Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Tvůrci

Autor hry, Charles Cecil, podezřívá spisovatele Dana Browna, že se při psaní své nejslavnější knihy Šifra mistra Leonarda Broken Swordem inspiroval. V obou případech je hlavním hrdinou Američan, kterému pomáhá Francouzka, příběh začíná záhadnou vraždou, a máme tu i postavu policisty, jenž je ve skutečností členem vražedného kultu. Cecil se později setkal s režisérem filmové adaptace Šifry, Ronem Howardem, a minimálně ten mu údajně inspiraci jeho slavnou adventurou potvrdil.
Bez Charlesa Cecila by ani filmové adaptácie kníh Dana Browna neboli tým, čím sú:
Tvorca Broken Swordu sa svojho času stretol s Ronom Howardom, režísérom filmu Da Vinciho kód, kde režiséra zaujal tým, že vedel povedať, ako vznikajú konšpirácie.

Porozprával mu o výklade symbolov v stredoveku, na čo vzrušený režisér poznamenal, že to určite vo filme musia použiť.
Mnohé z týchto vecí Cecil naozaj vo filme videl, no svoje meno v titulkoch nie :)

Ostatní

George Stobbart je Američan a v jedné části hry v hotelu Ubu potká ženu hrající na piáno, aristokratku Lady Piermont, která je z Britanie. V jednom rozhovoru se ji George zeptá "Are you on vacation?" a ona odpovídá "No, I'm on holiday!". Holiday a Vacation znamenají to samé, jen Holiday je spíše britské slovo a Vacation spíše americké.
Mimochodem, Paní Piermont se už objevila v jiné hře od Revolution Software a to v Beneath a Steel Sky.
Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.