Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cleopatra - Queen of the Nile

Pharaoh: Cleopatra - Queen of the Nile

15.09.2000
85
21 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Cleopatra - Queen of the Nile je, ač to z názvu nelze dovodit, rozšířením hry Pharaoh. Datadisk přináší čtyři kampaně o dohromady patnácti misích, budovy, jednotky a dvě řemesla. Herní mechanismy byly zasaženy novinkami, jakými jsou přenášení jednotek mezi misemi, časová omezení misí a hrozby – kupř. krupobití nebo nájezdu sarančat, jež plení úrodu. Dějová linka, začínající v období Nové říše (New Kingdom), poslední etapě základní hry, pokrývá hlavně helénistické období (Hellenistic period).

Zatímco v Pharaoh se hráč na pozici panovníka dostane až v závěrečné fázi kampaně, v Cleopatra - Queen of the Nile rozhoduje rovnou coby Tutanchamon, Ramesse II. nebo Kleopatra VII. Větší jsou v rozšiřujícím balíčku také monumenty, které dobře reprezentují např. hrobky v proslulém Údolí králů (Valley of the Kings), a rozsáhlejší jsou i požadavky na ně – nemálo z divů světa je nutné po vybudování zhodnocovat.

Ve hře je nezbytné bránit se útokům nepřátel, představovaných zejména vykradači hrobek. Protivníci pocházejí mj. z Persie nebo Říma. Součástí distribuce je editor scénářů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.