Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Baten Kaitos: Origins

Baten Kaitos II: Hajimari no Tsubasa to Kamigami no Shishi, Baten Kaitos II HD

25.09.2006
15.09.2023
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Baten Kaitos Origins příběhově předchází první díl s podtitulem Eternal Wings and the Lost Ocean. Nesahá ovšem zas tak daleko do minulosti, aby stihl nahlédnout na životy lidí před válkou, kterou rozpoutal bůh Malpercio. Lidé zde již žijí v oblacích na létajících ostrovech, kde se ovšem vyskytují další problémy. Jedním z nich je i vládce jednoho z ostrovů Olgen, který se rozhodne podmanit si všechny ostatní ostrovy i přes nelibost tamních obyvatel. Hráč se tentokrát ujme role hrdiny jménem Sagi, který má za úkol Olgena zavraždit. I on, stejně jako náš předešlý hrdina, je tzv. spirit-born, tedy hráč neovládá přímo Sagiho, ale jeho strážného ducha.

Hratelností jde o prakticky stejný počin, jako tomu bylo u prvního titulu. Opět jde o party-based RPG s tahovými souboji, které jsou oživeny karetním systémem. Karty si můžete tvořit z nalezených předmětů a následně vám v soubojích hra náhodně sestaví balíček. Souboje ani zde nejsou náhodné a veškeré nepřátele můžete vidět na obrazovce v lokacích. Lehká změnou však prošel systém tahů, kde pořadí závisí na tzv. magnus kombech. Dále hra nabízí již klasické prvky JRPG her, tudíž zde čeká spousta míst a věcí k objevování, různé hádanky, NPC a samozřejmě vedlejší úkoly u nichž lze získat bonusové odměny.

Na hře opět spolupracovaly týmy Monolith Soft a tri-Crescendo a stejně jako minule, i nyní šlo o GameCube exkluzivitu, ač původně byla v plánu i verze pro handheld Nintendo DS. V roce 2023 vznikl remaster, který krom grafických změn nabízí totožné možnosti, jako je tomu u remasteru prvního dílu. Remaster je také první vydání, které dostalo PAL verzi, neboť původní Origins vyšlo pouze na americkém a japonském trhu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.