Ale docela mě nakonec chytl i ten Firestorm, taky jeden z těch stolů, který se dá docela solidně naskillovat, navíc to rozdělení stolu na "dvě části" (horní a dolní flippery), má rozhodně něco do sebe, k tomu má tenhle stůl celkem zajímavý systém skillshotů. HQ se mi trefuje docela dobře (nejlépe pak stylem- "nechat kuličku přeskočit z levého flipperu na pravý a hned vystřelit") a i mise se aktivují celkem lehce (společně s Darksidem asi nejlépe). Naopak hodně blbě se mi aktivuje 3 ball a nějaké ty bonusové prvky (car chase třebas), 2 ball je naopak docela v pohodě.
Nejvíc mě štve, když kulička vylítne z "doků", tak pokud ji hned odpálíte tím levým horním flipperem, mnohdy se tak blbě odrazí, že propadne těsně prostředkem, chvíli jsem si musel zvykat, že se příliš nevyplácí ji hned takhle odrážet a stálo to několik zbytečných ztrát :).
@Strady (07.05.2019 14:36): Jj, i kduz musim rict, ze me to na kompu bavi o neco vic, nez v realu.

@Isair (08.05.2019 18:24): Dobrej rozbor, s tim Mutations jsi to napsal uplne presne, je to nadesignovany tak, ze se vsechno trefuje v centralni casti stolu a az neprijemne casto se to odrazi mimo stul, plus je tam samozrejme jen 1 kickback. Dej vedet, jestli se ti tam podarilo neceho dosahnout, ale ja si nevzpominam, ze bych tam mel nekdy nejak extra dlouhy a vyzivny hry.
Teď jsem měl docela dobrou hru v Barbarianovi, během jedné hry se mi podařily splnit všechny GeM i Elemental mise, v GEM misích je u té finální souboj s drakem, ale zajímavější mi přišly ty elemental, které tam vytvoří uprostřed stolu jakýsi portál, který pokud otevřete, objeví se na stole kostlivci, které můžete likvidovat za slušné skóre. Asi jediný stůl, který má dvě finální mise. Během téhle hry jsem společně s power ballem nahrál 1 miliardu 97 miliónů a nějaké drobné. Zároveň je to druhý stůl, na kterém mám splněno asi všechno co jde (s DarkSidem), no teď se pokusím více zaměřit na ten Dukovský. Nějakou dobu jsem hrál Mutation, hodně promakaný, ale taky pěkně sviňský stůl, ve kterém pokud se nějak blbě odrazí kulička od těch "pop bumperů" v horní části, propadne vám velkou rychlostí přesně prostředkem, aniž by hráč mohl cokoliv dělat, což je strašný vopruz. Škoda, že tam na takové případy neaplikovali shield jako v případě DarkSide, který se občas automaticky aktivuje při podobně sviňských situacích. Protože jinak je to hodně zajímavý stůl, který tohle zbytečně sráží.
@90210 (07.05.2019 13:41): To je on! Pan Best! To střílení z těch bočních pistolí je nejlepší, Bang Jackpot!!
Chodil jsem ho hrát do Punta Azul ale jeden týden šel, pak se měsíc čekalo na opravu aby šel zase jen týden.
Problém Flipperu je že jsou dost drahý a náročný na údržbu, to málo kdo chce obětovat.
@90210 (07.05.2019 10:06): Star Trek je klasika, ten byl v Česku nejvíc rozšířený a pak Creature from the black lagoon, který je ten druhý z Arcade. Jak píšu poruchovost Flipperu je obrovská, proto i Arcade herně už další nechtějí.
Už několikrát jsem chtěl jet do Německa, kde je muzeu Flipperu, samozřejmě na všech si můžeš zahrát.
@Dan9K (07.05.2019 05:43): Jestli tam jeste je nevim, podle me ty herni casopisy prezivaji tak nejak silou vule, ale podobne na tom dnes jsou uz vsechny printy, je to holt vyvoj. Kazdopadne byl asi nejdele slouzicim sefredaktorem, takze by nejspis zaslouzil sochu, stejne jako Ice a Andrew na Krupkove namesti.:)

Na Psycho Pinballu me trochu odpuzuje grafika, spis bych dal neco vizualne atraktivnejsiho, to uz podstatne lip vypadaly staticky pinbally ze serie 3D Ultra jako napr. 3-D Ultra NASCAR Pinball.

