Atomix

Zaujímavá logická hra s podtónom chémie. Hlavným cieľom je poskladať zlúčeniny z jednotlivých prvkov v bludisku podľa návodu, ktorý sa zobrazí vždy v ľavom dolnom rohu obrazovky. Hra je časom stále viac a viac náročnejšia, pretože bludisko sa každým levelom mení. Prvkami sa dá pohybovať štyrmi smermi a ak už raz prvkom pohnete, nedá sa zastaviť.

Dôležitý je aj časový limit, za ktorý treba zlúčeniny poskladať. Čím skôr zlúčeninu poskladáte, tým viac bodov získate.

@zxretrosoft (17.09.2017 13:04): Dobře, dobře, jen přitvrď ;).
Tenkrát se přece jenom hrálo dost her jen proto, protože nic jiného nebylo, takže často spíš ze zvědavosti, než ze zábavy. Dobrý příklad je dle mého Wolf 3D, kterého tenkrát hráli všichni, ale nikdo z toho na hubu nepadal. Pak přišel Doom, který se hraje dodnes a Wolf tak byl ze dne na den doslova zapomenut.

K Atomixu se píše těžko nějaký smysluplný komentář, protože jde o typickou logickou hru, která se někomu líbí a někomu ne. Ale pokusím se alespoň o své pocity a odůvodnit proč tomu dávám 100 %.

Tak především 100 % dávám pro originální nápad i provedení. V době kolem r. 1990 byla už spousta logických her a tahle kupodivu nebyla jen jednou z dalších, ale byla vskutku něčím nová a jiná. Dobrým provedením myslím jednak grafické prostředí, přehledné, vymakané (stíny, barvy, atmosféra), jednak přívětivé ovládání.

Na způsob téhle hry se pak vyrobila řada dalších her (PC, Android), ale ani jedna mě tak nebavila ani nezaujala. Možná proto, že právě jen kopíruje ten původní nápad a nic moc nového (poutavého) nepřidává.

Chci zdůraznit i skvělé zvukové provedení (F. Fuka). Existuje také pokračování s názvem Hexagonia.

Levely jsou obtížné postupně, ty první vyřešíte hned, zhruba uprostřed (je tam 30 levelů) už je to dost tuhé. Celé to znesnadňuje časový limit, ale každý level se dá naučit. Na pobavení i dnes rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi logiku.

Pro: originalita, zvuk, zábavnost, grafika, ovládání

Proti: někdy těsné časové limity

Jedná se jednu z těch nejstarších logických her podobná soko-banu ( ten byl povedenější ), v této verzi jde o to, přetavit molekuly prvků z návodu do stejného vzorce na ploše.

Aby to nebylo tak jednoduché, soupeřem je především čas, ale jakmile jednou pochopíte logiku, dá se po několika pokusech profrčet všemi levely, takže za mě solidní lepší průměr - 70 %