Battlefield 3: Aftermath

11.12.2012
18.12.2012
10.01.2017

rozšíření

Aftermath je název pro čtvrtý multiplayerový stažitelný přídavek pro Battlefield 3. Všechny čtyři mapy v tomto přídavku jsou zasazeny do Teheránu, který byl zničen zemětřesením. Mapy jsou různě poničeny v závislosti na tom, jak daleko od epicentra se nacházely. Názvy map jsou Azadi Palace, Epicenter, Markaz Monolith a Talah Market.

DLC obsahuje tři nová vozidla, která jsou odvozena od ve hře už použitých, pouze s menšími úpravami, jako je přídavné pancéřování a větší palebná síla, jsou to Phoenix (US), Barsuk (RU) a Rhino. Nová zbraň je pouze jedna a to útočná puška M416 upravená na kuš. Ta má k dispozici několik druhů šípů, včetně výbušného.

V novém herním módu Scavenger dostane hráč po respawnu k dispozici pouze pistoli a nůž. Ostatní zbraně si musí na mapě najít sám.

A jako každé rozšíření pro BF3, i toto přináší nové úkoly, achievementy a psí známky.

Kuše, vozidla, Scavenger, známky, kamufláže. Předposlední DLC k Battlefieldu 3 přináší to sámé co už prinesly i předchozí DLC, kromě toho nejdůležitějšího a tím jsou čtyři mistrovské kusy map.

Azadi Palace - Ceklem mohutná mapa, kde v ulicích bojují BVP a tanky a v jedné části mapy je umístěna vlajka ve velkém palaci, kde se s tankem za bezných okolností jen tak nedostanete. Zde nastáva hektický boj pěchoty po vzoru CQ. Dle mého asi nejlepší mapa tohoto DLC, ne nepodobná legendárnímu Karkendu.

Epicenter - Mapa zaměřená hlavně na boj pěchoty, plná uliček a průchodů, kde se boj odehrává nejčastěji na střední vzdálenosti za podpory obrněných HMMWE. Dle mého asi nejslabší mapa tohoto DLC, stále však vysoce nadprůměrná .

Markaz Monolith - Skvělá mapa jak pro pěchotu, tak pro tankysty a příležitosné letce, dominantou této mapy, je vlajka přiblizně uprostřed mapy, kde je rozbořený nekolikapatrový věžák, kde se odehrávají boje skrze několik pater, mapa velice oblíbená snipery, kterí se pomocí Little Birdu dostavají na střechy budov a likviduí pěchtu ve zdánlivé bezpečnosti.

Talah Market - Poslední mapa je témeř čistě pěchotní, vělice členitá, přirovnal bych ji k oblíbenému Bazaru.

Podle mě se jedná o nejlepší DLC k BF3 včetně End Game. Za mě oba palce nahoru.

Metascore:85

Pro: Mapy

Tak po dvou dnech hraní bych se rád trošku vyjádřil. O hře BF3 jako takové mluvit nebudu, to je snad zbytečné. Řeknu jen pár slov o tomto přídavku.
Co nám tento DLC přinesl: 4 nové mapy Azadi Palace, Epicenter, Markaz Monolith, Talah Market. Dále upravená kuše ze zbraně M416. A nesmím zapomenout ani na nový mód Scavenger.

Z mého pohledu je to společně s Back to Karkand nejlepší z dosavadních přídavků. Nejsem totiž moc zastánce těch obr map, kde se člověk pomalu ztratí :). I když i o těchto mapách BF je, já prostě preferuju přesně tyto městské rozbořené ruiny, kde se nějaký ten tank taky uplatní. A přesně to jsem v tomto přídavku dostal. Inspirace vývojářů hrou Counter strike, které prý jsou fanoušci je zde vidět. Zemětřesení jsou hezkým a zajímavým zpestřením. Všechny mapy jsou navrženy tak, aby boj měl velký spád, hodně je tu také zaměření na destrukci, které jak známo je oproti základní hře v DLC ve větší míře.
Nový mód Scavenger mi přijde trošku podbný jako Gun Master, ale co. Celkově tento přídavek hodnotím velmi dobře.