Close Combat: First to Fight

Marines: Modern Urban Combat

06.04.2005
18.04.2005
10.11.2009

Close Combat: First to Fight je pokračovaním úspešnej RTS série čerpajúcej námet z 2. svetovej vojny, ktorá sa od svojich predchodcov vcelku výrazne líši.

Hra nás zavedie do bojov na súčasnom Strednom východe. Dej sa odohráva v roku 2006, kedy sa Libanon ocitá na pokraji nebezpečnej vojny a tak je do jeho hlavného mesta, Bejrútu, vyslaná pod patronátom NATO skupinka USMC, ktorá má za úlohu črtajúci sa problém vyriešiť a opäť tak nastoliť očakávaný poriadok a mier. Hráč sa ujíma úlohy štvorčlenného týmu amerických mariňákov, s ktorými bude musieť absolvovať rôzne misie umiestnené nielen na zruinovaných predmestiach a uliciach ale aj v detailne prepracovaných interiéroch.

Titul obsahuje aj taktický systém pre pohyb a formácie, u mariňákov známy ako Ready-Team-Fire-Assist. Každé slovo tu opisuje úlohu jedného muža v štvorčlennej jednotke. Aby to nebolo také jednoduché, v misiách sa vyskytujú aj civilisti, ktorí nesmú byť zranení alebo v horšom prípade zabití. Rovnako je nutné doviezť do konca celý svoj tým, pretože straty nebudú tolerované.