Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battlefield 2: Armored Fury

Battlefield 2: Booster Pack - Armored Fury

06.06.2006
78
18 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Armored Fury je po Euro Force druhý a poslední mini-datadisk (booster pack) pro Battlefield 2. Stejně jako první booster pack do hry nepřináší změny v hratelnost, ale jenom nový obsah.

Základem jsou tři nové mapy, které se odehrávají na území USA, na které se podařilo dostat jednotkám Číny a MEC (fiktivní strana z původní hry). První mapa se jmenuje "Operation Midnight Sun", nachází se na Aljašce v okolí přístavu Valdez, kde se podařilo vylodit čínské armádě. Druhá mapa je "Operation Road Rage", kde se Američané brání silám MEC, které chtějí obsadit přilehlou průmyslovou zónu. Ve středu mapy se nachází obrovská mimoúrovňová dálniční křižovatka. Poslední mapa je "Operation Harvest", která se odehrává na kukuřičných polích a úkolem Američanů je zdržet postup jednotek MEC, které míří k hlavnímu městu.

Armored Fury obsahuje také několik nových vozidel pro každou stranu. Mezi ně patří nové bombardovací letouny A-10 Thunderbolt II pro USA, Su-39 pro MEC a Nanchang Q-5 pro Čínu. Další jsou nové průzkumné vrtulníky, rovněž pro každou stranu - OH-6 Little Bird pro USA, EC-635 pro MEC a Z-11 pro Čínu. Booster Pack neobsahuje žádné nové zbraně.

Dne 1. 9. 2009 byl tento booster pack uvolněn zdarma všem hráčům původní hry v patchi 1.5.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Druhý mini přídavek pro BF 2 se nese v duchu toho prvního - opět tři mapy a opět pár nových kusů techniky (ruční zbraně tentokrát ne). Prostředí bojů se přesouvá do USA a Amíkům nebude zatápět jen Čína, ale kupodivu i MEC.

V mapách nechybí typické znaky Amerického venkova – farmy, pole, dálnice… Jinak se ale nezměnilo prakticky nic.

Dojmy z misí (hráno za Čínu + MEC)

1. Operation Midnight Sun
Velmi pěkná mapa na Aljašce. Území obou stran spojují pouze dva mosty a tak je na hráči, zda se chce pouštět do bojů o základny nepřátel, anebo obsadí most, podminuje ho a zlikviduje každého, kdo se pokusí projet. Svým způsobem originální mise i na poměry celého BF.

2. Operation Harvest
Venkov plný polí a farem. Mapa vcelku průměrná a ničím zajímavá. Jednoznačně nejhorší mise přídavku.

3. Operation Road Rage
Asi nejlepší mapa, která se však v omezeném SP vůbec neodehrává na dálnici, jež je jinak pro mapu typická. Právě dálnice umožňuje vézt boje mezi několika výškovými úrovněmi, čili jde o něco, co v BF nikdy moc nefrčelo.


Armored Fury je o mnoho chudší než EF a je to celkem škoda. Hlavní tahák a důvod ke koupi mělo být asi to prostředí – no kdo by nechtěl bránit svoji vlast před Araby, že ano? Jenže i když to na průměrného tupého Američana třeba zabere, jiným lidem nemusí pár kousků techniky a USA v ohrožení stačit. Něco jiného to je dnes, když je přídavek zadarmo, ale tehdy bych do toho určitě nešel a to ani kvůli té povedené dálnici.

Pro: Nové mapy + nová technika

Proti: Chudší než EF

+4