Battlestations: Pacific

12.05.2009

Battlestations: Pacific je stejně jako její předchůdce Battlestations: Midway zaměřena na ovládání všech druhů vojenské techniky použité v tichomoří během druhé světové války. Hráč se opět zhostí ovládání např. letadel, ponorek ale i obrovských bitevních křižníků. Ovládání je opět arkádové.

Hra se může ovládat jako RTS, kde hráč jenom rozdá rozkazy a potom sleduje, jak je AI vyplní. Nebo se může zhostit kterékoliv jednotky na bojišti a vše vyřešit sám. Hra obsahuje přes sto kusů soudobé vojenské techniky.

Hra je zasazena do doby mezi útokem na Pearl Harbor a bitvu o Okinawu. Celkem 28 singleplayerových misí může hráč hrát za americká vojska a nově i za Japonce. Japonská část se soustředí na možný průběh událostí, kdyby Japonci zvítězili u Midway.

Významným vylepšením prošel i multiplayer, který jde hrát online i offline proti AI jako skirmish. V módu Island Capture bude, podobně jako v RTS, hráč utrácet své body za lodě, letadla atp. v budovách k tomu určených. Tyto všechny pak použije pro obsazování a bránění ostrovů. Dále je tu Duel, kdy se hráči utkají každý se svou (stejnou jako všichni ostatní) armádou a vítězí ten, kdo má poslední jednotku. Domination je podobné jako deathmatch a hraje se zde na zabití. V Siege jeden tým brání ostrov a druhý na něj naopak útočí. Poslední je Escort, kde musí hráč bránit jednu důležitou jednotku. Druhý tým se snaží onu jednotku zničit.

Výborná hra, s dobrou grafikou opravdu real. Pořídil jsem si ovladač xbox 360, na který byla hra prý tvořena a je to neuvěřitelný zážitek oproti klávesnici, hlavně co se týče letadel. Baví mě historie 2.světové a je k nezaplacení vyzkoušet si, jak se asi cítil pilot kamikaze, velitel ponorky nebo generál nad mapou bojiště. Jediné co bych u této hry uvítal, by bylo přenesení hry na evropský a africký kontinent a přidání tankových jednotek. Jinak naprosto super!!

Pro: rozmanitost ovládaných jednotek