Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Castle Shikigami 2: War of the Worlds

Shikigami no Shiro II, Castle Shikigami 2

Alfa System •  SourceNext (PC)
24.10.2003
2003
25.03.2004
15.04.2004
13.09.2004
17.11.2004
27.06.2012
35
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Píše se rok 2006 a před Tokiem se zjevil obrovský hrad. Ve skutečnosti jde o vesmírnou loď Nejireta, která má za úkol zničit lidstvo. Jedinou nadějí jste vy a vaše schopnosti pilotování. Musíte s vaším bojovým plavidlem proniknout do lodi a zničit ji.

Castle Shikigami 2 je klasickým zástupcem shoot 'em up žánru a titul je známý především ze své PS2/PS3 verze, která jako jediná vyšla i mimo Japonsko. Hratelnost i příběh přímo navazují na první díl, Shikigami no Shiro EX (2002). Hra obsahuje pět rozsáhlých misí, rozdělených do dvou částí. Na konci každé z nich čeká závěrečný boss.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Typický zástupce dříve tolik populárního žánru vertikálních shoot-em-upů s kořeny na kultovní konzoli DreamCast. Ve velké konkurenci – však tituly jako Ikaruga, Under Defeat či Rez jsou známé pojmy i běžným hráčům, a ne jen fanouškům žánru – si Shikigami no Shiro II zajistilo po vlažněji přijatém prvním dílu velký ohlas ústící i k vydání na západě (nechvalně proslulá dabovaná verze pro PS2), stejně jako na osobní počítače (což je u japonských arkád raritním jevem).

Nejblíže SnS II je svým pojetím, tedy frenetické; na obrazovce střely, bonusy a vylepšeními zanesené arkády s minimálním místem pro chyby hráče, nejblíže Touhou série s již čtrnácti díly, výstižně posunující shmup žánr na danmaku, tedy „bullet hell“. Poznavacím znamením Shikigami no Shiro II je nahrazení raketky, či jiného prostředku, samotným hrdinou – tedy čarodějka letící na koštěti nebo levitující jedinec. A posledním, trochu odlišujícím prvkem od konkurence je, že body získáváte riskantními pohyby. Pokud proletíte těsně u střely, získáte tak více bodů a podobně.

Ačkoliv je hraní poměrně zábavné, tak minimum invencí a nepříliš výrazné prostředí ústí v rychlému omrzení. Což je v kontrastu s Rez, které žánr posouvá dále a kombinuje ho s důrazem na propojení designu levelů s hudbou. Pro svou tradiční náplň a bezchybné technické zpracování je však Castle Shikigami 2 stále kvalitní videohrou.

Pro: japonský dabing

Proti: anglický dabing

+13