@Strady (07.05.2019 07:43): My mame v praci jeden vybornej Star Trek a v porovnani s nim trochu slabsi Rolling Stones, nevim kde to vyhrabali, ale uz je bez Billa Wymana. Bohuzel jsou casto mimo provoz, ale Star Trek je bezvadnej, multibally, hybajici se Enterprise uprostred.
Přimíchám se do debaty. Nejvíc Flipperu bylo v Laser gamu na Národní třídě ale to je už snad milion let zpět. Jinak Arcade herna by měla mít dva Star Trek a ještě jeden s mořským monstrem (nemohu si vzpomenut na jméno) o další neuvažuji (náročné na údržbu)
Včera jsem na instaloval Balls of steel a chvíli jsem hrál Duke, no a moc mě to nebavilo akorát jsem přešel z Fx3 možná i proto. Rychlost, odrazy, přesnost střelby hraje pro Fx3, plus v ball of steel klávesnice to je těžký nezvyk.
S Fantasies se Psycho pinball pro mě vůbec nedá srovnávat. Právě Fantasies toho nemá moc navíc. Je to "jen" čistý flipper. To se musí hrát, ne jen koukat. Paradoxně stůl Psycho mi přišel nejméně zajímavý, s tím srovnáváte ten Party Land. Ačkoliv právě ze stolu Psycho se dá dostat do všech ostatních stolů.

Jinak reálný pinball, hrál jsem ho třeba v klubu XT3 (teď Fatal), tam snad pořád je hned u vchodu, ale nevím. Byl taky ve Vagonu, tam už není. Pinball byl měl být třeba tady https://www.praguegolfandgames.com/

jinak ten Modrák mě baví, pamatuju si, jak jsem s ním četl nějaký rozhovor tak v roce 98, že mu síly ubývají a že vydrží max 2 měsíce, pak šel snad do gamestaru, a on v tom Score furt je?
@90210 (06.05.2019 23:58): Slam Tilt mi přijde hodně jako Pinball Illusions i s podobnou fyzikou kuličky (což je třebas něco, co mi na podobných pinballech taky vcelku vadí a obzvláště při delším hraní tu realistickou fyziku a váhu hráč ocení, je to tedy mnohem lepší jak v Pinball Fantasies či Dreams, kde se chová vyloženě jako papírová či se odrazí tam, kam by logicky vůbec neměla, ale pořád to není úplně ono).

Počkat, vždyť ten Austin jede na stejném enginu jako BoS- a je taky 2D. Jak je to s realističností netuším, ale asi jsou předlohou reálné stoly, jak moc jsou však autory upravované, nevím.

@Dan9K (06.05.2019 23:26): Ty jo, v reálu jsem snad pinball ještě nikdy nehrál a ani si nevybavuji, že bych někde nějaký stůl viděl (byť asi nenavštěvuji ty správné podniky).

Psycho Pinball mi na první pohled hodně připomínají Fantasies (i tématikou stolů), na druhou stranu ty minihry apod. věci to určitě mohou solidně oživit.
@Dan9K (06.05.2019 23:26): To psal nejakej Jiri Frkal davno predtim, nez tam Modrak nastoupil:

Recenze je ale kazdopadne na Megadrive, ale dival jsem se na YT a prislo mi, ze to neni lepsi, nez Pinball Fantasies, stul Party Land mi prisel lepsi nez stoly v Psycho Pinballu a i graficky Psycho Pinball neni lepsi, BoS je o generaci jinde, ale nehral jsem to. Co spis Slam Tilt?

