Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 65
Euro Force je datadisk,… nebo možná miniaturní datadisk? Přídavek? Rozšíření? DLC? Čert to vem, nakonec, kdo se má v těch termínech vyznat... Důležité je, že Euro Force obohacuje BF 2 o tři nové mapy a novou stranu – Evropskou unii. Evropské společenství amerických přisluhovačů si to díky novým sadám zbraní a zbrusu novému vozovému parku rozdá s Čínou a MECem.

Mapy samotné jsou zasazeny do Číny a na Arabský poloostrov, čili nic nového. Díky častější přítomnosti těžké techniky jsou však mapy nabité boji mezi tanky a jinými obrněnými vozidly. To činí přídavek zajímavým i po stránce hratelnosti, neboť ryze tankových bitev jsme si v BF 2 moc neužili.

Tradiční dojmy z misí (hráno za Čínu + MEC).

1. Great Wall
Nevyvážená mapa. EU útočí na základny kryté za zdí, jenže nemají žádnou podporu vozidel a přístupové cesty může Čína snadno pokrýt. A aby toho nebylo málo, EU nestačí zabrat ani dva body, aby se vyhnuli trvalé ztrátě Ticketů.

2. Operation Smoke Screen
Spousta techniky včetně tanků dělá z mise jednu velkou přestřelku plnou svištících raket, deště kulek z těžkých kulometů a masivních výbuchů. To vše na pozadí větrné elektrárny. Asi nejlepší mise přídavku.

3. Taraba Quarry
Další velká tanková bitva, kde vojáky potkáte spíše v obrněných vozidlech, než že by se procházeli po okolí. Takovéhle netypické boje se spoustou techniky mě baví. Škoda, že tvůrci nešli ještě dál a nezkusili zpracovat ryze vzdušné souboje.


Těžko mohu k přídavku přistupovat stejně jako ke Special Forces. Nejde o nic víc než o prodloužení herního zážitku v podobě nových map a o oživení hry díky nové frakci. Nový obsah odpovídá kvalitě BF 2, takže Euro Force prostě stojí za to (tím spíše, že je dnes už zadarmo).

Pro: Nové mapy + nová technika a zbraně, nová frakce (Evropská unie), větší důraz na tankové bitvy

Proti: Nevyvážená mapa Great Wall (hra s boty)

+4