Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Blake Stone: Planet Strike

72
7 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.10.1994 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://3drealms.com/catalog/planet-strike_21/
Blake Stone: Planet Strike je pokračováním 3D akce Blake Stone: Aliens of Gold. V roli slavného vesmírného veterána se chystáte zastavit Dr. Pyruse Goldfirea, se kterým jste měli co dočinění už v prvním díle. Jak už to ale občas bývá, zlosyn unikl z vězení. Nakonec se ho podaří nalézt v organizaci jménem STAR, kde vytvořil armádu mutantů o mnoho větší než kdykoliv předtím. Blake Stone vyráží na další misi - zastavit zločince, aby už nikdy neohrožoval lidstvo.

Stejně jako předchůdce běží Planet Strike na mírně upraveném Wolfenstein 3D Engine. Oproti prvnímu dílu přibylo několik nových zbraní a nepřátel (přesněji řečeno přibyli tři strážci, kteří jsou přebarvení a překreslení tak, aby vypadali víc jako mutanti a šest původních bossů, kteří slouží jako normální nepřátelé).


Poslední diskuzní příspěvek

Plně funkční Zdrojový port hry Planet Strike Umožňuje widescreen rozlišení, konfiguraci kláves, ovládání s myší. Rozbalíte instalační…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Musím říct, že datadisk všechno nepatrně vylepšuje. Větší pestrost nepřátel. Ehm, víc skinů nepřátel. Víc zbraní. Nové vypadají líp a ta nejsilnější si dá i používat. Takže se tady vlastně dají používat dvě zbraně. Nejsilnější kulomet, dle vzoru původní hry, a nový kanón, který zblízka zraňuje i nositele. To je teda pokrok.

Konečně někoho napadlo dát mapku na hlavní lištu. Hratelnost je díky tomu mnohem plynulejší. Ani jednou jsem tady neměl komplex z bludiště. Škoda, že díky tomu zmizela možnost zapnutí velké mapy. Hodila by se to především kvůli návratům k teleportu. Je to kapánek těžší, než původní hra. Zastřelit ze zadu pár ranama vás tu stále můžou. Hlavní boss nebyl jednoduchý. Z novým kanónem na něj ale jde krásně vymyslet taktiku.

Jak je u tohoto enginu zvykem. Tradičně debilní ovládání nevyžadující myš. Hudba tradičně taky dobrá. Herní doba datadisková. Docela mě to bavilo celou hru. Autoři se snažili, ale v dobové konkurenci už to přeci jenom trochu ztrácelo dech. Zas tolik novinek tam není.

Kdyby jste si někdy chtěli zkusit nějakého Blaka Stonea, tak rozhodně tenhle díl.

Pro: vyladěná hratelnost, žádné bludiště, minimapka, nové kvéry

Proti: stále jen placka, těžce zastaralé ovládání, dobová konkurence

+6+6 / 0
  • PC 75
Pokračování povedeného prvního dílu je ještě o chlup lepší. Hratelnost je plynulejší a levely o něco povedenější. Jen technická stránka je nezměněná, ale to je v dněšní době už nepodstatné pokud se člověk pustí do těchto her.
+4+6 / -2