@Isair (06.05.2019 22:24): Tema Austina Powerse je dobry, ale uz je to spis realistictejsi 3D stul a ja mam radsi ty 2D akradovity. Devil`s Island byl jeste relativne donedavne tvrdej shareware, kde slo hrat jen asi 20 her a zbytek za prachy. Nechapu, proc ty tituly pozdeji zase nespojili.
@Isair (06.05.2019 23:09): no já si dodneška pamatuju na odsuzující recenzi ve Score snad právě od Modráka, který si stěžoval na to, že to není tak dobrý, jako Doom, nebo něco v tom smyslu :D Ne to kecám, ale pamatuju si na 50. číslo, jak měl v oblíbených hrách právě jen samý Doomovky.

Psycho pinball člověk buď miluje nebo nenávidí. Ale já to taky vidím skrz růžové brýle nostalgie, každopádně všechny ty ostatní pinbally mi, krom Balls of Steel, přišly jako slabý odvar.

Btw. máte někde (nejlépe v Praze) nějaký oblíbený reálný stůl? Ony tak nějak postupně mizí ze světa...
já vím, že s tím prudím, ale fakt zkuste ten Psycho pinball, je to starší než Balls of Steel, tak nevypadá tak cool, ale přijde mi, že je strašně podceňovanej. Jak Balls of Steel tak Psycho Pinball právě oceňuji pro tu velkou přidanou hodnotu v podobě různých miniher a různých blbůstek, který se tam dají objevit. Ty klasické pinbally typu Dreams, Ilussion a Fantasies jsou fakt jen o tom pinkání a po jedný hře už mi přišlo, že tam není nic dalšího k objevení. V Psycho pinballu mi ty stoly taky přijdou hrozně friendly (až na Wild West, který je svinský), ale ty ostatní se dají taky naskillit a jsou momenty, kdy se fakt člověk u toho cítí bezpečně, že se prostě nemůže nic stát, a to mě na tom taky baví.

Ale to jen tak na okraj :-)
@90210 (06.05.2019 21:32): Yop, Darkside je dost možná jedinej stůl, kde jsem všechny ty mise několikrát dohrál. Poměrně férovej, easy stůl, kterej nevyžaduje kdovíjaké kombo skill shoty (tak jako to vyžaduje třebas Duke a Barbarian), ale prostě jen umět včas a rychle odpalovat, veškerá důležitá místa jsou vesměs slušně dostupná a při přesném míření se dají i bez větších triků trefit kdykoliv.
Jinač když tak matně přemýšlím, tak asi ani v tom Barbarianovi jsem nikdy nedohrál všechny mise a to v něm mám nahráno opravdu spousty hodin a dosáhl jsem celkem vysokých skóre (nyní je mám už smazané, ale mám dojem, že jsem tam měl nějakých cca 900 mil, teď tam mám asi 600 mil ze včerejška).

Ten Devil's Island možná taky zkusím někde splašit, vypadá opravdu solidně (byl bych skoro raději, když už jeden museli vystřihnout, kdyby to byl raději ten Firestorm).

Je škoda, že další počin tohohle studia (Austin Powers Pinball) má tak strašně trapné téma až běda, nějaký Balls of Steel 2 bych bral všemi deseti.
@Isair (06.05.2019 01:37): @Isair (06.05.2019 19:28): Super rozbory, Barbarian a Duke Nukem jsou si podobny v tom, ze se daji dobre naskillovat a ultimatni achievement je samozrejme splnit vsechny mise, je jich tusim 6 a nasledne splnit tu hlavni, v podobnych pripadech se jedna o dlouhy hry s rekordnim skore a jak jsem uz napsal, Jetpack u Dukea nesmi vyplacat. Ostatne krome misi tam jsou jeste tyto vychytavky navic, u Duka je to treba to aktivovani itemu.

