Battlefield 2: Euro Force

Battlefield 2: Booster Pack - Euro Force

14.03.2006

rozšíření

Euro Force je první ze dvou mini-datadisků (jiným názvem booster pack) pro Battlefield 2. Do hry nepřináší žádné změny v hratelnosti, přináší pouze nový obsah.

Největší novinkou je nová strana - Evropská unie, která se připojila na stranu USA proti silám MEC (fiktivní strana z původní hry) a Číny. Za Evropskou unii je možné si zahrát na třech nových mapách. První z nich je "The Great Wall of China", kde se síly EU postaví proti čínské armádě a odehrává se v okolí Velké čínské zdi. Druhou je "Operation Smoke Screen", kde EU bojuje o nadvládu nad ropným polem proti silám MEC a poslední je "Taraba Quarry", kde se EU snaží obsadit strategicky důležitou přehradu a MEC se jí v tom snaží zabránit.

Nová strana si žádá taktéž nové vybavení, k dispozici je šestice nových zbraní francouzské, britské, italské, belgické nebo německé výroby, pro příklad třeba L85A2, AG36, P90 nebo FAMAS. EU má také svá vozidla, německý tank Leopard 2A6, britský tank Challenger 2, letoun Eurofighter Typhoon a bitevní vrtulník Eurocopter Tiger.

Dne 1. 9. 2009 byl tento booster pack uvolněn zdarma všem hráčům původní hry v patchi 1.5.

Euro Force je datadisk,… nebo možná miniaturní datadisk? Přídavek? Rozšíření? DLC? Čert to vem, nakonec, kdo se má v těch termínech vyznat... Důležité je, že Euro Force obohacuje BF 2 o tři nové mapy a novou stranu – Evropskou unii. Evropské společenství amerických přisluhovačů si to díky novým sadám zbraní a zbrusu novému vozovému parku rozdá s Čínou a MECem.

Mapy samotné jsou zasazeny do Číny a na Arabský poloostrov, čili nic nového. Díky častější přítomnosti těžké techniky jsou však mapy nabité boji mezi tanky a jinými obrněnými vozidly. To činí přídavek zajímavým i po stránce hratelnosti, neboť ryze tankových bitev jsme si v BF 2 moc neužili.

Tradiční dojmy z misí (hráno za Čínu + MEC).

1. Great Wall
Nevyvážená mapa. EU útočí na základny kryté za zdí, jenže nemají žádnou podporu vozidel a přístupové cesty může Čína snadno pokrýt. A aby toho nebylo málo, EU nestačí zabrat ani dva body, aby se vyhnuli trvalé ztrátě Ticketů.

2. Operation Smoke Screen
Spousta techniky včetně tanků dělá z mise jednu velkou přestřelku plnou svištících raket, deště kulek z těžkých kulometů a masivních výbuchů. To vše na pozadí větrné elektrárny. Asi nejlepší mise přídavku.

3. Taraba Quarry
Další velká tanková bitva, kde vojáky potkáte spíše v obrněných vozidlech, než že by se procházeli po okolí. Takovéhle netypické boje se spoustou techniky mě baví. Škoda, že tvůrci nešli ještě dál a nezkusili zpracovat ryze vzdušné souboje.

Těžko mohu k přídavku přistupovat stejně jako ke Special Forces. Nejde o nic víc než o prodloužení herního zážitku v podobě nových map a o oživení hry díky nové frakci. Nový obsah odpovídá kvalitě BF 2, takže Euro Force prostě stojí za to (tím spíše, že je dnes už zadarmo).

Pro: Nové mapy + nová technika a zbraně, nová frakce (Evropská unie), větší důraz na tankové bitvy

Proti: Nevyvážená mapa Great Wall (hra s boty)