Kubulus: přiznám se, při misi s náletem jsem si snížil obtížnost...
GodOfTheStick: Tohle se v jistých chvílích opravdu děje (třeba vyčištění té lodi je opravdu práce parťáku, vlivem tvrdých skriptů). Brzy ale opravdu vstoupí do pozadí a mají spíše vytvářet pocit, že bojují, a umocňovat tím atmosféru. Mise v Černobylu nebo dosažení místa odletu v časovém limitu jsou na nejvyšší obtížnost ztělesněné peklo, kde se ukáže, jak všechno závisí jen na tobě. Dohrál jsem opět asi před 14ti dny, takže jsem o tom naprosto přesvědčený.
Jak si to mohli dovolit! Aby ti paťáci pomáhali, to je vrchol drzosti! A vojáci aby stříleli!? Bože? Kde na to přišli??? Když vystřelim do vlastního, tak opakuju misi... Hmm... Friendly fire -> Next Mission -> Vojenský soud...
GodOfTheSick: Keby si si miesto kritizovania nezmyslov (vyčítať akejkoľvej hre šikovnosť počítačom ovládaných spoluhráčov je vtipné všeobecne a v hre ktorá je simuláciou vojny a stoji na kooperácii obzvlášť) radšej dvihol obtiažnosť z easy na hard, razom by tvoja výčitka nemala opodstatnenie :)
Co máš furt s těma "super realistickejma parťákama"? Vždyť se chovají úplně opačně, než tu píšeš. Netrefí nic a působí jenom jako kulisa. Jedinej případ, kdy opravdu střílí a trefují se, nastane tehdy, když naběhneš dostatečně daleko skrz vlnu nepřátel a oni tě následujou (a po cestě likvidujou odpor, kterej ty jsi ignoroval). Tahle taktika se dá aplikovat asi jen na prvních dvou obtížnostech, na těch vyšších už se musíš docela otáčet, abys přežil.
GodOfTheSick: Ale série Call of Duty je simulátorem válečného konfliktu.
Já se s tím teda na nejtěžší obtížnost dost trápil... taky kvůli tomu, že nepřátel bylo spoustu a vydrželo hodně. Ale přežil jsem to.

A s MW máš pravdu, ale já z toho tak nasranej nebyl.
Eru: Válka ne, ale hra by na jediném pěšákovi/hráči stát měla. Mě pocit autentičnosti boje s parťáky nedodávají a zážitek spíš kazí, protože stejně je tam tolik směšných prvků, že takhle si může představovat válku jenom Hurvínek, takže k čemu potom ty „super realističtí“ parťáci?

Walome: Proto je to taky tak dobrá hra :-)
GodOfTheSick: A ty si myslíš, že válka stojí a padá na jediném pěšákovi?
GodOfTheSick: Hra se mozna da dohrat bez strileni na nejlehci obtiznost, ale neni to ani tak kvuli tomu, ze by partaci byli nejak neuveritelne presni jako spis proto, ze jakmile prekrocis prah dalsiho skriptu, vsichni nepratele z predchozi 'lokace' zmizi. Muzes hru na nejlehci obtiznost probehnout, ale proc bys to sakra delal, kdyz si chces zastrilet? A proc bys v takovem pripade hru rozehraval na nejlehci obtiznost? Ja mel se hrou presne opacny problem - partaci k hovnu, takze vsechen ten teroristickej dobytek musim postrilet sam a to v novem COD k smrti nenavidim.:D
Chuck: Dopředu jsem nevěděl jak to dopadne, naopak z toho co jsem viděl „přes rameno“ jsem si i dokonce myslel, že by to mohlo být lepší než Gears of War. Nebylo. Tam jsou parťáci alespoň tak slušní (nebo blbý?), že se schovají za šutrák a moc toho netrefí.

