CAT Interstellar

06.10.2017 PC
19.12.2017 PS4
V této krátké explorativní adventuře se ujmete role údržbářského drona DOG-IV. Jste součástí skupiny robotů, které vyslalo na Mars lidstvo za účelem teraformace této planety. Kromě plnění úkolů z hlavní příběhové linky můžete také prozkoumávat okolí a splnit několik vedlejších úkolů. Krátký příběh je inspirován knihou Roberta Heinleina Měsíc je drsná milenka.

Na hru mě kdysi nalákal celkem slušný trailer. Očekával jsem nějaký klasický walking simulator, a musím dodat, že to rozhodně není žánr, který bych neměl rád, jen se málo kdy povede. A to je také případ této hry. Minutový trailer vám bohužel stihne ukázat asi 90% hry. Autor tvrdí, že je příběh něčím inspirovaný, bohužel ale ve hře prakticky žádný příběh není. Projdete pár místností, vyslechnete si co máte dělat, jdete to udělat, něco se zvrtne a je konec. Zajmavá byla asi jen poslední kapitolka, která však vedla ke konci zcela vykradenému z Planety opic. Musím však také říct, že po technické stránce je hra vymazlená, vypadá i hraje se dobře, což je obdivuhodný výkon od jediného vývojáře.

Pro: technická stránka hry, nízká cena

Proti: krátké, nezajímavé, prázdné