Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battle for Graxia

Rise of Immortals

12.09.2011
52
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Battle for Graxia je jednou z MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) her sázejících na Free to Play model podpořený dostupností přes herního klienta Steam. Herní princip vychází z mapy Defense of the Ancients pro Warcraft 3 a her jako League of Legends nebo Heroes of Newerth. Tedy arénové souboje, kde se snažíte s pomocí stále se rodících creepů zničit nepřátelskou základnu.

Na rozdíl od ostatních her tohoto typu vsází Battle for Graxia na dlouhodobý vývoj jednotlivých herních charakterů, nikoliv pouhým číslem reprezentovanou úroveň hráče. Každá postava má vlastní dlouhodobý strom zkušeností, které získává tak, jak dobře s ní hrajete v jednotlivých arénách.

Herní svět a reálie jsou převzaté z jiného počinu Petroglyph Games, konkrétně Guardians of Graxia. Hra dokonce běží i na stejném enginu. Zahrát si můžete jak klasický PvP zápas, tak PvE proti počítačem řízenému týmu s několika odlišnostmi v herních mechanismech.

Hra byla ukončena 27.6. 2013.


Poslední diskuzní příspěvek

To rozhodopádně. Jakmile totiž člověk narazí (byť na jednoho jediného) dementa, tak je hra v koncích. Neříkám, že každý musí být krutý skiller, ale aspoň trochu té herní inteligence by se hodilo. Například do začátku postačí, že člověk neběží neustále dopředu a nechá se rozemlít první věží... :-D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Pohled amatéra:
Hra typu WoW, avšak pouze arény bez pohybu po světě. Tedy na malé mapě x hráčů proti x hráčům. Pokud si přečtete o hře DotA, bude její popis více méně sedět na Rise of Immortals.
Na výběr je x hrdinů s rozličnými schopnostmi. Pro začátečníka budou vhodnější siloví hrdinové. Každý má svá snadno použitelná kouzla. Během zápasu lze nakoupit věci, které zlepšují vlastnosti hrdiny po dobu zápasu.
Jedna hra trvá pár desítek minut, takže je vhodné vyčlenit si na hraní zhruba hodinu.
Po pár zápasech lze trvale zlepšit vlastnosti hrdiny. A je možné zlepšené vlastnosti zhoršit, aby hráč mohl zlepšit jiné vlastnosti.

Pro mě, jako začátečníka, je to zábava. Ale přítěží jsem asi pro zkušenější hráče, kteří se mnou hrají. Pro úspěch proti zkušenějším hráčům je potřeba hodiny hraní. Kromě toho, že bude potom silnější hrdina, bude hráč umět vybírat předměty, které nakoupí během zápasu, a s ostatními hráči musí taktizovat a podporovat se.

Proto je dobré, že hra obsahuje tutoriál, který doporučuji osobě, jež tento typ hry dříve nehrála. Pro tipy je vhodné najít na YouTube video, jak někdo tu hru hraje a popisuje, co dělá.

Pro: Zábavné výroky hrdinů. Hra se skutečnými lidmi. Tutoriál.

Proti: Nutné vydržet u hry zhruba hodinu. Pro začátečníka složité, než zjistí, jak efektivně hrát.

+7