Bombič

akce > arkáda *
freeware
2002 PC
Bombič je hra typu Dyna Blaster, v ktorej máte na výber Single Player alebo Multiplayer.

V Singleplayeri sa odohráva príbeh:
Postavička menom Bombič pri čítaní svojich obľúbených novín narazí na inzerát, ktorý ho vyzýva na cestu do lesa za pustovníkom s dôležitým odkazom. Odmenou za túto cestu má byť truhla plná Bechcerovky. Bombič sa teda vydáva na cestu...

Úlohou hráča je ovládať Bombiča na jeho ceste. Ocitne sa na typickej Bombermanskej obrazovke plnej kameňov, sudov a nepriateľov, cez ktorý si má bombami vybiť cestu. V sudoch sa nachádzajú rôzne powerupy, vďaka ktorým môže Bombič klásť viac bômb naraz, mať silnejší (a ničivejší) výbuch alebo použiť bomby ktoré zapália priestor na dlhší čas, ale takisto mu môžu uškodiť. Levely sa postupne sťažujú a zvyšuje sa počet druhov nepriateľov. Bombič po skončení každého levelu ukáže svoj denník, v ktorom opisuje svoje pocity.

Pri multiplayeri si hráči môžu zvoliť, či budú hrať kooperatívne príbeh, alebo Deathmatch. Naraz môžu hrať maximálne 4 hráči.

Ku hre je aj editor mám, takže po prejdení hry sa dajú vytvárať vlastné levely.

Velice příjemná oddychovka ve stylu klasického bombermana, ale v mnohých věcech propracovanější, rozšířenější a zkrátka i zábavnější, alespoň z mého pohledu. Prý se také pracuje na pokračování, ale dost dlouhou dobu už jsem neslyšel o projektu žádné nové zprávy, tak uvidíme.

Pro: multiplayer, grafika, délka hry, spousta druhů příšerek, z přivřenýma očima i příběh

Proti: občas lezou zvuky zabitých příšer na nervy, po čase mírný stereotyp