USER47: Mě to mimo nepřijde. Stejně tak by mě nebavila adventura, kde by po obrazovce pobíhaly houfy anonymních panáků, kteří by řešili puzzly za mě. Třeba podobně fungující Broken Sword raději ani nedomýšlet. I když na druhou stranu by takto adventury mohly oslovit i širší lamižóní masy :-)

marwel: Pravdivý je, zkus si tu hru zahrát bez střílení a uvidíš jak daleko se dostaneš.
Je to zajimavy komentar no. Kdyz nekdo postavi cely komentar kolem jednoho jedineho aspektu hry, ktery v tomto pripade jeste vubec neni pravdivy, pak to skutecne neni jinak nez na minusko. Ja jsem z novych COD her take nikdy nemel dobry pocit ze strelby, ale rozhodne to nebylo tim, ze by nebylo na co strilet.
Hlavně kritizovat CoD4 za to, že parťáci jsou moc aktivní a není na co střílet, je mírně řečeno úplně mimo...
Hlavně proveď čistou instalaci Win7, jinak si dost možná přetáhneš všechny ty tvoje brouky z WinXP. :)
NL: Já jsem ale nechtěl dělat jinou změnu než tu, že přejdu na sedmičky. A jakoupak vědu? Budeš se asi divit, ale já jsem během těch pár let, co hraju, nikdy podobné problémy neměl, tak se nediv, že mě to otravuje, zvlášť když nejpravděpodobnější řešení je pořád nejisté. Ba ne, vzpomínám si, že při použití Tesla Gun na Heinricha mi hra taky vytuhla, ale tehdy mj. s 256 MB RAM se tomu nešlo moc divit. :-)

Garret: Dva a změny nenastaly.

Jinak jsem teď kluka nechal CoD 4 pařit minimálně hodinu, nechal jsem tam maximální rozlišení 1920x1080 a hra jela naprosto stabilně, což během takové doby u té nové karty absolutně nebyla šance. Co to tedy znamená, hm? Asi to, že s tímhle HW je mi zřejmě 9800GT souzena. No ještě otestuju Dead Space 2.
Chuck: Z toho děláš moc velkou vědu. Buď máš v háji HW, nebo SW. V tom první případě máš recht a reklamuj co můžeš. V tom druhém se s ničím nehrab (akorát si pokazíš další věci) a reinstaluj OS.
No vida, jak jste se rozpovídali. :-) Tak u mě se mi ten safe mode nabídne tehdy, dám-li grafické rozlišení na vyšší hodnoty, ale stalo se mi to např. i v rozlišení i 1280 x 760, pod které jsem jít opravdu nechtěl a hrát to v 800 x 600 nebo v ještě nižším, mi tedy přijde brutální. Proto mě to začíná utvrzovat v tom, co říká Nate a sice, že ta hra buď nemá v lásce WinXP, popř. ovladač té nové grafiky, event. obojí. I tak je karta na reklamačce, ale mám dojem, že se vrátí s tím, že je úplně zdravá, ale pro můj klid v duši jsem ji přesto reklamoval, abych vyloučil, že chyba je skutečně na její straně.

Bursoft: Mně to právě také dělá výhradně těsně poté, co dám "play singleplayer" a mám tam zároveń nastavené vyšší rozlišení. A pokud safe mode odmítnu a nechám tam ty vyšší hodnoty, tak hra sice poběží, ovšem po nějakém čase obvykle zamrzne. Pravda je, že v nižším rozlišení se to stává už o něco méně, ale přesto to jistotní řešení vždycky není. Já se také začínám přiklánět, že by hodně vyřešily Win7 (možná ještě více, než si myslím) a ne zesilování HW. Asi je to skutečně boj mezi ovladači a XP.

U Dead Space 2 to sice taky občas zamrzlo, ovšem na rozdíl od CoD 4 se mi po snaze dát Escape obrazovka zbarvila jako kdyby si s ní hrála parta předškoláků s vodovkami, což asi může být stejný problém, tj. XP a ovladače.
Chuck: Mně to psalo vždycky, když jsem chtěl hru zapnout (s tím, že hra se pokaždé asi nekorektně vypla, nvm, nějaký bug asi). Normálně dej, že hru nechceš hrát v safe modu a budeš tam mít původní nastavení..
Chuck: Safe mode nemá nic společného s HW. To ti hra jen napovídá, že máš někde něco špatně v SW (ovladače nebo rovnou celý OS).

