Beatbuddy: Tale of the Guardians

01.10.2014
12.06.2015
05.08.2015
07.08.2015

Ve hře se zmocníte role Beatbuddyho, jednoho ze strážců hudbou naplněného světa, a vydáte se zachránit své sestry Melody a Harmony ze spárů zlého mocichtivého Maestra.

Hra je založena na interakci hráče s ručně malovaným světem, ve kterém se objekty i nepřátelé pohybují do rytmu elektro-swingového soundtracku z dílny Parov Stelar a dalších umělců. Každý level je vlastně jedinečná skladba, kombinace hudby a prostředí v jeden celek. Akční bojové pasáže jsou prokládány jízdou ve střílejícím vozítku a jednoduchými puzzly.

Hra získala několik ocenění především pro svůj soundtrack, který je také možné zakoupit zvlášť na oficiálních stránkách hry.

Je to slušný, ale pouze slušný. Jednoduchá logická "skákačka" zkombinovaná s rytmickým prvkem. Nemějte moc vysoká očekávání. Je to oddechovka, nijak moc složitá, a rychle může přijít repetitivní. Odehrál jsem asi polovinu hry a pak mě to už nudilo. Grafické ztvárnění je moc pěkné. Je tam i pár chyb (několikrát jsem se zaseknul a musel restartovat hru). Proč jsou ve hře klíšťata (paraziti), to fakt nechápu. Jsou škaredá a nezapadají do prostředí.

Celkové hodnocení: Dobrá

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2015 v angličtině na Steamu).