Bombič

2002

freeware

Bombič je hra typu Dyna Blaster, v ktorej máte na výber Single Player alebo Multiplayer.

V Singleplayeri sa odohráva príbeh:
Postavička menom Bombič pri čítaní svojich obľúbených novín narazí na inzerát, ktorý ho vyzýva na cestu do lesa za pustovníkom s dôležitým odkazom. Odmenou za túto cestu má byť truhla plná Bechcerovky. Bombič sa teda vydáva na cestu...

Úlohou hráča je ovládať Bombiča na jeho ceste. Ocitne sa na typickej Bombermanskej obrazovke plnej kameňov, sudov a nepriateľov, cez ktorý si má bombami vybiť cestu. V sudoch sa nachádzajú rôzne powerupy, vďaka ktorým môže Bombič klásť viac bômb naraz, mať silnejší (a ničivejší) výbuch alebo použiť bomby ktoré zapália priestor na dlhší čas, ale takisto mu môžu uškodiť. Levely sa postupne sťažujú a zvyšuje sa počet druhov nepriateľov. Bombič po skončení každého levelu ukáže svoj denník, v ktorom opisuje svoje pocity.

Pri multiplayeri si hráči môžu zvoliť, či budú hrať kooperatívne príbeh, alebo Deathmatch. Naraz môžu hrať maximálne 4 hráči.

Ku hre je aj editor mám, takže po prejdení hry sa dajú vytvárať vlastné levely.

Velice příjemná oddychovka ve stylu klasického bombermana, ale v mnohých věcech propracovanější, rozšířenější a zkrátka i zábavnější, alespoň z mého pohledu. Prý se také pracuje na pokračování, ale dost dlouhou dobu už jsem neslyšel o projektu žádné nové zprávy, tak uvidíme.

Pro: multiplayer, grafika, délka hry, spousta druhů příšerek, z přivřenýma očima i příběh

Proti: občas lezou zvuky zabitých příšer na nervy, po čase mírný stereotyp

Jeden z mnoha klonů Bombermana s jednoduchým názvem Bombič má stejnou hratelnost, jako jeho předloha. Musím pokládat bomby, abych odpálil zničitelné předměty nebo příšerky, a posunul se tak do dalšího levelu.

Dobrou funkcí je problikávání políček, na které bude dosahovat výbuch bomby a dá se tak snáze vyhnout situacím, kdy na některém z těchto políček stojím a zbytečně přijdu o život. Zobrazování počtu sebraných bonusů také potěší, protože tak vím, kolik mohu položit bomb najednou, jak dlouhý už mám plamen výbuchu nebo jestli můžu bomby odkopávat.

Levely jsou vždy stejné se stejným rozmístěním zničitelných bariér i potvůrek, ale bonusy se objevují náhodně. Někdy jsem měl nadbytek bomb a málo ohníčků a jindy naopak. Bohužel se však nasbírané bonusy nepřenášejí do dalších kol, takže začínám vždy od nuly. Další výtku bych měl ke zvukům, které nejsou moc povedené.

Pro: hratelnost, problikávání políček, viditelný počet sebraných bonusů

Proti: bonusy se nepřenášejí do dalších kol, ozvučení