Můj tip: Reinstaluj Windows a ne na WinXP, ty mají dost krátkou životnost (většinou po roce začínají problémy).
Chuck: "In safe mode" je mód, který se automaticky nabídne, pokud se hra nějakým nestandartním způsobem vypnula (pád, kousnutí atd.) a tímto módem se tak trochu ověřuje zda by to nemohlo být v nastavení grafiky, ale i zvuku, rozložení kláves atd. Když dáš normal nebo jak se to jmenuje a jsi si jistý, že v těch položkách, které jsem dal jako příklad se chyba nenachází tak by to mělo jet na nastavení, které jsi provedl před tím nestandartním vypnutím.
Ptám se naposledy - opravdu se nikomu nestalo, že těsně před spuštěním hry se vás hra zeptala, jestli nechcete hrát "in safe mode"? Mě se to totiž ptá i poté, co mám v compu zpátky starou grafiku 9800. Pokud potvrdím, že ano, pak se hra přepne do rozlišení 800x600, čímž mi patrně chce naznačit, že moje PC na ni nemá. :-/
Co mi chce ta hra naznačit, když mi zahlásí "nelze vytvořit zařízení Direct3D"? Že nemám nejnovější ovladač DirectX? To se ovšem mýlí. Mám dojem, že s touhle hrou budu mít problémy asi na doživotí.
Dík. Rád bych se totiž dostal do druhé mise, před kterou mi hra pro změnu padá úplně. Pajas měl holt větší štěstí a nějakým záhadným způsobem se přes ní přehoupl. Co si tak vybavuju, tohle je snad první hra, která mi dělá takovou pakárnu.
Nerad se ptám zrovna na tohle, ale když už tu to jednou padlo - který crack do té hry napasovat? Ten "No CD"? Tuhle praktiku totiž zrovna moc nepoužívám, ale zřejmě není vyhnutí, pokud nebudu chtít tu hru rozšlapat. Ona totiž vytuhne i v tom tzv. "safe mode", který mi nabídne rozlišení 1024 x 768. A to už mi připadá fakt jako těžkej vopruz.
Buďte rádi alespoň za toto. Takový Star Wars: Republic Commando nefungovalo na grafikách NV GF8000+ několik let než se NV ráčila to opravit (ten problém byl znám už od uvedení grafik GF8000).
Chuck: Já to spíš myslel tak, že ta chyba s antialiasingem je ovlivněna ovladači třebas i jen u téhle hry. Čili vypnutí antialiasingu samozřejmě pomůže, avšak je dost dobře možné, že v nějaké budoucí verzi ovladačů (nebo naopak některé staré) to již bude opravené a budeš si tak moci užít hru i s tím antialisingem.

V případě Shadowgroundu, podle vyjádření autorů, byl problém právě mezi hrou a novějšími ovladači k mé grafické kartě, zmínili se, že problém již s Nvidií řeší, čili je možné, že je to již plně funkční. Avšak to takový velký průser taky není, to vypnutí antialiasingu ten vizuál opravdu tolik nezhorší;).
ViRus: To víš, ženský nedokážou rozpoznat prioritní problémy. Tak ať se pak nediví těch mužských reakcí, že jo. :-)
Chuck: Jako kdybych to slyšel....... i mě sem tam chytne taková super nálada :-D
Garret: Víc než jasné. :-D Už jsem od toho včerejška docela vyčuměnej a to radši nechtěj slyšet ten "milý" tón hlasu, kterým jsem po celou dobu obdaroval manželku, když chtěla něco údajně důležitýho. :-)
Chuck: je ti doufám jasné, že jsi řešením problému strávil více času, než ti bude trvat dohrání hry? :-) nahoď tam crack a užij si to naplno. nemá cenu laborovat se hrou, co dohraješ za 6 hodin.
Kubulus: Uvidím, jak se to bude chovat dál a kdyžtak bych ten crack holt zkusil.

Isair: Pokud to už nebude tuhnout, pak bych tím pádem ovladače vyloučil a tipoval možná ten anti-aliasing, který jsem u minulé grafiky vypínal, kdežto tady jsem si ten krásný design hry (oproti dvojce, kterou hraje synek, to vypadá luxusně) chtěl užít i s ním. Ale jak jsem tak koukal, když tam není, tak se to snad ani poznat nedá. Tenhle prvek je podle toho, co říkáš, záludný a ne vždycky té hře přinese to, co by měl. Takový Conviction (já si ho asi neodpustím uvádět) s AA a s maximálním rozlišením nemá sebemenší problém (samozřejmě mluvím o téhle kartě).
Chuck: Není zač.