Nejlip se da finale dosahnout u Darkside, tam jsem jednou protocil vsechny mise na jednu hru dokonce 2x, je to trochu podcenovanej stul, ale je suverenne nejvic user friendly, nejvic zachran. Naopak jsem nikdy nedosahl vseho u Mutations, ktery umi byt hodne nefer po vzoru treba prave zminenych Pinball Fantasies nebo ostatne snad vsech pinballu a obcas to kulicku vyplivlo tak, ze nesla zachranit. Mutations je IMHO jednozancne nejtezsi stul a to jsem ho zkousel x-krat, protoze vypada impresivne, ale je fakt frustrujici. Firestorm me naopak moc nebavil uz z toho duvodu, ze se tam blbe trefuje mise, nejaky to hasicsky HQ nebo co to je, ale je pomerne lehkej a da se hrat po Darkside asi nejdyl. Ale dopocuju i ten Devil`s Island, je strasna skoda, ze nekdy nevydali BoS Gold i s timto stolem.
Ten Jetpack v tom Dukovi je btw slušně overpowered:), 10 mega za trefu té modré rampy... not bad. Nechápu, proč je tam vlastně jako "usable" item, to se vůbec nevyplatí, se ho zbavit.
Každopádně i v tomhle stole se dají solidně naskillovat některé shoty, zvláště pak trefa 3-ballu, což je sice trochu zdlouhavější záležitost, nicméně pokud to ovládáte, není problém je vyvolat i několikrát po sobě.
Jen se mi blbě trefují mise, to si budu muset ještě nějako natrénovat, pickupy/mystery jdou v pohodě tou pravou pálkou, ale s misemi je to horší, vždycky trefím tak maximálně "key card".

Každopádně se to hraje stále skvěle, během několika posledních dní jsem ještě vyzkoušel Illusions, níže zmiňovaný Fantasies a FX, ale je pravdou, že právě BoS se mi hraje nejlépe.
Fantasies je dnes již téměř nehratelný a více připomíná hraní hracích automatů (tj. extrémní luck faktor), Illusions jsou na tom lépe, ale design stolů není moc zajímavý- všechny jsou nadesignované tak trochu na jedno kopyto a neobsahují nějaký opravdu zajímavý prvek (byť minimálně Law 'n Justice mají skvělou hudbu) a FX se hraje dost podobně jako BoS, o tom žádná, jen to nemá imo takové grády a i ta přehledná "2D" grafika se mi líbí více, než to 3D v FX... ale jako rozhodně asi v dnešní době nejlepší volba, obsahující obrovské množství hodně propracovaných stolů, ale BoS u mě vede, těch pár stolů co tam je, se vyznačuje opravdu naprosto skvělým designem, hratelností a solidní vyvážeností (jakmile si je trochu naskillujete, můžete hrát klidně hodiny, nahrát obrovské score, aniž by vám spadla kulička).
Po zdejší diskuzi jsem dostal chuť zase některý z Pinballů prohnat, sáhl jsem nejprve z nostalgie po Pinball Fantasies, ale musím říct, že díky absenci kickbacků či krátké "nesmrtelnosti" ihned po startu, se z toho často stává poměrně nasírací záležitost :) (hlavně ve Stones and Bones se mnohdy stává, že se kulička v horní části stolu blbě odrazí hned po prvním výstřelu a spadne mimo, aniž byste měli šanci se jí dotknout flipperem), nadto ten fyzikální model kuličky je opravdu žalostný. Stoly jsou zajímavé a poměrně propracované, nicméně oproti Balls of Steel samozřejmě nenabízejí tolik možností, případně jejich odblokování trvá tak strašně dlouho, že se k nim dopracujete opravdu zřídkakdy (kór se zdejším luck faktorem). Po téhle zkušenosti jsem si tedy raději spravil chuť opět Balls of Steelem, který je přeci jen více o skillu a poměrně přívětivější (pokud stůl trochu ovládáte, nekonají se ztráty kuličky po pár sekundách kvůli tomu, že vám štěstí zkrátka nepřeje).

