po přečtení ajantisova komentu mám pocit, že má poněkud pochroumané adventurní cítění:)
Prirovnani k letnimu blockbusteru k BS sedi, ale je otazka, jestli je zrova tohle spatne.

Ono je to hodně o tom jak k tomu přistupuješ, některé hry vyžadují přístoupení na pojetí autora a potom se báječně bavíš. (stejně jako ve filmech pro pobavení musíš přistoupit na věci jako amorálnost mafiánů, lidé s nadlidskými schopnostmi, archeologii Indiana Jonese atd) Nebo ti to k tomu už na začátku nepřistoupíš a potom to vede zákonitě k rozčarování. Já hrál BS i podruhý a nic jsem si nezničil. Jo a s kámošem jsme se shodli že současné postavy adventur jsou nesnesitelní suchaři.

..jinak jsem mu dal bod, dobrej komentář.
Ajantis: :D To je to vážně až tak špatný, jo. Nehrál jsem to mnoho let a radši to ani nezkusím, takhle si ničit dětské zážitky.
Ja žiadam konzistenciu, odstavce, menej vtipov typu " Co dělá tuto hru tak skvělou je především příběh, který jakoby vypadl z pera Stevena Spielberga, či Dana Browna." alebo "Například v některých lokacích jste museli dávat velký pozor, co která postava v danou chvíli dělá a podle toho přistoupit k rychlé akci. Velmi jednoduché, ale skvělé, zábavné, účelné a vtipné. Nevím o žádné ze soudobých adventur, která by tento způsob řešení hádanek používala."
"vcelku zajímavě poskládané zápletky děje" vs. "slabý děj".
Žiadam konzistenciu. Hlavne ak ide o dve po sebe nasledujúce vety.
Olson: Hážu ti plusko, ale prosím, editni to a používej odstavce. Lépe se to pak čte.
"Jenže se samotnou náplní je to už horší, tedy pokud hledáte něco více, a ne jen další fándní dobrodružství s historickým podtextem, navíc s profláklým tématem templářů. Ano, hru jsem hrál třináct let po vydání."

Napíšeš hovadinu, ešte si to tam v texte priznáš a aj tak ju tam necháš, ja fakt ti už fakt nerozumiem... Ešte skús niekde napísať, že LOTR je prefláknutá knižná trilógia, lebo je to prevarené, klišé téma...

"Ostatní aspekty už jsou ale z většiny jen pozitivní, a tak není problém si i přes slabý děj a postavy Broken Sword užít." Jasné, v adventúre zameranej celkom dosť na príbeh a dialógy...asi ani radšej nechcem vedieť aké postavy by si tam chcel.
Garret: A ne? :) Jinak proti "žorž" jsem nic nevznesl, to bylo míněno obecně :)

musa: Jinak rozmanitost lokací jen chválím, kritika padá jen na hlavní postavy a příběhu. A co se něj týče, tak zrovna templáři nebo u Indyho Atlantida jsou více než známá témata mimo pc (neříkám, že to někomu nemusí vyhovovat).

A pokud by to někoho zajímalo, jako hlavní benchmark kvality adventur považuji GK2, takže jistá kritika BS je zaviněna touto hrou :)
musa: To "jen další fándní dobrodružství s historickým podtextem" tomu dost nasvědčuje.

Jestli jsem něco nepobral já, tak to, že je problém že Nicole většinu času sedí ve svém bytě, páč ona je v té jedničce prostě jen o trochu významnější NPCčko, ale whatever.
drolin, javor: taky mám dojem, že drolin hodnotí BS pohledem dost ovlivněným dnešníma adventurama (z nichž polovina se jím nechala inspirovat) a lehce mu uniká fakt, že v době vydání byla situace kolem adventur jaksi jiná než teď.
tu prostřední část komentu "kritika na cestování po světě" jsem moc nepochopil
Drolin: Nemůžu příliš srovnávat, neb jsem v té době byl stále ještě malé ucho, ale nekoukal jsi na "profláklou náplň templářů" dnešníma očima, kdy se na nás valí z každého pseudointeligentního rohu? Jelikož mi to v době, kdy jsem to hrál, přišlo jako fajn a originální zápletka (ač dnes bych už asi taky pouze pohodil cynický úšklebek).
Tak myslím, že BS by si měl zahrát každý fanda adventur. Jednoduše povinná četba :)
Aha. Mně nebylo jasné, proč to někomu dáváš za povinnost. ;) Ehm, vlastně stále není.
"Broken Sword bych jistě nazařadil do pomyslné TOP10 adventur, ale její znalost je znalostí povinnou."
Tuhle větu si tam dal proč?
Jo tyhle stylový instalace byly supr, třeba i CnC se instalovalo naprosto perfektně, nebo Quake 2...dneska je to všechno samej installshield.Ale zase to má tu výhodu že při instalaci můžu dělat něco jinýho.
Sakra proč už se nedělaj takový instalačky jako u prvního Broken Swordu? Pěkně celá speciální obrazovka přes celej monitor, doprovází vás ženský hlas a při kopírování hrajete arkanoid :)
To ano, ale rozhovoru po noční scéně v muzeu se nikdy nepřiblíží ani na meziplanetární vzdálenost.
Hlavně ve druhém díle už Nico nedabovala Rachel Atkins, ale Flaminia Cinque, která neumí vykouzlit tak úžasné "Žórži.":)
Willa: Mě osobně přišel druhý díl o něco méně atmosféričtější a o něco složitější...
Právě jsem tuto hru dohrála a jsem zvědavá,zda se mi bude tak líbit i druhý díl.I když nějaké záseky byly,ale to kvůli mé nepozornosti :(.
Malignus: No možná máš pravdu, je to už x let. Zápor to může mít pro případné nové zájemce o hru, ti by mohlí být unavení tímhle profláklým témetam.
Richmond: Tenkrát byli Templáři celkem originální nápad, takže bych to jako zápor neviděl.
Rozjižděli jste tohle někdo na Vistách/7? Ono se to sice spustí i bez nastavení kompatibility, ale s blbýma barvama a právě nepomáhá ani jedna z těch voleb kompatibility...
Uz to tady mame pekne dlouho... ale krabicka je extremne hnusna a nema to povedeny cesky titule :)
Jinak, prvni dil v Sold Out velke krabici porad prodavam :)
vlastnim stejne verze: jednicku v nize uvedene verzi (jinak opravdu tezko sehnatelne), dvojku uz v puvodni krabici, treti a ctvrty dil neni problem sehnat
Krabicovou verzi (Sold out) jsem si koupil asi 2 měsíce před tím, než vyšla v Levelu... potěšilo. :)
Je pekne hnusna, ale sehnat puvodni krabici s ceskou verzi je skoro nemozny :) Sem rad, ze se me to povedlo aspon s dvojkou.
montana: je to nicméně Sold Out edice a jako většina takových je pěkně hnusná. Nicméně je pravda, že ani na Gog.com první díl není...
No to je solidní případ hlouposti tohle psát na slušný web o hrách a defacto se tim ještě chlubit.

Ve slušné společnosti se o takových věcech nebavíme, s Bréťou si to můžeš řešit jak chceš.

ach jo...
jenprodnesniden: nevim jestli bys tu měl rozmazávat že ti to kámoš vypálil. Všichni máme přece originálky, ne? ;)