Ono to nemusí být ani tak náročností hry (ta by vzhledem ke tvé grafické kartě opravdu neměla být problém), jako spíše nějakou chybou mezi hrou a grafickou kartou či ovladači , u nichž třebas zrovna tenhle ( možná celkem ojedinělý) problém ještě nemusí být opraven.

Problém může činit pouze nějaká jediná hodnota, pročež bych je zkusil postupně pozapínat/zvyšovat a tím zjistit, která je viníkem:). Osobně se mi zase třebas u shadowgroundu stávalo, že zapnutí antialiasingu mi činilo nějaké grafické problémy (chybějící voda), přestože s jinou grafickou kartou/ovladači to bylo v pořádku.
Když jsem si pořídil Modern Warfare 2, setkal jsem se s podobným problémem: celou hru jsem odehrál bez větších technických obtíží, ale v poslední misi - při loadingu u toho vodopádu - mi hra vždy spadla. Jediný způsob jak ji dokončit bylo hrát buď právě v safe modu, nebo snížit hodnoty v nastavení na přijatelné minimum. Považoval jsem to za ojedinělý problém, ale když se to stalo i mému známému, zabrouzdal jsem po pár fórech a objevil jsem, že jde o dost rozšířený problém, který trápí paradoxně pouze majitele originální verze.

Zmiňuji to kvůli tomu, že jde možná o to samé, tudíž by to ten crack mohl vyřešit.
Teď jsem hrál asi čtvrt hodiny a úplně bez zámrzu. Je mi to opravdu divný, ale zatím se zdá, že ty grafické hodnoty jsem nastavil příliš vysoko, na což v podstatě chytře zareagoval ten safe mode. Teď jsem to rozlišení přece jen zvýšil z té šílené hodnoty na 1600 x 900, vypnul AA a nechal ty ostatní hodnoty tak, jak je ten mód automaticky nastavil a zdá se, že snad bude po problému, třeba už jen proto, že při takovýchto hodnotách je už safe mode zticha. Proč si ale ostatní o dost náročnější hry nechají líbit vyšší hodnoty a tahle ne, mi je trochu záhadou, ale asi to tak prostě je no.

Isair: Klaním se Tvé radě, byť je tak šíleně jednoduchá (vyloučil jsem ji hned na začátku, kdy mě napadla jako první) a pro mě neuvěřitelná.

ViRus & Eru: Zdroj mám 500 W.

Tímto všem snaživým děkuji!!!
Zdroj asi ne, jelikož tam měl 9800gt a ta mu jela v pořádku. To zahřívání by to mohlo být, ale také málo pravděpodobné jelikož ostatní hry mu také jedou. Já bych testnul crack, zálohoval orig. exe a ty soubory co crack přepisuje a přepsal crackem. Možná by to pomohlo. Já tu hru mám též v originále, vyzkouším a uvidím.
Chuck: To vypadá na slabý zdroj nebo přehřívání. Jaký máš zdroj a jak je starý? Na měření teplot použij třeba Everest nebo SpeedFan.
Isair: Tak nevím, ale možná se pro dnešek staneš hrdinou DH. Kývl jsem na "safe mode" a s opravdu obřím sebezapřením jsem si od něho nechal co se týče zobrazení změnit hodnoty, mj. rozlišení z 1920 x 1080 na 1024 x 760, což jsem při pohledu na tu hodnotu málem nevydejchal a antialiasing 4x a kupodivu to jelo bez zamrznutí. Nebudu se zatím radovat, že mám vyhráno, ale že by příčina všeho byla ta, že bych u takovéhle hry nemohl nastavit vyšší hodnoty, mě přinejmenším zaráží, ovšem pokud mi jinak nepoběží, nic jiného mi nezbyde. Faktem ale je, že i přes to rozlišení (stejně ho cvičně budu zkoušet zvyšovat) to naštěstí vypadá pořád dobře, resp. ne tak katastrofálně, jak jsem se obával.