckou organizaci a nezachráníte jedinou prezidentovu dceru. Mezi nepřáteli tak můžete najít nejen klasické chlápky s bouchačkama nebo plamenometem, ale také ninji či roboty, v prostředích jako jsou slumy, městské čtvrti a vlaková nádraží. Na výběr je ze třech obtížností.

Grafika je digitalizovaná a příběh je vyprávěn pomocí pěkných fotek s komiksovými bublinami. Hra je klonem arkády NARC, jež vyšla v roce 1988 na Arcade.

Měl jsem Vlnu zločinosti rád a říkal jsem jí Rambo. Až před pár lety jsem si uvědomil, jak moc jsem se mýlil. Rambo na konci nikdy žádnou ženskou nedostal :(