Zvlášť Barbarian je v tomhle skvělý a nabízí celou řadu skill shotů, třebas různé combování, kdy se dá nahnat solidní score přes "rankování", kdy po dosažení ranku "Demi-God", se s každým dalším zásahem přičte pět miliónů, když se to všechno zkombinuje s multiplierem ( který se dá mimochodem lehce trefit v jednom cyklu, aniž byste museli střílet random kolem, stejně jako mnoho dalších důležitých bodů na stole mimochodem...), hodí to obrovské skóre, do toho se dá takhle solidně získat i extra ball... případně otevřít dveře do citadely pomocí "požehnání od bohů", což je hned vedle multiplieru... takhle nějak by to mělo vypadat... kulička letí přesně tam, kam míříte a je to zkrátka čistě o skillu a ne nějakém random střílení kolem, byť to chce trochu cviku, samozřejmě... po Pinball Fantasies balzám na duši.

Ale když tak přemýšlím, nevím, jestli se mi někdy podařilo oživit toho draka, jak zmiňoval 90210, možná si to už jen nepamatuji, citadelu jsem vyplenil xkrát, 3-ball samozřejmě žádný problém, získal jsem tuším i nějaký Excalibur po splnění většiny (možná všech?) questů... ale na oživení draka si nepamatuji... no rozhodně je ještě co objevovat, tohle se mi na Balls of Steel zkrátka líbí, člověk tam může nahrát desítky hodin a beztak mají jednotlivé stoly nadále co nabídnout.

Teď bych se však mohl možná více zaměřit na Dukovský stůl, v tom jsem byl takový průměrný, Barbarian a Darkside zvládám s přehledem a nemám v nich problém nahrát stovky miliónů, ale v Duke Nukemovi mám ještě co dohánět. A pak samozřejmě Mutation, který jsem nikdy pořádně nehrál, třebaže se mi strašně líbil.
Firestorm zatím vynechám, ten mě nikdy moc nebavil a ani nyní mě zatím příliš neláká.

Jediné co mě štve je, že v GoG verzi mi ten Dukovský stůl sem tam spadne, což je při vysokém skóre k nasrání, nepadá tedy nějak často, ale přeci... ostatní stoly jsou v pohodě.
nejlepší pinball je Psycho pinball! Ale Balls of Steel je hned druhej :-)

Asi bych si to měl zase zahrát, přecijen jsem pařil vždycky Duke Nukem stůl a ty ostatní odbýval. Ale chtělo by to v hot seat multiplayeru. Hrát to sám už není taková sranda.
@Isair (02.05.2019 15:13): Epic Pinball byl pravda taky rozsirenej, ale je prisernej. Hodne stolu, na kterych neni prakticky nic. Po jeho hrani podobneho pinballu clovek kvality PInball Fantasies a predevsim Balls of Steel skutecne ocenil.

Tyjo me teda sel Speed Devils o neco vic, nez Billion Dollar, ale poradny skore jsem nahral skutecne jen na Party Landu, coz byl do prichodu BoS IMHO nejlepsi stul na PC, a Stones N Bones.

Jj Darkside bylo na demu, ale ja jsem plnou verzi upiratil relativne rychle, uz jako fanousek Darkside.
@90210 (02.05.2019 08:45): Stones n Bones jsem měl tehdy hodně rád, tématicky se mi strašně líbil + skvělá hudba (i když tehdy jsem to hrával ještě asi s PC speakerem, s hudbou až o něco později), Party Land je taky super, Billion Dollar jsem hrál docela dost- ten koncept je fajn (byť hodně o náhodě), ale Speed Devils mi taky moc nešel- asi imo jeden z nejobtížnějších stolů, co jsem v Pinballech zažil.

