Block Breaker Deluxe 2

25.04.2008
10.09.2008
05.08.2009
30.01.2018

freeware (dříve placená hra)

Block Breaker Deluxe 2 je druhý díl arkádové série Block Breaker, která jako jedna z mnoha využila známý koncept Breakout a Arkanoid a její hratelnost tak spočívá v ničení cihliček pomocí míčku, který musíte odrážet pálkou vespodu obrazovky.

Hra nabízí osm úrovní rozdělených do osmi kapitol, v nichž je cíl vždy zničit všechny cihličky na obrazovce. Každá kapitola je pak zakončená unikátním bossem, mezi kterými najdete například i poctu Space Invaders. Oproti prvnímu dílu vzrostla variabilita úrovní, přibylo mnoho nových power-upů a typů cihliček. V jistých úrovních se cihličky nově i pohybují po obrazovce a úrovně se tak místy podobají interaktivním pinballovým stolům. Novinkou je i obchod, v němž si mezi úrovněmi můžete nakupovat výměnou za utržené peníze a hvězdy za dohrané úrovně nakupovat nové power-upy a upgradovat stávající. Po dohrání kampaně se odemkne i deset nových herních a zpřístupní se tak například nekonečný režim, time attack, boss rush či survival režim.

Série Block Breaker se v roce 2010 dočkala třetího dílu jménem Block Breaker 3 Unlimited.

• Android 40
Hry stavící na konceptu Arkanoidu mne nikdy moc nebavily, ale rozhodl jsem se, že dám v rámci Retro klubu dalšímu klonu této hry šanci.

V prvé řadě potěší, že se jen nehraje jedna úroveň za druhou, ale je zde kampaň. Ta je rozdělena do několika oblastí s tím, že v každé z nich hráče čeká nějaký protivník, se kterým se utká v rámci poslední úrovně oblasti v boss fightu. Dále je zde obchod, kde je možné za kredity získané z úrovní nakupovat vylepšení. Já jsem zde hojně využíval především životy navíc. Bohužel jsem ale při psaní komentáře zjistil, že je port na Android oproti originálu ochuzen o několik věcí. Je zde bohužel jen 5 lokací oproti původním 8, dále se v příběhu soupeří stále proti stejné soupeřce a hlavně oblasti s výjimkou té úplně poslední vůbec nekončí boss fighty. Přitom právě ten jediný boss fight v podobě variace na Space Invaders byl pro mě tou nejzábavnější věcí na celé hře.

Co se týče samotného hraní úrovní, je to jako klasický Arkanoid. Některé plošinky mizí hned, jiné se přebarvují, do něčeho se musí střílet jen z určité strany, některé se zase hýbou. Pak tu jsou klasické bonusy, které nějakým způsobem ovlivňují chování míčku či hráčovy desky. Asi nejdůležitější pro mě bylo více kuliček najednou, ohnivé koule a nebo naváděná raketa hodící se především na poslední plošinky, které se mi nedařilo kuličkami trefit. Kromě bonusů z plošinek padají i věci, které škodí. Ty jsou označené červeně, takže je hned jasné, co brát a co ne. Jenže co čert nechtěl, dost často se mi stávalo, že jsem musel v místě dopadu škodícího bonusu zrovna vybírat míček.

Hraní mne bohužel zase tak moc nenadchnulo. Bylo to celkově krátké a Android verze navíc s ochuzeným obsahem.