Hra která oživila česku progamingovou scénu, hodně o čekávaná po uchvatném prvním díle... Ale myslím si že singleplayer byl dost zanedbaný, nepřinesl nic nového ani inovativního... U druhého dílu byla znatelně zjednodušena hratelnost...

Pro: Multiplayer a jeho své doby silná komunita

Proti: klasický singleplayer, pro COD typický

Na rozdíl od vynikající jedničky mě dvojka vůbec nedokázala strhnout.Hlavně musím vytknout hrozně nudnej a jednotvárnej level design - zatímco jednička a čtyřka byly obě boží (hlavně ten čtvrtej díl měl místy geniální mise, a už ta druhá na lodi mě strhla jak málo co), tohle jsem prostě tak nějak prozíval až na konec, pořád marně doufaje že se to zlepší : ).
Kdyby jste si chtěli zahrát normal FPS, tak berte Call of Duty 2 Nebo Return to Castle Wolfenstein . Sice skoro 6 let stará hra. Ale pořád dobrá. Projel jsem ji asi 4x. A asi před 2 týdny jsem se k ní vrátil. Teď hraji Multiplayer a nelituju. Pokud jste na akce, tak sáhněte po COD 2. Ale má to jednu slabinu. Krátká kampaň. Ale ta grafika je skvělá, i když je to 6 let zpátky. Zvuky zbraní, detaily zbraní: Božíííí! A Mulťák? Ještě lepší. Berte COD 2, dokud není stažen z prodeje. :D

Pro: Zbraně, detaily, zvuky, multiplayer

Proti: Kampaň

Cod2 opravdu postrádá původní syrovost a zběsilost. Je hezčí a hlasitější. To je asi jediné plus. Jinak hratelně a "příběhově" určitě slabší a co mi vadilo, přibylo mnoho bugů, jako že bugy jsem v 1. díle nějak nezaznamenal. Je to tak trochu vaření z vody, ale rozhodně povedené, jelikož se nese stále ve stejném duchu CoD série. Multiplayer se stal ještě hranějším než u předchozího dílu. Zvukový a hudební doprovod taky určitě posílil a zlepšil se. Grafika o generaci lepší, tím pádem hezčí a větší výbuchy, kouřové efekty. Ale animace postav zůstala lautr stejná, to jsem se hodně divil... I přes v podstatě okopírovanost 1. dílu, bugům a menší atmosféře jsem se docela dobře bavil.

Pro: Grafika, zvuk, hudba, nové lokace, stejný herní pryncyp.

Proti: Bugy, menší atmosféra.

CoD2 má oproti jedničce a jeho datadisku, United Offensive, jeden výrazný klad - řada misí nevede hráčem toliko koridorem za ručičku, ale umožňuje mu čistit dle vlastního uvážení městečko od nepřátel v otevřenějším prostředí. Stále to není nijak výrazně sofistikované, ale v rámci Call of Duty velmi příjemná změna. Díky tomu level designu tohoto typu (tady jsi ty, tady jsou nepřátelé, poraď si) je to gameplayově asi ten nejlepší díl z původní trojice. Jiný posun ale chybí. - Destrukce těl a stěn opět chybí.
- Tvůrci tentokrát hráče neposadí tolikrát do nějakého vozidla a když ani, není to tak pamětihodné jako předtím.
- Hráč rovněž není odměněn spektakulárními filmovými sekvencemi vede CoD:UO).
- CoD2 opět postrádá ucelený příběh. Mise jsou pouhými průskoky mezi několika málo vybranými momenty/kapitolami druhé světové války. Úsečný moment zde nejvíc umocňuje závěrečná mise, která to celé příliš zbrkle utne. Nepracovalo se zde nikterak s gradací.

Pro: otevřenější mise

Proti: nehrajeme za nácky, absence uceleného příběhu, absence destrukce těl a stěn, useklý závěr hry

Tak Call of Duty 2 je moje nejoblíbenější hra už dlouhou dobu. Hrál jsem spustu FPSek, ale CoD2 se jen tak žádná nevyrovná. V SP jsou tři kampaně a to znamená, že ve hře je spoustu zbraní a že si zahrajem na spoustu místech. MP je prostě skvělej. Vyberu si zbraň a jdu rozdávat headky. Prostě tady platí, že v jednoduchosti je krása. Hře bych akorát vytknul pár nepřesných historických faktů, kterých si ale stejně většina hráčů nevšimne.

Pro: Skvělá hratelnost, hudební doprovod, spousta míst kde se hra odehrává, vynikající multiplayer.

Proti: Asi nic závažnýho co by mi kazilo dobrej pocit z hraní.

-1 +8 −9
Skvělá válečná hra. Zbraně, atmosféra a skoro všechno ostatní je povedené. Možná nějaké ty mise jsou nudné, ale druhá světová válka se téhle hře povedla znázornit.

Pro: Zbraně, atmosféra, prostředí.

Proti: Některé mise jsou nudné.

-2 +4 −6
Vlastně jediná hra tohoto typu, kterou jsem dohrál. Netuším, který špatně vyspaný Bůh mi CD s Call of Duty 2 položil před oči, ale vděčný mu za to nejsem. Rudé oči, nevyspalá osoba, toť průvodní příznaky. Už je nechci zažít. Bylo to pěkné, ale jednou stačilo.
-7 +4 −11
Po skvele jednicce a este snad lepsim datadisku bylo CoD2 pro me velke zklamani.Vubec se uz nedostavilo to nadseni z hrani,hodne spatne strileni,onicem atmosfera,zkratka cekal sem vic.A navic....na teto hre mi vyhorel zdroj a nasledne sejmul i procak takze moje staricka chudinka musela jit z domu a musel sem kupovat novy komp:DJooo kdyz hrajete a pak se vam 3x resne komp a pak nic a jen citite nehorazny smrad a pak taky trochu koure to je hodne baaaad:).
-8 +5 −13
Několikrát dohráno a famózní MP i SP

Pro: Famózní MP

Proti: Kratší SP

-19 +3 −22