Balls of Steel

12.12.1997

Balls of Steel, nebo také BOS, je klasickým pinballem, kde na vás dýchne atmosféra hraní na skutečných stolních pinballech.

Stolů je celá řada a vždy jsou různě tématicky zaměřené. Skýtá se na nich možnost hrát minihry na oranžovém displeji, což funguje jako takový bonus.

Bonusy jsou vlastně důležitou součástí hry, neboť pomáhají několikanásobně zvýšit skóre, o které tu jde především.

Pánové z Digital Illusions prominou, ale tohle byl první opravdu pořádný pinball na pc. Bleskurychlý, skvěle ozvučený a bezvadně hratelný. Ve hře je 5 stolů, sice smyšlených, ale o to lépe zpracovaných. Každý je úplně jiný a chvíli trvá naučení se všech mechanismů, jak se dopracovat k co nejvyššímu skóre - to asi u každého pinballu, ale tady je v menu alespoň stručná nápověda, jak na to.

Barbarian - středověké téma i s drakem, který pšíká oheň
Darkside - scifi s vetřelcema, my personal favourite
Duke Nukem - ano, TEN Duke :-) Plný originálních hlášek, policejních prasat, atd. Vychází pochopitelně z DN3D
Firestorm - Uuu ííí uuu ííí, hasiči a policajti nahání psychopata (bavil nejméně)
Mutation - V laborce se něco nepovedlo a musíte slizáka udržet na uzdě

Všechny stoly jsou ručně kreslené, krásně animované a ještě jednou zmíním skvělé ozvučení. Oceňuju i přehlednost stolů, kde je nad flippery dostatečná volná plocha, kterou nezakrývají všemožné rampy - nejsem příznivec přeplácaných ploch, kdy kulička polovinu času není vidět. Samozřejmostí je i dot matrix display, kde probíhají různé animace (a minihry) stejně, jako na novějších reálných stolech.

A teď mě omluvte, it's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum...

Pro: vizuál celkově, skvělý zvuk i hudba, parádní hratelnost

Proti: slabší stůl Firestorm