Jinač to mám podobně, Fantasies jsem hrál ještě na nějaké staré 386tce a později s novým PC (tehdy nějaké Pentium 2) přešel na BoS, u kterého jsem zůstal v podstatě dodnes. Resp. dříve jsem hrával pouze demo verzi, kde byl jen Darkside, ale nyní díky GoGu se dostal konečně k plné verzi.

Po letech jsem si pak na zkoušku dal z GoGu i ten Fantasies a poprvé Illusions, který je sice o něco dál jak Fantasies, ale moc mi nesedí tématika stolů. A ten zbytek co je v tom packu za moc nestojí. Dreams 1 a 2 jsou celkem slabota a líbil se mi tam dohromady tak jeden stůl a Mania nemá moc propracované stoly, i když je příjemně svižná.

Hodně známý byl pak ještě Epic Pinball, ale ten jsem nikdy nehrál. Možná jej někdy na GoGu taky vezmu a vyzkouším...
@Isair (30.04.2019 16:44): Pinball Fantasies jsem hodne hraval pred BoS, poredevsim stul Party Land. Hodne oslavovalej byl stul Stones 'n' Bones, ale ten jsem uz hral min a pripadal mi stylove trochu mimo. Zbyle dva stoly Speed Devils a Billion Dollar mely dobrej napad, ale vubec mi nesly hrat.
Firestorm mě třebas vůbec nebaví a považuji jej za hodně slabý stůl. Ale ostatní stoly jsou vážně skvělé (můj top Darkside, Barbarian a taky jsem si časem dost oblíbil ten Dukovský). Za mě taky rozhodně nejlepší pinball. Hrál jsem kdysi FX 2 (btw, je to taky arkáda jak prase, což vítám) a ten nebyl úplně špatný, ale beztak jsem se po nějaké chvíli vrátil k BoS.
Nejvíc mě u FX naštvali, že jsem si tam koupil Plants vs Zombies stůl a pak zrušili jeho podporu a přešli na FX 3, kde už tenhle stůl k dispozici není (ostatní nakoupené zůstávají)... hmpf.

Kdysi jsem docela dost hrával ještě Pinball Fantasies, ale v dnešní konkurenci už tolik neobstojí (převážně mě tam štve slabší fyzika kuličky, která se chová více jako papírová).
@90210 (30.04.2019 14:13): jelikož jsem to asi před rokem zkoušel a zjistil jsem, že to není takové jak si pamatuji ale je pravda, že mi to špatně běhalo. Pro mě je Balls of steel srdcová záležitost, protože naplno rozhoupal mojí závislost na Flipperu.
Pinball Fx3 je arkada pokud nehraješ Williams stoly, které jsou více simulace. I zde je volba buď originál což je simulace nebo úpravé stoly po vzoru Fx3 tudíž víc arkada.
@Strady (30.04.2019 14:05): Hodnocení se klidně muže měnit, to je jen obyčejné číslo. Ale asi ani nejlepšímu pinballu bych nedal více jak třeba 60-70, fanoušek nejsem. Ale rád vyzkouším to údajně nejlepší z žánru. Chce to žánrové změny :).

A vlastně, mělo to tak pozitivní recenze i ve Score/Levelu?
@90210 (30.04.2019 12:41): Mám nainstalované a na ploše, po hodině psaní a tak je to ideální. Má to ale i turnaj režim, tak se někdy stav :)). Nebo na Wormsy.

Btw, trochu to dopiš, dej do komentářů a máš plus.
@Drolin (30.04.2019 12:00): Tak pokud je to teprve druhy pinball, tak to opravdu neni velka konkurence. Ten ve woknech je sracka, ale Balls of Steel konkurovalo predevsim Pinball Fantasies, Pinball Illusions nebo Slam Tilt, je to IMHO suverenne nejlepsi pinball.

