Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Crash Team Racing

CTR: Crash Team Racing

20.10.1999
18.10.2007
10.08.2010
29.08.2012
88
52 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Po vzoru Mario Kart i Crash a jeho přátelé usednou za volanty a rozdají si to v šílených arkádových závodech. Projet se lze v jednom z pěti módů a to: Adventure, Time Trial, Arcade, Versus a Battle. Hráč má na výběr z mnoha postav, které se vyskytly v předchozích hrách série. Jmenovitě to jsou Crash, Coco, Neo Cortex, N. Gin, Penta Penguin, Polar, Pura, Papu Papu, Komodo Joe, Pinstripe, Tiny, Dingodile, Ripper Roo, Fake Crash a N. Tropy.

V příběhovém Adventure modu si hráč vybere jednu postavu a postaví se podvodníkovi z jiné planety, který si říká Nitrous Oxide. Ten chce ovládnout Zemi a hráč má za úkol mu v tom zabránit. K tomu je zapotřebí vyhrát závody na 16 tratích a také vyhrát 5 boss fightů.

Samozřejmostí žánru jsou i různé power upy a zbraně, které hráč sbírá po trati a používá je k vyřazení soupeře. Nechybí také split-screen multiplayer.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS1 80
Crash Team Racing je jedním z několika málo titulů, které jsem hrál na prvním PlayStationu. Myslím, že jsem si vyzkoušel i nějaký ročník NHL, ale to bylo jen na chvilku a už ani nevím, o jaký se konkrétně jednalo.

Mým nejoblíbenějším závodníkem byl samotný Crash, ale často jsem volil i šíleného doktora Neo Cortexe či obrovitého Tinyho Tigera. Nejvíce času jsem strávil u multiplayeru, kde jsme po sobě s bratrem metali rakety, bomby nebo bleskové koule a využívali i ochranné či zlepšující power-upy, jako je nitro, neviditelnost nebo maska Aku-Aku.

Nepočítám, že se k CTR ještě někdy dostanu, protože žádné PS nevlastním, ale těch hodin, co jsem u něj strávil, určitě nelituji, i když mě hra vždy po určitém čase přestala bavit a musel jsem si dát menší pauzu.

Pro: zábavnost, tratě, závodníci, power-upy, multiplayer

Proti: po určitém čase hra ztrácí šťávu

+14 +15 −1