Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bloodforge

25.04.2012
30.06.2016
kompatibilní
80
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Destroyer, you will go no further!!!

Bohové dávnověku byli malicherní, krutí a stíhali lidi útrapami včetně podněcování válek ke své potěše. Kelt Crom si dovolil zprotivit se jejich vůli odchodem domů. Arawn, vládce zásvětí a místa věčných požitků, dezertéra ztrestal vraždou bojovníkovy družky Aleny. Crom se proto vrací mstít a již jen jeho zjev nahání strach. Z rohaté jelení masky hledí oči zakalené čirou nenávistí. Špínou a potem slepené dredy spadají na záda svalnatého trupu, jež ledabyle kryje zvířecí kůže, zatímco paže jak z oceli rozsévají smrt. Jedna třímá chladnou zbraň, druhé byla propůjčena krev pohlcující rukavice, neb Cromovi přeje sama královna přízraků, Morrígan. Zhýralé božstvo se brzy dočká sebenaplňujícího proroctví o svém ničiteli...

Bloodforge v sobě mísí welšskou mytologii s komiksovou expresí kontrastu tlumených barev, mezi nimiž vyniká především červeň. Hra zpětně působí jako nízkonákladový kříženec Senuy (2017) se severským rebootem God of War (2018). Příběh jedné pomsty počíná osudným lovem jelenů, kdy Crom nechal svou milou na chvíli samotnou, přičemž od samého začátku vstřebáváte jednotlivé herní mechaniky. Naučíte se používat meč, sekeru, kladivo a kuši. Hromotluci, skrčci i dlouháni se pod vašimi seky porcují jako roastbeef, zatímco narůstá Rage metr umožňující okamžité finiše v rámci berseker módu. Nejlepší je řetězit v kombech jeden útok za druhým. Absorbování krve darovanou rukavicí podmiňuje nákup většiny vylepšení.

Čím více nepřátelské krve absorbujete do studní shromažďujících rudou tekutinu, tím více dovednostních a zbraňových upgradů si můžete dopřát. Oproti tomu studně manové plníte nálezy příslušejících run, jenž slouží k osvojování a vylepšování magie. Jak tyto, tak runy síly či uzdravovadla jsou obsaženy mimo jiné v kamenných mohylách, které čekají na rozflákání. Konec ztěžklého příběhu nutně neznamená konec akce. Nabízené challenges v šesti arénách inspirovaných lokacemi z Cromovy zběsilé epopeje (Spoils of War, The Mire, Forsaken Lands...) vyžadují obstát vůči pěti vlnám nepřátel. Hra nevede multiplayer, zato můžete přes Xbox Live přimět kamaráda, aby pokořil vaše skóre vlastním splněním týchž výzev.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.