Conception II: Children of the Seven Stars

15.04.2014
16.08.2016

Svět Aterra je už po celá desetiletí sužován hrozbou příšer vycházejících z tzv. Dusk kruhů, které jsou rozmístěny po několika místech planety. Jediní, kdo je dokáže zastavit, jsou lidé se znamením Hvězdného Boha. Jedním z nich je i Wake, nováček z akademie pro trénování takto vyvolených. Při vstupní zkoušce zjistil, že má ve svém těle neobvykle velké množství étheru. Může proto se studentkami skrze "classmating" tvořit Star Children, děti schopné vstupovat do labyrintů uvnitř zmíněných kruhů.

Ve hře hráč provází Wakea jeho životem na akademii a pomáhá mu zlepšovat vztah se sedmi hrdinkami, s nimiž může také tvořit Star Children a doprovázet je do náhodně generovaných dungeonů. Při jejich tvorbě má hráč k dispozici z výběru 30 povolání určujících jejich přednosti v boji. Conception II je nástupcem pouze v Japonsku vydaného titulu Conception pro PSP. Příběhově na sebe ovšem obě hry nijak nenavazují.

Funguje to takhle. Hrac se socializuje s devcaty ( je jich 12 + 1 bonusova), s kterymi nasledne soulozi (nebo neco v tom smyslu, hra to podava dost neurcite, ale za mne to je proste souloz:), diky tomu se objevi/vznikne/narodi dite ktere ma schopnosti po matce a je mu rovnou tak 6-7 let. Z tech deti si hrac vytvori partu (az 12 deti, ruznych povolani) kterou vede do dungeonu kde s nima porazi v tahovych (jsou fajn) soubojich nepratele. Je to dost pohled pri tom pobihani po dungeonu, kde pobiha chlapek v kvadru a kolem nej se mota 12 deti.
Deti v zavislosti na tom jak ma jejich matka vypestovanou naklonost k hlavni postave muzou dosahnout urciteho levelu (1-99) a potom je mozne je takzvane vypustit do sveta a treba si ve meste zalozi obchod kde lze nekupovat.
Dost me prekvapil pomerne rozsahly anglicky dabing u vsech visual novel casti a u tech dulezitych plne 3D modely postav, ktere dokonce chodi a pohybuji se ( a pohupuji se jim hrudni casti tela :), coz je na styl vizualni novely celkem luxus.

A jo, je to grind, a je to dost obtizne. Takze super :) Brouzdani po dungeonech je dost navykove. Maji nahodne generovany jednoduchy design, zaplneny neprateli, pastmi, bonusy a poklady.
Jo a pisu o prvnim dilu, remake na PS4 z PSP.

Mirei me svazuje a ma ze mne pokusneho kralika, tvrdi ze kdyz je subjekt svazany lepe a presneji odpovida na otazky. Tuhle chtela pouzit elektrinu, coz jsem odmitnul. Nasledne jsme sli do souloziciho centra kde jsme kopulovali a narodil se nam pekny lucistnik s bonusem 300 zlatych v ruce, co muze mit az level 29. Asi tak no, nejspis to nebude pro kazdeho...