Chaos Control

Chaos Control: L'Ultime Combat Pour La Liberté

1995
1996
04.10.1996

V roce 2071, kam nás pozadí hry Chaos Control přenáší, je v plném proudu válka lidstva proti agresivní mimozemské rase Kesh Rhan. Kolonie na Marsu již byly zničeny a nyní probíhá invaze na Zemi. Jessica Darkhill, jejíž partner již byl v jednom z bojů zabit, je zkušenou pilotkou bojového letounu a pod jejím velením je zahájen protiútok jako poslední naděje na záchranu Země.

Hráč z kokpitu své lodi, jejíž let je plně automatizován, ovládá zbraňový systém lodi. Hra je klasickým rail shooterem, ve které hráč musí střelbu z děl své lodi načasovat vždy tak, aby nedocházelo k jejich přehřívání. Hra obsahuje celkem 4 úrovně, z nichž první začíná na Manhattanu. Jednotlivé úkoly, které hráč plní, spočívají v prolomení obrany Kesh Rhan, zničení počítačového viru, který nepřátelé plánují umístit do pozemské počítačové sítě nebo definitivního zničení mimozemské mateřské lodi.