Posli pak svoje skore schvalne, ale dokud jak nemas splnene mise, multibally, dohrane vsechny arkadove hry na liste, tak to ani neposilej.;0) Kouzlo pinballu je prave v tom, ze to hrajes jako relax mezi necim slozitejsim a ma to navykovou rychlou hratelnost, neustale te nuti se vracet, ale obavam se, ze s tvym rychlotestovacim stylem to nebude mit sanci zapusobit.:D

Pro tebe jako zacatecnika doporucuju hrat predevsim vynikajici stul Darkside, ten se da hrat v kuse hodiny na jednu hru. Jsou tam 2 kickbacky, zachrany. Idealni pro zacatecniky a mene zkusene hrace, aby je to neodradilo.

Barbarian je taky vybornej, ale uz tezsi. Splnil jsi vsechny mise a dostal se do citadely, kterou jsi vymplatil a ozivil na obrazovce draka?

Mutations je nejspis nejtezsi ze vsech stolu, opet skvely mise a graficky vychytavky, pokud aktivujes vsechno co jde.

Firestorm jsem hral asi nejmin, ale i tak je to vyborny stul, asi 2. nejlehci diky dalsimu paru flipperu nahore, ale hur se mi tady trefovaly mise. Podle me nejslabsi stul co se tyce designu.

Duke Nukema jsem hraval spolecne s Darkside a Barbarianem asi nejvic, opet vyborny mise, skore se da nestrilet predevsim pres jetpack.

Je obrovska skoda, ze ze hry vypustili stul Devil's Island, ktery vysel stand-alone a ja ho hral az pozdeji. Je taky vybornej a stylove to voodoo skvele zapada mezi Barbariana a lehce futuristickej zbytek stolu. Ostatne design stolu, grafika a jejich sladeni je neco, v cem BoS IMHO dominuje, narozdil od jinych pinballu, kde je to casto stylovej kockopes.
@90210 (30.04.2019 11:54): Prošel jsem čtyři stoly a nahrál vysoké skóre v průběhu dne mezi jinou prací, takový krátký relax. To na větší hodnocení není :). Ale je to první pinball, u kterého jsem strávil více času (po tom v XP).
Opravdu, asi nejlepší pinball co jsem zatím zkoušel. Zvláště stůl Barbarian. Ta interaktivita trochu nabourává klasický problém pinballů, a to zákonitý stereotyp po pár minutách.

Jinak ví se, proč to už není na GOGu?
Pripojil jsem si k notebooku gumovou podsvicenou klavesnici, splasil Balls of Steel z GOGu a uz v tom zase jedu. Neznam lepsi arkadu / pinball, hru kterou si clovek muze dat na 10 minut, kdyz nema vic casu nebo chut poustet se do neceho vetsiho. Kdyby autori Balls of Steel vydali verzi 2.0, do ktery by byl pridanej puvodne vypustenej stul Devil`s Island, tak by to bylo za 100%. BTW tento stul byl ze hry odstranenej v momentu, kdy autory vzali pod sva kridla 3D Realms a nabidli jim moznost udelat stul s Duke Nukemem. Nechapu proc museli nejakej stul vypustit, i tak BoS nema vic, nez 100 mega. BTW Devil`s Island byl autory po case dodelan a prodavan samostatne, (bez flipperu) vypada takhle>

Tzn. skvele a hraje se stejne dobre, jako puvodni stoly z BoS.
Kdejakou 3,14covinu vydanou na GOGu tady inzerujete, ale ze tam nahodili s prehledem nejlepsi pinball Balls of Steel, to nikoho ani nenapadne.

BoS jednoznacne doporucuju, narozdil od ruznych Pinball Fantasies etc. vubec nezestarl.

Skoda ze jako bonus neprihodili sestej stul, kterej byl ze hry vysekanej a prodaval se samostatne. Teda oni ke hre nedali vubec zadnej bonus...
Sranda byla, když třeba vylazli vetřelci a já je musel určitým počtem zásahů zlikvidovat. Škoda, že mi to na XP nefunguje... :-(
Nejlepší Pinball, co jsem kdy hrál. Lepší než třeba Psycho Pinball nebo Absolute Pinball.