Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Conflict: FreeSpace - Silent Threat

Descent: FreeSpace - Silent Threat

15.10.1998
66
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Tento datadisk ke hře Conflict: FreeSpace - The Great War nepřináší nic převratného. Hra je složená ze 3 kampaní - Destiny of Peace, Silent Threat a Next Battles (sestavená ze singl misí z internetu). Příběh se točí kolem opětovného vyhnání emzaků a potrestání zrádců ve vlastních řadách.

Grafika je stejná jako v původní hře, hudba i zvuky taktéž.


Poslední diskuzní příspěvek

První mise a hned buglá po 3:50 minutách mise selhala a na misi mám 5 minut...Asi světovej rekord jsem udělal v tehle misi stihnul jsem to na skeundu :D odskrtlo se, ze jsem to splnil a za chvilku se objevilo mise selhala ?! Vratim se do hangaru a hodilo mě to na druhou misi tak to je dobrej haluz.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Datadisk Silent Threat již tak neoslnil jako původní Freespace. Výsledný koktejl není sice namíchán zásadně špatně, ale nemá v sobě ten oslnivý nádech, kterým by mě připravil o střízlivý pohled na hru. Nicméně akční vesmírný simulátor je to pořád výborný a i zde jsem po některých úspěšně splněných misích těžce oddychoval svírajíc joystick ve zpocených rukách. Musím ovšem zdůraznit to slovo "některých", jiné jsem totiž dohrál po pár minutách aniž bych se dostal na provozní teplotu. Nevyváženost obtížnosti jednotlivých misí tak je ve hře až nepříjemně patrná a závěrečná mise se skoro nezničitelnou lodí (a to i na obtížnost Easy!) a neustále se respawnujícími nepřáteli je opravdu hřebíček do rakve.

Z příběhu mám docela rozporuplné pocity. Kladem totiž je už to, že datadisk vůbec nějaký příběh obsahuje. Taky jsme se mohli dočkat jen několika samostatných misí jako u mnoha jiných datadisků. Příběh sám o sobě dokonce není nezajímavý. Přesto mi nedokázal poskytnout ten hnací motor jako v originální hře. Příběh je zde podáván jen formou brífingů a zpráv a musím upřímně říct, že mi skvělé cutscény z Freespace hodně chyběly.

Bez ohledu na výše uvedené výtky jsem zde ale strávil dalších 14 hodin mezi Terany, Vasudany a Shivany, z nichž většina se vyznačovala skvělou hratelností a o tom to nakonec je.

Pro: Hratelnost, Prostředí, Grafika, Zvuky

Proti: Závěrečná mise, Nevyvážená obtížnost misí

+13
  • PC 75
Nepříliš povedený datadisk, který kromě misí přidává jen několik nových lodí (a zbraní? Už si nevzpomínám). Příběh však zdaleka nedosahuje kvalit původní hry a nevelké množství obsahu hru taky nezachraňuje.
Přesto ale bylo příjemné se ponořit na dalších pár chvil do světa Freespace.

Pro: Pokračování Freespace

Proti: Příběh, málo obsahu

+7